Крок 1
Почніть з видалення мертвих, пошкоджених або хворих гілок. Зріжте їх до здорової бруньки на стеблі або видаліть їх зовсім до основи. Потім видаліть старі, непродуктивні гілки, зрізавши ближче до місця, де вони з’єднуються з більш товстою гілкою або стовбуром. Там, де яблуні та груші були обрізані таким чином у попередні роки, масу сильного відростання, що слідує, можна видалити або прорідити зараз, щоб запобігти перенаселенню. Обріжте додаткові небажані рослини, щоб забезпечити доступ світла та повітря.
Крок 2
Зменшіть висоту провідного пагона та обріжте задні бічні гілки, щоб спрямувати сік у кілька бруньок нижче. Це сприятиме розвитку сильніших і товстіших головних пагонів, запобігатиме непотрібному зростанню верхівки та перенаправлятиме енергію до інших точок росту. Це метод, якого слід дотримуватися, якщо ви тренуєте свої дерева як кордони, оскільки це сприятиме розвитку сильних, гнучких пагонів, які можна згинати на місці на тренувальних дротах.
Крок 3
Визначте пагони попереднього року, проводячи вниз від кінчиків, щоб знайти точку зростання. Вкоротіть ці стебла приблизно до половини їхньої довжини, зрізавши трохи вище бруньки, яка звернена назовні. Пам’ятайте, що коли дерево стане більш зрілим, ви захочете надати йому відкриту структуру, щоб підтримувати хорошу циркуляцію повітря, тому видаліть усі гілки, що ростуть усередину.
Крок 4
Шукайте сильні пагони на кінцях усіх основних гілок. Відріжте їх від половини до двох третин їх довжини. Зробіть надрізи трохи вище бруньки – якщо це можливо, так, щоб вона була спрямована вбік від центру рослини, щоб новий пагін ріс назовні. Перевірте короткі плодові шпори, визначені за округлими квітковими бруньками, і обріжте всі сильні пагони, які виросли з них. Зріжте їх до точки, з якої вони виросли. На старих деревах видаліть застійні плодові шпори, щоб квіти та плоди мали місце для розвитку, не пошкоджуючись.