Придбати продукцію

На сайті ви маєте можливість придбати товари не тільки в роздріб, але й гуртом. Якщо ви бажаєте обрати товар на суму від 500 грн до 1000 грн, або в кількості від трьох до семи виробничих ящиків, обирайте «роздрібна торгівля». Якщо ж ви бажаєте придбати товар великою партією та співпрацювати з нами на постійній основі, обирайте «гуртова торгівля»!

Гуртова
торгівля
Роздрібна
торгівля
Публікації  /  Як пересадити аспарагус та розплутати його корені

Як пересадити аспарагус та розплутати його корені

 

Аспарагуси (Asparagus spp.) - близькі родичі садової спаржі, яка використовується в їжу, але має незвичайне пухнасте листя з м'якою хвоєю. Це і є їх відмінна риса, яка робить з них дуже привабливі рослини, які ви напевно захочете виростити у себе вдома або в саду.

 

Основна інформація про рослину

Є багато різних сортів, які ви можете вирощувати. Найпопулярніші з них - каскадні.

Аспарагус ефіопський (Asparagus densiflorus «Sprengeri») і вражаюча перната папороть лисохвіст (Asparagus densiflorus «Meyersii»). У цих різновидів є деякі помітні відмінності, коли справа доходить до зовнішнього вигляду, але інструкції по догляду за ними в основному однакові.

Зверніть увагу, що аспарагус відмінно підходить для використання на відкритому повітрі, але ви також можете вирощувати його всередині будинку. Він не вимагає особливого догляду і прекрасно росте в горщиках. Єдине, що вам потрібно пам'ятати, це те, що у здорової папороті виростуть сильні корені, які в якийсь момент стануть занадто великими для горщика.

 

Розплутування коренів

Коли коріння стане занадто великим для горщика, вам потрібно буде докласти трохи зусиль, щоб розплутати ущільнений кореневий ком. На щастя, це не так вже й складно, тому з цим впораються навіть садівники початківці. Все, що вам потрібно зробити, це виконати кілька простих кроків.

 

Ось що вам знадобиться:

Одне попередження: при роботі з аспарагусом важливо надягати рукавички. У них є маленькі гострі колючки на листі, які можуть поранити вас.

Ось кроки, які потрібно зробити, щоб розплутати кореневий ком аспарагуса:

 

  1. Огляньте рослину

Перше, що вам потрібно зробити, це оглянути аспарагус. Почніть з спостереження за центром рослини на рівні ґрунту. Найкраще робити це навесні, коли у папороті розвинеться новий приріст. Ретельно полийте рослину і подивіться, що станеться. Якщо ви бачите, що вода стікає по сторонах горщика, а не просто вбирається в ґрунт, це ознака того, що коріння вашої папороті сидить занадто щільно.

Майте на увазі, що аспарагуси, як правило, люблять бути трохи стиснутими, але щільно упаковані корені не є хорошою ситуацією. Такий щільний кореневий кому не дозволяє воді та кисню проникати в ґрунт, і в результаті рослина не може отримати всі необхідні поживні речовини. Через це кореневий ком стає сухим, що може привести до загибелі рослини, якщо не розплутати коріння.

 

  1. Обріжте рослину

Наступним кроком буде обрізка аспарагуса. Обов'язково використовуйте чисті і гострі ножиці. Рівень обрізки залежить від вас. Деякі люди вважають за краще просто трохи обрізати, щоб надати форму своїй папороті, в той час як інші вважають за краще обрізати всі стебла, щоб вони були всього на кілька сантиметрів вище рівня грунту. Надмірна обрізка рекомендується тільки навесні, коли ви хочете омолодити свій великий кущ. При обрізанні обов'язково обрізайте все мертве листя до рівня грунту.

 

  1. Дістаньте папороть з горщика

Пора починати розплутувати коріння. Для цього вам потрібно спочатку вийняти папороть з горщика. Найкраще це зробити, просто обережно взявши рослину за основні стебла. Обов'язково робіть це обережно, тримаючи руку майже на рівні грунту. Коли у вас в руці будуть стебла, обережно підніміть рослину вгору, щоб вийняти її з горщика.

