Придбати продукцію

На сайті ви маєте можливість придбати товари не тільки в роздріб, але й гуртом. Якщо ви бажаєте обрати товар на суму від 500 грн до 1000 грн, або в кількості від трьох до семи виробничих ящиків, обирайте «роздрібна торгівля». Якщо ж ви бажаєте придбати товар великою партією та співпрацювати з нами на постійній основі, обирайте «гуртова торгівля»!

Гуртова
торгівля
Роздрібна
торгівля
Публікації  /  Як доглядати за Сансев'єрія трисмугова (Драценою трифасційна)

Як доглядати за Сансев'єрія трисмугова (Драценою трифасційна)

Ці елегантні рослини, які легко вирощувати, впізнають за довгими, жорсткими листками із загостреними краями. Як і інші рослини сімейства Asparagaceae, зміїні рослини цвітуть білими квітами. Однак за межами свого рідного середовища існування рідко можна побачити цвітіння зміїної рослини.

Зміїні рослини є одними з найпопулярніших видів кімнатних рослин, тому що за ними легко доглядати, вони можуть витримувати слабке освітлення та яскраве середовище та додають сплеск кольору та життя в кімнатний простір.

Хочете дізнатися про те, як доглядати за рослинами змії в домашніх умовах? Продовжуйте читати поради про те, як доглядати за змійовою рослиною, як змусити змійові рослини рости високими, як пересаджувати зміїні рослини тощо.

Вивчайте більше

Драцена трифасційна, або зміїна рослина, належить до сімейства спаржевих. Однак до 2017 року Dracaena trifasciata була класифікована як Sansevieria trifasciata.

Зміїні рослини – це вічнозелені багаторічні рослини без стебла, які іноді ідентифікують як Георгіївський меч, тятива гадюки коноплі та тещин язик. Ці рослини є стійкими сукулентами, які звикли до сухих, жарких і вологих умов тропічних регіонів Західної Африки.

Dracaena trifasciata вимагає невеликих зусиль і догляду, щоб вирости у висоту. Зміїні рослини можуть рости в умовах слабкого освітлення, але процвітають при частковому сонці та яскравому непрямому сонячному світлі. Завдяки своїй легкості недосвідчені садівники можуть скористатися перевагами кімнатних рослин, принісши рослину змії додому.

Окрім краси, яку рослина змія додає простору, ці кімнатні рослини допомагають покращити якість повітря. Згідно з кількома дослідженнями, зміїні рослини знижують рівень озону та інших токсинів у повітрі та забезпечують кисень вночі.

Довге темне листя, схоже на меч, досягає 3,6 м у висоту і має більш світлі зелені плями або пожовклі краї. Жовті краї Dracaena trifasciata є строкатими. Ця строкатість, як правило, не передається через розмноження живцями зміїної рослини.

Зміїні рослини легко розмножити живцями листя або розщепленням кореневища . Листові живці, поміщені у воду, відростять коріння та кореневища через кілька місяців. Садівники також можуть помістити живці прямо в ґрунт для розмноження.

Як пересаджувати зміїні рослини

Якщо вам цікаво, як пересадити зміїні рослини, дотримуйтеся наведених нижче порад.

Пересадіть зміїні рослини наприкінці зими або ранньою весною. Зміїні рослини перебувають у стані спокою взимку, але наприкінці зими до початку весни рослина виходить зі стану спокою.

Пересадка зміїної рослини в горщик між пізньою зимою і ранньою весною гарантує, що в період вегетації в ґрунті буде достатньо поживних речовин для підтримки належного росту. Однак пересадка є стресом для рослини, тому пересадка в цей час гарантує, що рослина зможе відновитися після шокуючого досвіду.

Пересаджуючи рослину-змію, збільште горщик на один розмір, щоб забезпечити достатній простір для нового росту. Зміїні рослини вирощують нових дитинчат через кореневища. Ріст з’являється з ґрунту, прикріпленого до материнського листка, тому надання місця для проростання листя має важливе значення для належного догляду за рослинами-зміями та допомагає власникам рослин отримати кімнатні рослини повнішого вигляду.

Наповніть новий горщик ґрунтом, який добре дренує, потім обережно вийміть рослину-змію з її колишнього будинку та додайте її в новий горщик. Потім постарайтеся зберегти рівність лінії ґрунту. Будьте обережні, щоб покрити лише невелику частину листя брудом, щоб новим порослям було легше піднятися до сонячного світла.

Тепер, коли ви знаєте, як пересаджувати зміїні рослини, продовжуйте читати, щоб дізнатися більше про те, як виростити зміїні рослини.

Освітлення

Зміїна рослина буде процвітати на частковому сонці, але також витримуватиме слабке освітлення. Виставлення рослини-змії під пряме сонячне світло на кілька годин на день може допомогти прискорити ріст.

