Придбати продукцію

На сайті ви маєте можливість придбати товари не тільки в роздріб, але й гуртом. Якщо ви бажаєте обрати товар на суму від 500 грн до 1000 грн, або в кількості від трьох до семи виробничих ящиків, обирайте «роздрібна торгівля». Якщо ж ви бажаєте придбати товар великою партією та співпрацювати з нами на постійній основі, обирайте «гуртова торгівля»!

Гуртова
торгівля
Роздрібна
торгівля
Публікації  /  Як і коли обрізати кущі ожини

Як і коли обрізати кущі ожини

А ви готові до кращого в вашому житті врожаю ожини? Уміння обрізати кущі ожини - важлива частина успішного вирощування ягід. Крім того, що обрізка ожини допомагає приборкати некероване розростання кущів, обрізка також покращує врожайність і допомагає рослинам рости більш здоровими і сильними.

Ожина - це багаторічна рослина, а це означає, що після того, як ви створите грядку, ви зможете збирати урожай ягід щороку! Але якщо не підрізати їх регулярно, ожина може швидко вийти з-під контролю, утворивши безлад з неслухняних шипів і, в кінцевому підсумку, кількість плодів зійде нанівець. На щастя, все, що потрібно, щоб вони були задоволені, - це невелике щорічне підтримання. Продовжуйте читати, щоб дізнатися, як і коли обрізати кущі ожини.

 

Для правильної обрізки важливо спочатку зрозуміти, як ці кущі ростуть і зав'язують плоди. Але я почну з короткого огляду їх особливостей і структури.

У той час як ожина є багаторічною рослиною, окремі пагони є дворічними, тобто вони ростуть і плодоносять протягом дворічного циклу. Плоди більшості сортів ростуть на дворічних пагонах. Після того, як пагін один раз зав'язав плоди, ягоди на ньому більше ніколи не з'являться.

Першорічні пагони називають прімоканами. Ці пагони сильно розростаються і нарощують густе зелене листя, в кінці сезону на них з'являються пуп`янки. Без обрізки вони можуть вирости до декількох метрів у висоту.

Флорікани - це пагони другого року життя. Ці більш деревні стебла цвітуть навесні і зав'язують плоди в середині літа, а після збору врожаю відмирають.

У зрілої рослини повинні одночасно бути присутнім і прімокани, і флорікани, кожен з різними необхідними термінами та вимогами до обрізки.

Обрізка однорічних прімоканів в кінці зими і навесні сприяє здоровому росту рослин і покращує плодоношення.

Осіння обрізка флоріканов другого року життя корисна для прибирання саду і стимулювання зростання нових пагонів наступної весни.

Весняна обрізка прімокану

Взимку або ранньою весною проріжте однорічні стебла залишаючи всього чотири-шість штук на рослину, обов'язково видаляючи всі пошкоджені або хворі пагони.

Вам також слід відрізати кінчики прімоканів, коли вони виростуть приблизно на метр у висоту. Робіть це навесні, до початку цвітіння.

Це сприятиме бічному розгалуженню, що призведе до збільшення врожайності в наступному сезоні. Ця маніпуляція також сприяє формуванню більш сильних стебел, які з меншою ймовірністю перекинуться, коли вони будуть перевантажені фруктами і листям.

Візьміть чисті гострі садові ножиці і зріжте стебла приблизно до 60 см заввишки. Ви також можете обрізати пагони з тильного боку приблизно до 30 см.

Ті, що вже коротші 60 см, потрібно обрізати приблизно на 3 см, щоб змусити їх розгалужуватись.

Пізня літня обрізка флорікану

Після того, як ви насолодилися урожаєм ожини в цьому сезоні, саме час зайнятися прибиранням!

В кінці літа або восени, коли закінчиться плодоношення, використовуйте чисті і гострі садові ножиці, щоб зрізати дворічні стебла до землі і видалити їх з саду.

Завжди надягайте довгі рукава і садові рукавички при роботі з колючими сортами!

Осінні різновиди

Також варто відзначити, що є деякі нові сорти ожини, які називаються вічноплідними, осінніми або первородними. Замість того, щоб давати ягоди тільки на пагонах другого року життя, як на інших типах, вони також дають меншу кількість плодів на кінчиках прімоканів восени.

У цього виду ожини ви повинні обрізати відмерлі кінчики прімоканів після того, як вони дають урожай восени, на додаток до обрізки, описаної вище. Підріжте кінчики на пару вузлів нижче мертвої частини кожного прімокану.

 

Хороший урожай ягід

Хоча може здатися, що освоїти обрізку ожини дуже складно, як тільки ви зберете повну корзину смачних ягід, ви зрозумієте, насправді це досить просто - і головне, воно того варто. Правильна стрижка цих кущів зведе до мінімуму неприємності в майбутньому і принесе вам все більше ягід з кожним роком.

Дотримуйтесь наших порад, і вам обов'язково вдасться підвищити врожайність і зберегти ваші рослини свіжими і здоровими за допомогою регулярних стрижок, а також регулярного внесення добрив для плодових та ягідних кущів!

Останні публікації

Пікіровка розсади
27.05.2023

Пікіровка розсади

Пікірування розсади дає рослинам простір, необхідний для росту. Дізнайтеся, коли і як це зробити, за допомогою нашого покрокового посібника.

Детальніше...
Вирощування моркви
26.05.2023

Вирощування моркви

Морква — це улюблена страва на кухні, яка приносить користь не тільки вашому зору. Маючи на вибір багато сортів, ви можете вирощувати та збирати моркву майже цілий рік.

Детальніше...
Висадка
26.05.2023

Висадка

Висадка — це переміщення рослин із маленьких горщиків у сад. Наш посібник пропонує поради щодо того, чому і як це робити.
Детальніше...