Як очистити листя кімнатної рослини
Навіщо чистити рослини?
Як і все інше в домі, кімнатні рослини можуть припадати пилом. Вони також можуть накопичувати бруд і мінеральні відкладення, що залишаються після води. Усе це накопичення може завадити рослинам функціонувати належним чином і позбавити їх органічного, яскравого вигляду. У цій статті ви дізнаєтесь, як почистити листя кімнатних рослин і надати їм блиску – і чому це важливо робити регулярно. Підказка: це покращить їхню красу, покращить здоров’я та навіть допоможе очистити повітря в приміщенні. Чистий листок - щасливий лист!
Очищення рослин робить їх здоровішими
Як ви, напевно, можете собі уявити, шар пилу на рослинах і поверхні їх листя не пропускає стільки сонячного світла. У результаті рослина не зможе так ефективно фотосинтезувати. Фотосинтез відповідає за виробництво хлорофілу та допомагає кімнатним рослинам у всіх їхніх процесах, від поглинання вологи до передачі енергії. З меншими можливостями для фотосинтезу кімнатні рослини загалом будуть менш ефективними, і їхнє здоров’я постраждає. Коли ви очищаєте листя своїх зелених друзів, ви пропускаєте більше живильного сонячного світла – подібно до витирання бруду з вікна.
Чисте листя рослин виглядає набагато краще
Ви були б здивовані, скільки пилу може приглушити природний яскраво-зелений колір ваших рослин. Просто протріть м’якою ганчіркою або обережно збризніть воду, щоб вони виглядали блискучими. Хоча існують продукти «Блиск рослин», вони насправді не корисні для кімнатних рослин і можуть перешкоджати їхнім природним процесам (зокрема, поглинанню сонячного світла та CO2). Натомість регулярно очищайте листя своїх рослин, і вони виглядатимуть краще, ніж будь-коли.
Чисті рослини можуть ефективніше освіжити повітря
Кімнатні рослини поглинають CO2 і виділяють кисень через пори листя. Запилене, брудне або брудне листя просто не може поглинути стільки CO2 або виділити стільки кисню в повітря. Це погіршить здоров’я рослини та якість повітря. Витирання пилу або миття ваших рослин може значно покращити їхнє здоров’я та покращити якість повітря!
Як очистити листя рослин і надати їм блиску
Є кілька способів очищення кімнатних рослин. Для особливо брудного листя спробуйте трохи мила з приблизно ¼ столової ложки мильного засобу для посуду на 1 літр води. Майте на увазі, що не всі кімнатні рослини придатні для обприскування або обприскування. З деяких натомість слід витерти пил або щіткою.
Занурте свої рослини у воду
Деякі кімнатні рослини досить витривалі, щоб витримати добре, старомодне занурення у воду. Це один із найшвидших способів очистити ваших зелених друзів та їх листя: просто наповніть відро свіжою водою. Поливайте свою кімнатну рослину, щоб ґрунт залишався внизу. Потім рукою підтримуйте рослину та її ґрунт, занурюючи її у воду зверху. Обережно покрутіть, доки бруд і накип не змиються. Дайте рослині трохи висохнути, перш ніж знову встановити вертикально. Цей метод слід використовувати лише для тих видів, які можуть його витримати, інакше їх листя може зламатися.
Подаруйте своїм рослинам душ
Під час прийняття душу беріть кімнатні рослини. Або, оскільки вода не повинна бути гарячою (або холодною), ви можете віддати перевагу влаштувати їм теплий душ. Після того, як ви встановите правильну температуру, переконайтеся, що тиск води достатньо низький. Інакше сила бризок може спричинити ламання листя.
Ви також захочете використовувати свої руки, щоб підтримувати листя, які знаходяться безпосередньо в спреї, оскільки це допоможе гарантувати, що стебла та листя не згинаються та не ламаються. Переконайтеся, що ваші кімнатні рослини можуть швидко висохнути після душу. Щоб зменшити вологість після цього, увімкніть вентилятор у ванній або відкрийте двері чи вікно.
Обприскайте свої рослини в кухонній мийці
Один зі способів помити кімнатні рослини – в кухонній раковині. У порівнянні з душем набагато легше контролювати напір і температуру води, а також утримувати листя, щоб воно не зламалося.
Витріть пил (рослини, які не слід мити у воді)
Є кілька кімнатних рослин з листям, чутливими до вологи. Коли їх листя намокає, на них можуть з’явитися плями, цвіль і рубці. Для цих рослин ви замість цього захочете змахнути пил.
- Африканська фіалка. Це правда, що африканські фіалки звикли до тропічного лісу, але вони також отримують багато тіні від пологу, що дозволяє їм залишатися відносно сухими, поки їх листя вбирає вологу. Коли африканські фіалки намокають, на них швидко залишаються рубці.
- Орхідея. Як і африканські фіалки, орхідеї ростуть у тропічних лісах, але вони ростуть «догори ногами», дозволяючи воді капати, не спричиняючи намокання листя.
- Ведмежа лапа. Лапи ведмедя нечіткі та можуть надто легко вбирати надто багато води. Це призведе до швидкого розвитку гнилі їхніх «мокрих лап» (в ідеалі вони ніколи не повинні бути мокрими).
Очистить ґрунт від сміття
Частиною підтримки чистоти рослини є очищення ґрунту від сміття. Це запобіжить утворенню цвілі на опалому листі, квітах тощо та збереже вашу рослину в безпеці. Це також забезпечить кращий потік повітря та допоможе контролювати шкідників.
Як бачите, прибирання ваших рослин є важливою частиною їхнього догляду. Це дозволить підтримувати їхнє листя у відмінній формі, і тепер, коли ви знаєте, як їх чистити, ваші листяні друзі віддячать вам, прикрашаючи ваш дім і забезпечуючи вас і вашу родину чистішим і свіжішим повітрям.
Останні публікації
Як виростити малину
Надлишок соковитої малини влітку та восени — це сезонне частування, яке не можна пропускати. Але навіщо витрачати гроші на купівлю в супермаркеті, коли можна легко виростити смачну малину самостійно вдома або на своїй ділянці?
Детальніше...Як виростити фруктові дерева
Вирощувати фруктові дерева – це весело та корисно. І є величезний вибір, з якого можна вибрати, включаючи гібридні карликові плодові дерева, які добре ростуть у контейнерах, до повнорозмірних традиційних фруктових дерев, які будуть годувати всю родину протягом багатьох років.
Детальніше...Як виростити нарциси
Першою ознакою весни для багатьох часто є поява нарцисів. Зазвичай вони прилітають наприкінці лютого і часто вважаються вісниками весни. Цибулини досить витривалі, що допомагає їм пережити холодні зимові місяці.
Детальніше...