Як пересадити рослину
У дикій природі рослини завжди отримують природні добрива, такі як опале листя, жуки та інші органічні речовини. Вони залежать від цього, щоб харчуватися та рости.
Це означає, що ваші рослини в горщиках також потребуватимуть, щоб ви забезпечили їх свіжим поживним ґрунтом. Для цього їх потрібно буде регулярно пересаджувати. Отже, коли слід пересаджувати рослини? А як правильно це зробити?
Як часто пересаджувати рослини
Як часто пересаджувати рослину, частково залежить від виду рослини. Це рослини що швидко зростає потос чи повільно зростаючий алое вера? Швидкорослі рослини можуть використовувати пересадку не більше одного разу на рік. Повільно зростаючі рослини, з іншого боку, можуть не потребувати пересадки протягом 2-3 років, а найповільніші рослини можуть обходитися без пересадки протягом 4-5 років (хоча їм може знадобитися часткове оновлення ґрунту приблизно кожні пару років). .
Більшість рослин цінують пересадку кожні 1-2 роки, і не більше. Це дає їм простір для витягування своїх коренів, щоб листя могло рости, а також поповнювати насичений поживними речовинами ґрунт.
З огляду на це, коли справа доходить до того, як часто пересаджувати, час є не єдиним фактором. Існують інші речі, які можуть зробити пересадку необхідною, і найпоширенішими є:
- Листя виривається з горщика (переросло). Якщо листя рослини більше не поміщається в горщику, можна впевнено посперечатися, що коріння теж не поміщаються. Це означає, що настав час для нового та більшого банку взагалі.
- Коріння, що переростають горщик. Ви зможете визначити, що коріння рослини заповнило горщик, коли рівень ґрунту опуститься, і рослина почне рости в тісному, голодному скупченні. Їм знадобиться більше місця якомога швидше.
- Зміщення переповненого банку. Деякі рослини скидають зміщення, яким зрештою знадобляться власні маленькі горщики для росту.
- Коренева гниль. Коли на рослині розвивається коренева гниль, єдиний потенційний спосіб її врятувати — це позбутися гнилих частин рослини, промити її фунгіцидом, а потім пересадити у свіжий чистий ґрунт.
Коли пересаджувати рослини
Рослини слід пересаджувати безпосередньо перед вегетаційним періодом, оскільки в цей час вони природним чином готуються до відновлення. Вони зможуть одужати та освоїтися у своїх нових горщиках набагато швидше.
Період вегетації більшості рослин припадає на ранню весну або пізню зиму. Бувають винятки, як-от пуансетія або кактус подяки, які є навпаки – сплять навесні-влітку та активні восени-взимку.
Тип ґрунту
Різні рослини віддають перевагу різним типам ґрунту , але хорошим загальним правилом є те, що вам завжди потрібен відносно добре дренований ґрунт. Навіть у найбільш водолюбних рослин може розвинутися коренева гниль, якщо їм дати замочити (страшне, часто смертельне грибкове захворювання).
Добре дренований ґрунт може значною мірою зменшити цю небезпеку.
Деяким рослинам, як-от африканській фіалці, потрібен торф у ґрунті, тому він усе ще утримуватиме трохи води. Інші, як-от кактуси, віддають перевагу піску, перліту і навіть гравію, які тримають ґрунт набагато сухішим.
Розмір нового горщика
Пересаджуючи рослину, вам потрібно врахувати розмір нового горщика. Рослина повинна бути затишною, але мати трохи місця для росту, а це означає, що не потрібно більше ніж додатковий дюйм простору.
Уникайте занадто великих горщиків, оскільки вони можуть призвести до загнивання коренів через надмірну кількість води.
Техніка пересадки
Пересаджуючи рослину, ви не хочете просто викидати її з горщика та кинути в найближчий контейнер. Рослини делікатні, і пересадка для них — це свого роду операція, тож ви захочете якомога легше їм одужати.
