Придбати продукцію

На сайті ви маєте можливість придбати товари не тільки в роздріб, але й гуртом. Якщо ви бажаєте обрати товар на суму від 500 грн до 1000 грн, або в кількості від трьох до семи виробничих ящиків, обирайте «роздрібна торгівля». Якщо ж ви бажаєте придбати товар великою партією та співпрацювати з нами на постійній основі, обирайте «гуртова торгівля»!

Гуртова
торгівля
Роздрібна
торгівля
Публікації  /  Як доглядати за калатеей

Як доглядати за калатеей

Калатея — рід неотропічних кореневищних трав’янистих багаторічних рослин, які відомі унікальними рухами листя з візерунками (докладніше про це нижче). Калатеї також вважаються дружніми до домашніх тварин рослинами, що робить їх чудовими рослинами для всіх, хто ділить простір із цікавими домашніми тваринами.

 

У тропіках (переважно в Бразилії) різнокольорове листя калатеї використовують для виготовлення ручної роботи та харчової упаковки. Через різноманітність форм листя з ланцетних листків плетуть кошики, а з більш широких листків загортають їжу. Ці барвисті позначки на листі також роблять їх популярними кімнатними рослинами, і їхня популярність зростає. Калатея Макояна або рослина павича, калатея медальйон (Calathea veitchiana 'Medallion'), калатея гримуча змія (Calathea lancifolia), калатея смугаста (Calathea ornata) і калатея Дотті (Calathea roseopicta 'Dottie') є одними з найпопулярніших видів.

Калатеї належать до сімейства «молитовних рослин» Marantaceae. Прізвисько молитовної рослини походить від щоденних рухів листя рослини, відомих як ніктинастій. Різні рослини цієї родини піднімають листя вночі та опускають їх удень відповідно до добового ритму. 

Скільки сонячного світла потрібно калатеї?

Калатеї процвітають при середньому або яскравому непрямому освітленні, але можуть переносити слабке непряме освітлення.

Як часто потрібно поливати калатею?

Поливайте кожні 1-2 тижні, даючи ґрунту просохнути на півдорозі між поливами. Очікуйте частіше поливати при яскравому освітленні та рідше при слабкому.

Чи потрібна калатея вологість?

Калатеї віддають перевагу підвищеній вологості, якщо це можливо. Щоб підвищити рівень вологості в приміщенні, подумайте про використання тонкодисперсного розчину або зволожувача повітря.

Як і чим потрібно удобрювати калатею?

У теплу пору року, з квітня по вересень, квітки потребують підживлення. Для цього використовують комплексні добрива, вносячи їх двічі на місяць у ґрунт. Як це робити правильно дивіться у відео інструкції щодо способу застосування:

 
Яку температуру люблять калатеї?

Як і більшість популярних кімнатних рослин, калатеї віддають перевагу температурі в діапазоні 18°C-30°C, подібно до їх рідного тропічного середовища проживання. Краще не допускати зниження температури нижче 15°C, щоб уникнути пошкодження холодом.

Який найкращий ґрунт для калатей?

Калатеї віддають перевагу добре дренованому ґрунту або суміші. Шукайте такі інгредієнти, як компост, соснова кора, кокосова койра, відливки черв’яків і перліт. Вони забезпечують поживні речовини та допомагають підтримувати вологість (але не надто багато).

Чи легко доглядати за калатеями?

Калатеї, як правило, легкі рослини, але є деякі загальні проблеми, на які ви можете звернути увагу:

СИМПТОМ: в’янення, скручування листя, суха суміш для горщиків
ПРИЧИНА: недостатній полив або низький рівень вологості

СИМПТОМ: жовтіє листя, чорна основа, волога суміш для горщиків
ПРИЧИНА: надмірний полив

СИМПТОМ: плями на листі
ПРИЧИНА: грибкова інфекція або накопичення мінералів із водопровідної води — використовуйте дистильовану воду та поливайте безпосередньо в ґрунт для горщиків.

СИМПТОМ: Шкідники рослин
ПРИЧИНА: Шкідники кімнатних рослин, як-от борошнистий червець, грибкові мошки та павутинні кліщі, можуть виникнути. Лікуйте їх, як тільки вони з’являться, щотижня обприскуючи природним пестицидом, таким як олія німу, і регулярно протирайте рослину.

Чи безпечні калатеї для домашніх тварин?

Калатеї дружні до тварин! Вони вважаються нетоксичними, що робить їх безпечними для котів і собак. Однак найкраще тримати кімнатні рослини подалі від маленьких дітей і цікавих домашніх тварин на всякий випадок.

Останні публікації

Як виростити малину
31.05.2023

Як виростити малину

Надлишок соковитої малини влітку та восени — це сезонне частування, яке не можна пропускати. Але навіщо витрачати гроші на купівлю в супермаркеті, коли можна легко виростити смачну малину самостійно вдома або на своїй ділянці?

Детальніше...
Як виростити фруктові дерева
31.05.2023

Як виростити фруктові дерева

Вирощувати фруктові дерева – це весело та корисно. І є величезний вибір, з якого можна вибрати, включаючи гібридні карликові плодові дерева, які добре ростуть у контейнерах, до повнорозмірних традиційних фруктових дерев, які будуть годувати всю родину протягом багатьох років.

Детальніше...
Як виростити нарциси
30.05.2023

Як виростити нарциси

Першою ознакою весни для багатьох часто є поява нарцисів. Зазвичай вони прилітають наприкінці лютого і часто вважаються вісниками весни. Цибулини досить витривалі, що допомагає їм пережити холодні зимові місяці.

Детальніше...