Придбати продукцію

На сайті ви маєте можливість придбати товари не тільки в роздріб, але й гуртом. Якщо ви бажаєте обрати товар на суму від 500 грн до 1000 грн, або в кількості від трьох до семи виробничих ящиків, обирайте «роздрібна торгівля». Якщо ж ви бажаєте придбати товар великою партією та співпрацювати з нами на постійній основі, обирайте «гуртова торгівля»!

Гуртова
торгівля
Роздрібна
торгівля
Публікації  /  Як доглядати за рослиною хойя

Як доглядати за рослиною хойя

Рослина хойя — чудовий варіант, якщо ви шукаєте кімнатну рослину, яка не потребує догляду та проста в догляді. Хойя також відома як воскова рослина через її воскові листя.

Це швидкозростаюча ліана, яку можна навчити лазити або тягнутися через край горщика. Хойї є вихідцями з тропічного клімату і віддають перевагу вологим умовам, тому вони ідеально підходять для підвіконь ванної кімнати чи кухні. Ось все, що вам потрібно знати про те, як доглядати за рослиною хойя.

Що таке рослина хойя?

Рослини хойї походять з Азії й були представлені західному світу шотландським ботаніком Робертом Брауном. Рослина була названа на честь Томаса Хоя, ботаніка XVIII століття, який активно вивчав рослини.

Рослини хойї характеризуються темно-зеленим листям у вигляді виноградної лози та ароматними світло-рожевими та червоними квітами у формі зірки. Однією з найбільш вражаючих речей у рослинах хойя є їхня тривалість життя.

Якщо ви знаєте, як доглядати за рослиною хойя, вона процвітатиме десятиліттями, роблячи її чудовим доповненням до будь-якого будинку чи саду. Якщо ви шукаєте рослину, яка додасть краси та довголіття вашому простору, подумайте про інвестування в рослину хойя.

Сонячне світло

Рослини хойї процвітають при відносно яскравому непрямому світлі. Деяким рослинам для росту потрібно близько двох годин ранкового або вечірнього сонячного світла, але занадто багато сонця може спалити або знебарвити їх листя.

Вологість

Рослини хойї віддають перевагу високим рівням вологості, в ідеалі не менше 60% . Хоча вони можуть переносити низький рівень вологості, ви можете помітити, що їхній ріст сповільнюється або вони дають менше квітів.

Вода

Навесні та влітку поливайте хойю раз в 14 днів. По-перше, перш ніж поливати рослину, важливо переконатися, що ґрунт висох. Потім, перш ніж знову поливати, дайте хойї висохнути, щоб переконатися, що вона здорова.

Ґрунт

Більшість хойй чудово підійдуть у звичайній суміші для горщиків, якщо вона добре дренується та має хорошу циркуляцію повітря. Занадто густа або надто волога суміш може спричинити загнивання рослини, тому життєво важливо переконатися, що суміш для горщиків, яку ви використовуєте, є збалансованою.

Ви також можете додати трохи перліту або піску для поліпшення дренажу. Якщо ви вирощуєте хойї в контейнерах, життєво важливо пересаджувати їх кожні три роки, щоб оновити ґрунт і забезпечити коріння достатньо місця для росту.

Під час пересадки обов’язково використовуйте горщик, який лише трохи більший за той, у якому зараз знаходиться рослина.

Температура

Хоча хойя може переносити широкий діапазон температур, вона віддає перевагу температурам від 20 до 25 F. Якщо температура опускається нижче 20 F, рослина переходить у стан спокою і не цвіте.

При температурі вище 25 градусів листя хойї почнуть жовтіти та можуть опадати. Тому підтримувати температуру в межах цього ідеального діапазону необхідно для підтримки здорового росту.

Світло

Якщо інтенсивність освітлення занадто низька, листя почнуть буріти, і рослина відстає в рості. І навпаки, якщо світло буде занадто інтенсивним, листя обгорить, і рослина перестане цвісти.