Вода

Поливайте рослину змії ретельно кожні два-вісім тижнів, переконавшись, що ґрунт сухий перед кожним поливом. Простий спосіб визначити, чи сухий ґрунт, це перевірити, чи сухі перші два-чотири дюйми ґрунту перед поливом рослини. Зміїним рослинам потрібно ще менше води взимку.

Вологість

Звичайний рівень вологості близько 40% найкращий для змійових рослин. Ці очищувачі повітря виживають у жаркому та вологому кліматі. Тим, хто живе в сухому кліматі, слід подумати про те, щоб придбати зволожувач повітря для своєї кімнати з рослинами. Навпаки, тим, хто живе в дуже вологому кліматі, може бути корисним осушувач повітря в кімнаті з рослинами.

Температура

Зміїні рослини процвітають при температурах від 16°C до 24°C. Ці витривалі рослини, схожі на сукуленти, можуть загинути в холодному середовищі нижче 10°C.

Добриво

Сансев'єрія трисмугова потрібує багато поживних речовин. По можливості, її можна удобрювати раз на два тижні навесні та влітку. Восени драцену можна удобрювати один раз на місяць, а взимку добриво взагалі не потрібне. Можна використовувати добрива Успіх для пальм, юкк та драцен, але важливо щоразу дотримуватись інструкцій з дозування, вказаних на упаковці. Як правильно використовувати це добриво Ви можете дізнатись з відео інструкцією щодо способу застосування:

Ґрунт

Зміїні рослини віддають перевагу пухким, більш піщаним ґрунтам і добре дренованим горщиковим сумішам. Це дозволяє корінню проростати глибоко, не боячись кореневої гнилі. Для досягнення найкращих результатів використовуйте універсальну органічну ґрунтову суміш для кактусів.

Загальні проблеми

Хоча за рослинами-зміями легко доглядати, завжди корисно знати, як врятувати рослину-змію, коли починають з’являтися небажані симптоми. Нижче наведено деякі поширені проблеми, з якими стикаються зміїні рослини, і способи їх лікування.


СИМПТОМ: опадання листя

ПРИЧИНА: Загнивання коренів від перезволоження та надмірного накопичення води в клітинах листя

СИМПТОМ: Довге, вузьке листя

ПРИЧИНА: недостатньо сонячного світла


СИМПТОМ: коричневі плями

ПРИЧИНА: пошкодження внаслідок транспортування, надмірного впливу прямого сонця, надмірного внесення добрив або екстремальних температур


СИМПТОМ: Жовте листя

ПРИЧИНА: надмірний або непостійний полив


СИМПТОМ: зморшкувате та тьмяне листя

ПРИЧИНА: Недостатня температура або рівень вологості, недостатнє зволоження або надмірне перебування під прямим сонцем


СИМПТОМ: коричневе і кашоподібне коріння

ПРИЧИНА: перезволоження, поганий дренаж, рослина потребує пересадки

Запобіжні заходи

Зміїні рослини краще тримати подалі від цікавих рук, оскільки вони отруйні для домашніх тварин і малюків, у яких прорізуються зуби. Зміїні рослини містять хімічну речовину під назвою сапоніни в листі та коренях, які є токсичними для людей і тварин при попаданні всередину.

Хоча рослини-змії невибагливі у догляді та переносять слабке освітлення, їм все одно потрібне сонячне світло, щоб виростити здорове та яскраве листя. Уникайте розміщення вашої Dracaena trifasciata в кімнаті без вікон або час від часу переносьте рослину на сонячне світло, якщо ви віддаєте перевагу прикрасити темну кімнату рослиною змії.

Останні публікації

Як виростити малину
31.05.2023

Як виростити малину

Надлишок соковитої малини влітку та восени — це сезонне частування, яке не можна пропускати. Але навіщо витрачати гроші на купівлю в супермаркеті, коли можна легко виростити смачну малину самостійно вдома або на своїй ділянці?

Детальніше...
Як виростити фруктові дерева
31.05.2023

Як виростити фруктові дерева

Вирощувати фруктові дерева – це весело та корисно. І є величезний вибір, з якого можна вибрати, включаючи гібридні карликові плодові дерева, які добре ростуть у контейнерах, до повнорозмірних традиційних фруктових дерев, які будуть годувати всю родину протягом багатьох років.

Детальніше...
Як виростити нарциси
30.05.2023

Як виростити нарциси

Першою ознакою весни для багатьох часто є поява нарцисів. Зазвичай вони прилітають наприкінці лютого і часто вважаються вісниками весни. Цибулини досить витривалі, що допомагає їм пережити холодні зимові місяці.

Детальніше...