У разі, якщо кореневий ком надмірно щільно упакований, може бути важко легко видалити рослину. У цьому випадку просто постукайте по стінці горщика, як і раніше тримаючи кореневий ком в руці. Це повинно допомогти вам дістати папороть з горщика.

 

  1. Очистіть горщик

Коли ви виймите папороть з горщика, покладіть її на рівну поверхню в тому місці, де ви збираєтеся працювати. Тим часом ретельно вимийте горщик теплою мильною водою. Обов'язково промийте як слід, якщо хочете повернути в нього папороть. Щоб очистити його належним чином, обов'язково занурте його в 10-процентний розчин відбілювача і води приблизно на 10-15 хвилин. Ретельно промийте і дайте горщику повністю висохнути.

 

  1. Огляньте кореневий ком

Знайдіть час, щоб уважно вивчити кореневий ком. Швидше за все, вам потрібно буде трохи підрізати коріння, щоб можна було розплутати кореневий ком і повернути рослину в той же горщик. Найкраще обрізати ножицями приблизно  2,5 см від кореневого кому. Майте на увазі, що аспарагуси - витривалі рослини, яким обрізка коренів дуже допомагає.

З іншого боку, якщо ви хочете пересадити рослину в горщик більшого розміру, зробіть 4 або 5 вертикальних прорізів глибиною в 2,5 сантиметра в кореневому комі. Обов'язково зробіть прорізи, зверху вниз використовуючи гострий чистий ніж. Також важливо, щоб вирізи були рівномірними. Ці порізи пройдуть через більшу частину ущільненого кореневої грудки та сприятимуть здоровому зростанню.

 

  1. Розділіть свою папороть

Це гарний час, щоб розділити папороть, якщо хочете. Щоб розділити рослину, просто розділіть листя на рівні ґрунту. Проріжте кореневий ком вертикально. Обов'язково зробіть це сильним ножем або навіть ножівкою. Таким чином ви можете отримати дві-три нові рослини. У них, як правило, дуже щільне коріння, тому вони досить сильні, і розрізи не будуть проблемою.

 

  1. Пересадіть рослину

Перш ніж повернути рослину в горщик, не забудьте видалити старий ґрунт з решти коренів. Робіть це пальцями, щоб не пошкодити рослину. Ви можете перемістити папороть в горщик більшого розміру або залишити його в старому. Якщо ви хочете повернути його в старий горщик, переконайтеся, що ви видалили досить заплутаного кореневого кому. Якщо ви розділили свої рослини, вам слід перемістити кожен саджанець в окремий горщик.

Найкраще використовувати добрий ґрунт для кімнатних рослин. Переконайтеся, що ваша папороть знаходиться на тому ж рівні грунту, який вона займала в своєму первісному горщику. Після того, як ви посадите, ретельно полийте аспарагус і поверніть його на звичайне місце

Останні публікації

Як виростити малину
31.05.2023

Як виростити малину

Надлишок соковитої малини влітку та восени — це сезонне частування, яке не можна пропускати. Але навіщо витрачати гроші на купівлю в супермаркеті, коли можна легко виростити смачну малину самостійно вдома або на своїй ділянці?

Детальніше...
Як виростити фруктові дерева
31.05.2023

Як виростити фруктові дерева

Вирощувати фруктові дерева – це весело та корисно. І є величезний вибір, з якого можна вибрати, включаючи гібридні карликові плодові дерева, які добре ростуть у контейнерах, до повнорозмірних традиційних фруктових дерев, які будуть годувати всю родину протягом багатьох років.

Детальніше...
Як виростити нарциси
30.05.2023

Як виростити нарциси

Першою ознакою весни для багатьох часто є поява нарцисів. Зазвичай вони прилітають наприкінці лютого і часто вважаються вісниками весни. Цибулини досить витривалі, що допомагає їм пережити холодні зимові місяці.

Детальніше...