Як пересадити орхідею
Якщо у вас є орхідея фаленопсис протягом тривалого часу, можливо, ви думаєте, з чого почати її пересадку. Процес пересадки орхідей дещо відрізняється від нашого стандартного посібника з пересадки, але не хвилюйтеся – ми допоможемо вам!
Щоб почати, слідкуйте за ознаками того, що настав час пересадити орхідею. Загалом орхідею слід пересаджувати кожні 1–2 роки або якщо середовище для горщика починає пахнути. І обов’язково зачекайте, поки ваша орхідея відпочине, щоб пересадити її в горщик, тобто коли вона ще не цвіте.
Все ще не впевнені? Ось кілька яскравих ознак того, що настав час пересадити:
1. Заросло
Якщо ви зазирнули в контейнер з орхідеєю і помітили, що коріння здаються занадто тісними, настав час пересадити. Інші ознаки включають коріння, що ростуть зі стебла рослини або переповнюються горщиком.
2. Суміш для заливки псується
Коли ваша орхідея використовує всі поживні речовини з суміші для горщиків або ґрунту, в якому вона знаходиться, вона з часом почне розкладатися на компост. Як ми вже зазначали раніше, наш загальний графік пересадки становить 1–2 роки, але інколи суміш для заливання може загнивати раніше, особливо якщо ваш поточний горщик не стікає належним чином. Якщо ви відчули щось дивне, краще пересадіть.
3. Коріння виглядають туго сплутаними
Коріння орхідей зазвичай ростуть набагато ближче, ніж коріння інших кімнатних рослин, тому може здаватися, що вони переплутані. Поки коріння вашої орхідеї переплетені та вільно перекриваються, ви можете почекати з пересадкою. Якщо коріння сильно сплутані, пора пересаджувати.
Коли ви дізнаєтесь, коли ваша орхідея готова до пересадки, ви можете виконати такі дії:
1. Видаліть будь-які матеріали
Видаліть будь-які кілки з ґрунту та від’єднайте орхідею від будь-яких затискачів.
2. Обріжте мертвий матеріал
Якщо у вашої орхідеї мертве стебло, обов’язково обріжте стебло біля нижнього вузла. Якщо у вас здорова рослина, зріжте 2,5 см вище вузла, щоб сприяти новому росту.
3. Видаліть орхідею
Потім акуратно вийміть орхідею з горщика.
4. Обріжте відмирають коріння
Після того, як ви вийняли орхідею з горщика і добре оглянули її коріння, обов’язково обріжте всі коріння, що відмирають або гниють. Зверніть увагу на будь-які коричневі або особливо м’які коріння.
5. Додайте корицю
Після того як ви видалили відмерлі коріння, посипте коріння корицею. Це допомагає запобігти будь-якій інфекції.
6. Отримайте пересадку
Помістіть свою орхідею в горщик на 2,5-5 см більший за діаметр її початкового горщика, а потім додайте нову суміш для орхідей. Орхідеї не садять у звичайний ґрунт для кімнатних горщиків, а замість цього в пористу суміш для орхідей, яка може містити мох сфагнум, ялицевої кори, кокосового лушпиння та волокон деревної папороті.
7. Підживіть добривом
Для стимуляції розвитку кореневої системи рослини, пригнічування розвитку патогенної мікрофлори. Підвищення стійкості до захворювань та запобігання розвитку хлорозу радимо Вам використати збалансоване добриво для орхідей. Як це правильно зробити дивіться у відео інструкції із застосування добрив:
8. Відновіть нормальний догляд
Після того, як ваша орхідея розміститься в новому контейнері, помістіть її на звичайне місце і продовжуйте полив, як і раніше.
Останні публікації
Як виростити малину
Надлишок соковитої малини влітку та восени — це сезонне частування, яке не можна пропускати. Але навіщо витрачати гроші на купівлю в супермаркеті, коли можна легко виростити смачну малину самостійно вдома або на своїй ділянці?
Детальніше...Як виростити фруктові дерева
Вирощувати фруктові дерева – це весело та корисно. І є величезний вибір, з якого можна вибрати, включаючи гібридні карликові плодові дерева, які добре ростуть у контейнерах, до повнорозмірних традиційних фруктових дерев, які будуть годувати всю родину протягом багатьох років.
Детальніше...Як виростити нарциси
Першою ознакою весни для багатьох часто є поява нарцисів. Зазвичай вони прилітають наприкінці лютого і часто вважаються вісниками весни. Цибулини досить витривалі, що допомагає їм пережити холодні зимові місяці.
Детальніше...