Придбати продукцію

На сайті ви маєте можливість придбати товари не тільки в роздріб, але й гуртом. Якщо ви бажаєте обрати товар на суму від 500 грн до 1000 грн, або в кількості від трьох до семи виробничих ящиків, обирайте «роздрібна торгівля». Якщо ж ви бажаєте придбати товар великою партією та співпрацювати з нами на постійній основі, обирайте «гуртова торгівля»!

Гуртова
торгівля
Роздрібна
торгівля
Публікації  /  Як мінімізувати шок при пересадці дерев і чагарників

Як мінімізувати шок при пересадці дерев і чагарників

 

Більшість проблем з саджанцями виникають через проблему, відому як «шок пересадки». Це шок, який переживають нові рослини, коли їх пересаджують на нове місце і змушують рости. Відомо, що дерева і чагарники страждають від шоку при пересадці, тому вони часто повільно ростуть в перші рік або два після пересадки.

Щоб звести до мінімуму цю проблему і зробити ваші саджанці міцними і здоровими, вам необхідно знати, як вибрати кращі рослини і як забезпечити їм найкращий догляд.

 

Вибирайте здорові рослини

Перше, що потрібно для досягнення успіху, - це вибрати в розпліднику здорові рослини. У сильних і здорових саджанців більше шансів на безпроблемне зростання. Завжди вибирайте найкращі рослини, які можна купити на ваші гроші.

Перш ніж купувати будь-які рослини, важливо їх уважно оглянути. Ви повинні переконатися, що на них немає комах або інших шкідників. Перевірте листя: воно здорове? Також переконайтеся, що у обраноъ вами рослини немає затримки росту.

Також краще уникати рослин з очевидними фізичними ознаками травми, такими як порізи, рване листя або зламані гілки. Не вибирайте тонкі або слабкі рослини.

Всі ці проблеми - ознака того, що рослини вже знаходяться в стані стресу. Коли ви їх пересадити, вони постраждають від ще більшого стресу, що призведе до ще більших проблем.

Ще одна річ, на яку потрібно звернути увагу в розпліднику - це коріння. Переконайтеся, що саджанці, які ви купуєте, дійсно вирощені в контейнерах. Іноді розплідники отримують рослини з голими коренями, а потім просто поміщають їх в горщики з рихлим грунтом і продають ось так.

Щоб переконатися, що у дерева або куща, яке ви купуєте, дійсно вкоренилося коріння, проведіть простий тест: візьміть рослина за основу і обережно витягніть її з горщика. Якщо вона дійсно вирощувалася в контейнері, коріння буде являти собою суцільну масу, що має форму горщика. З іншого боку, якщо рослина виривається з грунту або якщо грунт розвалюється, це ознака того, що рослина не вирощувалося в контейнері.

 

Пересадка дерев і чагарників

Вибирайте час для пересадки з розумом!

Ви обов'язково повинні дізнатися, коли найкраще пересадити вашу рослина, і це залежить від виду і типу пересадки. Взагалі, найкраще пересаджувати рослини, коли вони все ще знаходяться в стадії спокою. Зазвичай це відбувається ранньою весною, до того, як бутони набухнуть і почнуть розпускатися. Інший період спокою настає пізно восени, після опадання листя. Що стосується вічнозелених рослин, зверніть увагу на інші рослини і пересаджують їх, коли листя інших рослин опаде.

Це найбезпечніший час для пересадки ваших рослин, незалежно від того, який метод пересадки ви хочете вибрати. Крім того, для рослин з голими коренями це єдиний хороший спосіб пересадки, тому на нього слід звернути увагу.

 

Забезпечте правильну посадку

Ви повинні пам'ятати одну річ: правильна посадка має вирішальне значення для розвитку коренів, тому вам потрібно звернути на це увагу. Чи добре приживеться ваше рослина, буде залежати від того, як ви посадите її на нове місце, тому вам потрібно бути обережними і стежити за тим, щоб рослина не постраждала і не пошкодилася під час процесу посадки.

 

Дізнайтеся, як подбати про саджанці

Ще одна важлива річ, на яку слід звернути увагу, - це догляд, який необхідно надати вашій рослині після пересадки. Сюди входять такі речі, як полив і добриво.

Ви повинні розуміти, що недавно посаджені дерева і чагарники не мають сильної кореневої системи, тому вони не переносять посуху або надмірний полив. Про це слід пам'ятати при формуванні графіку поливу.

Мета полягає в тому, щоб підтримувати рівномірне зволоження грунту протягом усього вегетаційного періоду, але ніколи не слід надмірно поливати нові рослини. Поливайте тільки при необхідності і уникайте поливу, коли грунт ще вологий. Вставте палець приблизно на 2,5 сантиметри в грунт біля основи рослини. Якщо він помітно вологий, нічого робити не потрібно. Якщо сухий, тоді пора поливати.

Коли справа доходить до добрива, ви повинні знати, що багато людей роблять помилку, надмірно удобрюючи свої рослини, як тільки вони їх пересаджують. Ці люди, здається, вірять, що це змусить рослину швидко рости і отримати сплеск росту.

