Придбати продукцію

На сайті ви маєте можливість придбати товари не тільки в роздріб, але й гуртом. Якщо ви бажаєте обрати товар на суму від 500 грн до 1000 грн, або в кількості від трьох до семи виробничих ящиків, обирайте «роздрібна торгівля». Якщо ж ви бажаєте придбати товар великою партією та співпрацювати з нами на постійній основі, обирайте «гуртова торгівля»!

Гуртова
торгівля
Роздрібна
торгівля
Публікації  /  Як обрізати яблуні та груші взимку

Як обрізати яблуні та груші взимку

 

Проріджування деяких гілок спрямує енергію рослини на меншу, але кращу кількість яблук і покращить циркуляцію повітря в центрі дерева, щоб обмежити проблеми зі шкідниками та хворобами.

Обрізка яблунь взимку також дає вам можливість виявити та вирізати будь-яку поламану, слабку чи виражену поросль, а у випадку старих дерев – сприяти утворенню сильної, життєво важливої відростки.

 

У той час як літня обрізка фруктових дерев сприяє цвітінню та плодоношенню, обрізка взимку контролює загальну форму, розмір і здоров’я вашого дерева. Це пояснюється тим, що дерева взимку перебувають у стані спокою, тому, обрізаючи гілки та пагони, ви концентруєте потік соку навесні в меншій кількості бруньок, що призводить до більшого росту.

Яблука, вирощені на карликових підщепах, потребують незначної обрізки, але середні або великі дерева виграють від сильної обрізки. Ви повинні прагнути відкрити центр вашого дерева, щоб повітря могло циркулювати між гілками. Це допоможе звести до мінімуму кількість шкідників і хвороб і дозволить більше сонячного світла досягати плодів, що розвиваються, влітку.

Коли ваше дерево досягне необхідного розміру та форми, більшу частину обрізки можна проводити влітку, хоча невелика кількість все ще потрібна щозими для догляду. Отже, незалежно від того, чи ваше дерево вже повністю виросло, чи щойно посаджено, дотримуйтесь наших порад щодо обрізання плодових дерев.

Сучкорізи, сучкорізи та секатори

Незалежно від того, чи це сучкорізи з довгою ручкою, пилка для обрізання чи секатор, використання правильного інструменту є важливим для виконання цього завдання. Для отримання додаткової інформації прочитайте наш посібник з інструментів для обрізання, і якщо ви хочете оновити свій набір, наші експерти були зайняті тестуванням найкращих пилок для обрізання, найкращих секаторів і найкращих ножиць для обрізання, тож ви можете з упевненістю купувати.

 

Крок 1

Почніть з видалення мертвих, пошкоджених або хворих гілок. Зріжте їх до здорової бруньки на стеблі або видаліть їх зовсім до основи. Потім видаліть старі, непродуктивні гілки, зрізавши ближче до місця, де вони з’єднуються з більш товстою гілкою або стовбуром. Там, де яблуні та груші були обрізані таким чином у попередні роки, масу сильного відростання, що слідує, можна видалити або прорідити зараз, щоб запобігти перенаселенню. Обріжте додаткові небажані рослини, щоб забезпечити доступ світла та повітря.

Видалення мертвих, пошкоджених або хворих гілок
 

Крок 2

Зменшіть висоту провідного пагона та обріжте задні бічні гілки, щоб спрямувати сік у кілька бруньок нижче. Це сприятиме розвитку сильніших і товстіших головних пагонів, запобігатиме непотрібному зростанню верхівки та перенаправлятиме енергію до інших точок росту. Це метод, якого слід дотримуватися, якщо ви тренуєте свої дерева як кордони, оскільки це сприятиме розвитку сильних, гнучких пагонів, які можна згинати на місці на тренувальних дротах.

Зменшення висоти провідного пагона
 

Крок 3

Визначте пагони попереднього року, проводячи вниз від кінчиків, щоб знайти точку зростання. Вкоротіть ці стебла приблизно до половини їхньої довжини, зрізавши трохи вище бруньки, яка звернена назовні. Пам’ятайте, що коли дерево стане більш зрілим, ви захочете надати йому відкриту структуру, щоб підтримувати хорошу циркуляцію повітря, тому видаліть усі гілки, що ростуть усередину.

Укорочення стебел
 

Крок 4

Шукайте сильні пагони на кінцях усіх основних гілок. Відріжте їх від половини до двох третин їх довжини. Зробіть надрізи трохи вище бруньки – якщо це можливо, так, щоб вона була спрямована вбік від центру рослини, щоб новий пагін ріс назовні. Перевірте короткі плодові шпори, визначені за округлими квітковими бруньками, і обріжте всі сильні пагони, які виросли з них. Зріжте їх до точки, з якої вони виросли. На старих деревах видаліть застійні плодові шпори, щоб квіти та плоди мали місце для розвитку, не пошкоджуючись.

Обрізка яблуні взимку

Останні публікації

Як виростити малину
31.05.2023

Як виростити малину

Надлишок соковитої малини влітку та восени — це сезонне частування, яке не можна пропускати. Але навіщо витрачати гроші на купівлю в супермаркеті, коли можна легко виростити смачну малину самостійно вдома або на своїй ділянці?

Детальніше...
Як виростити фруктові дерева
31.05.2023

Як виростити фруктові дерева

Вирощувати фруктові дерева – це весело та корисно. І є величезний вибір, з якого можна вибрати, включаючи гібридні карликові плодові дерева, які добре ростуть у контейнерах, до повнорозмірних традиційних фруктових дерев, які будуть годувати всю родину протягом багатьох років.

Детальніше...
Як виростити нарциси
30.05.2023

Як виростити нарциси

Першою ознакою весни для багатьох часто є поява нарцисів. Зазвичай вони прилітають наприкінці лютого і часто вважаються вісниками весни. Цибулини досить витривалі, що допомагає їм пережити холодні зимові місяці.

Детальніше...