Поширені проблеми рослини хойя

При вирощуванні хойй до поширених проблем відносяться відмирання стебел, опадання листя та почорніння листя. Ці проблеми можуть бути спричинені поганим дренуванням або перезволоженням компосту або занадто прохолодним узимку.

В’янення та відмирання надземної рослини може бути спричинено надмірним зволоженням або надмірним внесенням добрив, що заважає корінню поглинати воду через високий рівень солі в ґрунті.

Надмірно вологий або неправильно дренований компост може спричинити загнивання коренів. Ви можете взяти живці, як тільки виявите проблему, щоб врятувати рослину. Відсутність цвітіння може бути наслідком недостатнього освітлення.

Рівень складності

Хоча це може відрізнятися залежно від виду, загалом за хойями легко доглядати. Вони не надто прискіпливі до типу ґрунту, якщо він має хороший дренаж і їм не потрібно багато добрив.

Вони віддають перевагу непрямому світлу, але можуть переносити низький рівень освітлення, що робить їх ідеальними для квартир або офісів. Хойї також відносно стійкі до посухи, тому вам не доведеться поливати їх занадто часто.

Головне пам’ятати про те, що хойї люблять бути в горщиках, тому не пересаджуйте їх занадто часто, інакше вони можуть перестати цвісти.

Як змусити хойї зацвісти

Як знає будь-який садівник, змусити рослини зацвісти може бути складним завданням. Однак хойї — це вид рослин, які порівняно легко змусити зацвісти. Перший крок - змінити місце розташування рослини на вікно з більшою освітленістю.

Для цвітіння хойї потрібно багато сонячного світла, тому виставляйте на них якомога більше денного світла. Наступний крок – глибокий, але періодичний полив. Для цвітіння хойям потрібно, щоб коріння були вологими, але занадто багато води може пошкодити рослину.

Крім того, часто обприскуйте рослину та намагайтеся підтримувати рівень вологості не менше 40%. Це допоможе стимулювати цвітіння.

Нарешті, використовуйте розчинну рослинну їжу з вищим середнім числом для годування рослини. Цвітіння рослин сприяє і підтримується фосфором, тому високий вміст фосфатів часто викликає цвітіння. Крім того, в кінці зими прищипніть стебла. Це сприятиме зростанню і, можливо, навіть появі бутонів.

Як розмножити хойю

Візьміть живці з двома вузлами – найефективніший підхід, якщо ви хочете розмножити хойю. Можна поставити їх у банку з вологим мохом-сфагнумом або наповнену водою вазу.

Потім перевіряйте їх кожні пару тижнів, щоб переконатися, що вони почуваються добре. Коли у них з’явиться потужна коренева система, їх можна садити в горщики.

Висновок

Рослина Хая є прекрасним доповненням до будь-якої оселі, і за належного догляду вона може прослужити роками. Сподіваємося, ця інформація про те, як доглядати за рослиною хойя, була для вас корисною. Якщо у вас виникли запитання або вам потрібна додаткова порада, не соромтеся звертатися до нас. Дякуємо за читання!

Останні публікації

Як виростити малину
31.05.2023

Як виростити малину

Надлишок соковитої малини влітку та восени — це сезонне частування, яке не можна пропускати. Але навіщо витрачати гроші на купівлю в супермаркеті, коли можна легко виростити смачну малину самостійно вдома або на своїй ділянці?

Детальніше...
Як виростити фруктові дерева
31.05.2023

Як виростити фруктові дерева

Вирощувати фруктові дерева – це весело та корисно. І є величезний вибір, з якого можна вибрати, включаючи гібридні карликові плодові дерева, які добре ростуть у контейнерах, до повнорозмірних традиційних фруктових дерев, які будуть годувати всю родину протягом багатьох років.

Детальніше...
Як виростити нарциси
30.05.2023

Як виростити нарциси

Першою ознакою весни для багатьох часто є поява нарцисів. Зазвичай вони прилітають наприкінці лютого і часто вважаються вісниками весни. Цибулини досить витривалі, що допомагає їм пережити холодні зимові місяці.

Детальніше...