Важливо розуміти, що добриво необхідно вносити строго по інструкції і відповідно до потреб конкретної рослини. Багато однорічних та багаторічних рослин отримують вигоду від рясних удобрювань, але не дерева і чагарники. Ось чому дерева і чагарники не слід удобрювати надмірно.

Майте на увазі, що, якщо вони дійсно не вирощувалися в контейнерах, їх корені були пошкоджені, тому вони не повинні швидко рости без зформованої кореневої системи, що підтримує їх. Замість надмірного внесення добрива ви повинні витратити свій перший рік на те, щоб ваше дерево або кущ правильно вкоренилося. Використовуйте добрив "Чистий лист" укорінювач, яке сприяють зміцненню коренів, наприклад кісткового борошна або мікорізного стимулятора. Додайте його в посадковий грунт. Ніколи не використовуйте добрива з високим вмістом азоту, поки рослина повністю не вкорениться, що займає близько одного вегетаційного періоду.

 

Укріпіть дерева

Якщо ви вирощуєте нове дерево, важливо допомогти йому прижитися. Це означає допомогти наростити сильні корені. Те ж саме і з вашими новими кущами. Є багато речей, які можуть пошкодити нові дерева і чагарники, наприклад сильний вітер. Поривчастий вітер може зачепити недавно посаджені дерева і чагарники і сильно пошкодити їх коріння.

Щоб звести до мінімуму цю проблему, найкраще закріпити молоді дерева (або кущі), щоб вони були збалансовані. Метод двох стійок (не менше 180 градусів один від одного) працює найкраще. Це допоможе вам убезпечити дерево в перший і другий рік після пересадки.

Не забудьте видалити кілки через два роки, інакше у дерева розвинеться слабкий стовбур. Через два роки дерево стає досить сильним, щоб витримувати вітри, до того ж, вітер допомагає йому розвинути більш сильний стовбур.

Ще одна річ, яку ви можете зробити, щоб зменшити навантаження на нову кореневу систему, - це послабити верхню частину приросту. Однак експерти не сходяться на думці, потрібно це чи ні. Є деякі свідчення того, що залишення верхівки насправді стимулює ріст кореневої системи. Крім того, зростання вершини саме по собі забезпечує баланс, тому ви, можливо, не захочете його порушити.

Загалом, люди розходяться в думках щодо необхідності обрізки, тому кожен повинен вирішити, чи хоче він це робити чи ні.

 

Поспостерігайте за своєю новою рослиною

Важливо знати, що будь-який новий саджанець піддасться стресу тільки через переїзду, тому вам потрібно переконатися, що немає інших проблем (наприклад, шкідників або хвороб), які ще більше погіршать стан вашого дерева.

З цієї причини важливо поспостерігати за своєю новою рослиною і уважно оглянути його на предмет будь-яких ознак шкідників на листі і інших потенційних проблем. Подивіться на листя зверху і знизу. Переконайтеся, що на стовбурі рослини немає шкідників. Поспостерігайте за рослиною на предмет можливих ознак захворювання.

У разі сумнівів проконсультуйтеся з фахівцем. Те, що ви спостерігаєте, може бути просто ознакою шоку після пересадки або чимось іншим. Важливо правильно визначити проблему, щоб знати, що з нею робити.

Якщо ваше дерево або кущ в перший рік переживе шок при пересадці, не хвилюйтеся: це цілком нормально. Майте на увазі, що вашій новій рослині потрібно приблизно цілий вегетаційний період, щоб пристосуватися до нового середовища і прижитися. Дозвольте їм рости і зміцнюватися, і просто спостерігайте за ними, щоб побачити, чи є інші проблеми, які ви повинні перевірити.

Якщо ваші нові рослини не виглядають супер-здоровими в перші рік або два після пересадки, прийміть це як нормальне явище і дайте їм час, щоб вони прижилися. Зробіть все можливе, щоб допомогти їм (див. Поради вище), і з часом вони оговтаються від будь-якого шоку при пересадці, і будуть мати гарний вигляд у вашому саду!

Останні публікації

Як виростити малину
31.05.2023

Як виростити малину

Надлишок соковитої малини влітку та восени — це сезонне частування, яке не можна пропускати. Але навіщо витрачати гроші на купівлю в супермаркеті, коли можна легко виростити смачну малину самостійно вдома або на своїй ділянці?

Детальніше...
Як виростити фруктові дерева
31.05.2023

Як виростити фруктові дерева

Вирощувати фруктові дерева – це весело та корисно. І є величезний вибір, з якого можна вибрати, включаючи гібридні карликові плодові дерева, які добре ростуть у контейнерах, до повнорозмірних традиційних фруктових дерев, які будуть годувати всю родину протягом багатьох років.

Детальніше...
Як виростити нарциси
30.05.2023

Як виростити нарциси

Першою ознакою весни для багатьох часто є поява нарцисів. Зазвичай вони прилітають наприкінці лютого і часто вважаються вісниками весни. Цибулини досить витривалі, що допомагає їм пережити холодні зимові місяці.

Детальніше...