- Обережно вийміть рослину з горщика. Ніколи не витягуйте рослину з горщика за лист або стебло, оскільки вони легко зламаються. Замість цього обережно витягніть рослину та всю її кореневу систему (яка буде триматися на трохи землі). Якщо рослина дійсно застрягла, вам може знадобитися підкопати край ложкою або садовою лопатою.
- Розпушити коріння. Далі обережно розімніть і трохи розтягніть коріння, щоб вони мали більше свободи для маневрування та могли швидше пристосуватися до нового горщика.
- Підрізати коріння. Подібно до того, як обрізка листя більшості рослин стимулює їх ріст, відрізання кінчиків кількох коренів може зробити те саме!
- Пересадіть знову в той же горщик або в новий контейнер. Як ви вирішуєте, помістити рослину назад у той самий горщик чи новий? Запитайте себе: чи не потрібен вашій рослині додатковий простір? Чи просто освіжити його ґрунт? Ось твоя відповідь!
Поради щодо популярних видів рослин
Сукуленти
Грунт для сукулентів можна оновлювати приблизно кожні 1-2 роки. Зазвичай сукуленти ростуть повільно, і, ймовірно, вашому не знадобиться переходити в новий горщик приблизно через 3-5 років. Ці кактусоподібні рослини повинні мати особливо добре дренований ґрунт для горщиків, змішаний з піском, перлітом або гравієм.
Кактуси
Коріння кактусів розростаються не дуже швидко, тому ви можете зачекати 2-3 роки, щоб пересадити їх; ви зрозумієте, що настав час пересадити ваш кактус, якщо коріння почне стирчати через дренажні отвори на дні (отвори повинні бути в кожному горщику).
Подібно до сукулентів, кактусам необхідна ґрунтова суміш, яка добре дренує!
Папороті
Папороті потрібно буде переміщувати на горщик кожні 2, можливо, 3 роки, максимум! Ви б не хотіли, щоб вони прив’язувалися до коренів, коли ростуть. Грунт оновлюють не менше одного разу на рік.
Поширені проблеми з пересадкою
Використання неправильного ґрунту
Досить невинною помилкою є думка, що для будь-якої рослини можна використовувати садовий ґрунт або універсальний ґрунт для горщиків. Насправді рослини досить вимогливі до ґрунту. Якщо ґрунт занадто сухий, рослина висохне, а якщо ґрунт погано дренує, і рослина замочується, у нього розвинеться коренева гниль (останнє трапляється частіше).
Занадто рано вносити добрива
Коли ви пересаджуєте рослину, вона відчуває розриви кореневої системи, які можуть бути спалені добривом. Перш ніж удобрювати пересаджену рослину, ви захочете дати їй принаймні 1 місяць, щоб її коріння відновилося.
Занадто великий вплив прямих сонячних променів
При свіжій пересадці рослини впадають у шок і тимчасово слабшають. Їх слід захищати від прямих сонячних променів хоча б пару тижнів, бо за цей час вони набагато легше згорять або ошпариться.
Останні публікації
Як виростити малину
Надлишок соковитої малини влітку та восени — це сезонне частування, яке не можна пропускати. Але навіщо витрачати гроші на купівлю в супермаркеті, коли можна легко виростити смачну малину самостійно вдома або на своїй ділянці?
Детальніше...Як виростити фруктові дерева
Вирощувати фруктові дерева – це весело та корисно. І є величезний вибір, з якого можна вибрати, включаючи гібридні карликові плодові дерева, які добре ростуть у контейнерах, до повнорозмірних традиційних фруктових дерев, які будуть годувати всю родину протягом багатьох років.
Детальніше...Як виростити нарциси
Першою ознакою весни для багатьох часто є поява нарцисів. Зазвичай вони прилітають наприкінці лютого і часто вважаються вісниками весни. Цибулини досить витривалі, що допомагає їм пережити холодні зимові місяці.
Детальніше...