Як і навіщо видаляти відцвілі квіти цибулинних і кореневищних рослин
Ви здивовані, чи не так? Так, цибулинним і кореневищним рослинам теж необхідно видаляти відцвілі квіти. Незважаючи на те, що вони не зможуть повторно зацвісти, весняні цибулини, такі як нарцис, гіацинт і тюльпан, а також кореневищні, такі як гладіолус і ірис, отримують користь від того, що живлення направляється на кореневище, в іншому випадку воно пішло б на формування насіннєвих коробочок.
Обрізаючи опале суцвіття, намагайтеся не обрізати листя, так як воно є джерелом поживних речовин для формування квітки, яка розпуститься в наступному році. Квіти весняних цибулинних рослин завжди закладаються в цибулині в попередньому році. Крім цього, не треба забувати і про добрива для цих садових квітів.
Видаліть зів'ялий тюльпан, обрізавши все стебло прямо над вузлом листа.
Деякі садівники рекомендують зрізати квіти з відцвілих цибулин трохи нижче головки і залишати стебло на місці, щоб воно підживлювало цибулину, але насправді ці порожні стебла можуть втягувати зайву вологу в цибулину і викликати її гниття.
Замість цього краще обрізати стебла трохи вище листа або ж повністю внизу біля прикореневого листя.
Лілійник бульбовий дуже виграє від видалення відцвілих квітів. Видаляючи окремі зів'ялі квіти, ви можете стимулювати формування більшої кількості нового цвітіння.
Коли всі квіти на тонкому стеблі лілійника відцвітуть, зріжте його біля основи, щоб підгодувати кореневище і зберегти свіжий вигляд саду. Обов'язково залиште листя недоторканим, щоб воно також передавало свою енергію кореневищу.
Ще один бульбовидний вид - жоржини. Обрізайте окремі стебла трохи вище найближчого листя, щоб сприяти безперервному цвітінню.
Агапантус - це унікальна кореневищна рослина, яка може повторно зацвісти якщо видалити відцвілі квітки до формування насіннєвих коробочок. Насправді, більшість людей відрізають зів'ялі суцвіття з іншої причини, адже ця рослина надзвичайно плідно розмножується самосівом, значно агресивніше, ніж через розростання кореневища.
Видалення відцвілих півоній запобігає засмічуванню саду опалим пелюстками і покращує загальний зовнішній вигляд рослини.
Пізній зимовий морозник і ранньовесняна півонія не зацвітуть після обрізки зів'ялої флори, але ваші дії допоможуть запобігати самосіву, а в блискучих листках цих двох видів проявиться відновлена вегетативна енергія.
І, нарешті, хоча осіння хризантема, швидше за все, не встигне повторно зацвісти до зими, відірвані окремі квітки збережуть зовнішній вигляд і зміцнять кореневище на наступний рік.
Останні публікації
Як виростити малину
Надлишок соковитої малини влітку та восени — це сезонне частування, яке не можна пропускати. Але навіщо витрачати гроші на купівлю в супермаркеті, коли можна легко виростити смачну малину самостійно вдома або на своїй ділянці?
Детальніше...Як виростити фруктові дерева
Вирощувати фруктові дерева – це весело та корисно. І є величезний вибір, з якого можна вибрати, включаючи гібридні карликові плодові дерева, які добре ростуть у контейнерах, до повнорозмірних традиційних фруктових дерев, які будуть годувати всю родину протягом багатьох років.
Детальніше...Як виростити нарциси
Першою ознакою весни для багатьох часто є поява нарцисів. Зазвичай вони прилітають наприкінці лютого і часто вважаються вісниками весни. Цибулини досить витривалі, що допомагає їм пережити холодні зимові місяці.
Детальніше...