Як доглядати за хавортією
Хавортія — мініатюрний сукулент, що походить із Південної Африки, і є однією з найпростіших у догляді кімнатних рослин . Він характеризується своєю архітектурною структурою, як правило, поодинокими колонами, які утворюються шарами, хоча це може значно відрізнятися між сортами та навіть у межах одного виду. Звичайна хавортія характеризується своїми розеткоподібними, щільно упакованими пучками листя. Деякі тверді, міцні та темно-зелені, тоді як інші види м’якші та навіть напівпрозорі. Ті, що належать до твердого темно-зеленого сорту, як правило, всіяні білими плямами та можуть набувати насиченого фіолетово-червоного відтінку під впливом повного сонця.
Загальний догляд
Сонячне світло
Процвітає при яскравому непрямому та прямому світлі. Може переносити більше середнього непрямого освітлення, ніж інші звичайні сукуленти.
Вода
Поливайте кожні 2-3 тижні при прямому світлі, даючи ґрунту просохнути між поливами. Очікуйте частіше поливати при яскравому освітленні та рідше при слабкому.
Вологість
Не хвилюйтеся. Середня вологість у будинку нормальна; може переносити сухе повітря.
Температура
Середня температура вдома 20°С-23°С.
Підживлення
Для хавортії використовують препарати для кактусів та суккулентів, розведені вдвічі сильніше, ніж зазначено в інструкції. Удобрюють раз на місяць із травня по вересень. Чудовим рішенням є підживлення добривами у вигляді паличок.
Якщо рослина пересаджена в готовий субстрат, до складу якого входять живильні елементи, перше підживлення роблять через 2 місяці.
Розмір
Крихітний, менше 5 см у висоту або ширину.
Загальні проблеми
СИМПТОМ: листя скручується, суха суміш для заливки
ПРИЧИНА: Рослина, яка страждає від спраги, недостатньо зволожена
СИМПТОМ: жовтіє листя, волога суміш для горщиків
ПРИЧИНА: Коренева гниль, перезволоження
СИМПТОМ: коричневі або червоні кінчики листя
ПРИЧИНА: недостатнє зволоження або ущільнення ґрунту
Запобіжні заходи
Невідома токсичність. Найкраще завжди тримати кімнатні рослини подалі від маленьких дітей і домашніх тварин.
Останні публікації
Як виростити малину
Надлишок соковитої малини влітку та восени — це сезонне частування, яке не можна пропускати. Але навіщо витрачати гроші на купівлю в супермаркеті, коли можна легко виростити смачну малину самостійно вдома або на своїй ділянці?
Детальніше...Як виростити фруктові дерева
Вирощувати фруктові дерева – це весело та корисно. І є величезний вибір, з якого можна вибрати, включаючи гібридні карликові плодові дерева, які добре ростуть у контейнерах, до повнорозмірних традиційних фруктових дерев, які будуть годувати всю родину протягом багатьох років.
Детальніше...Як виростити нарциси
Першою ознакою весни для багатьох часто є поява нарцисів. Зазвичай вони прилітають наприкінці лютого і часто вважаються вісниками весни. Цибулини досить витривалі, що допомагає їм пережити холодні зимові місяці.
Детальніше...