Придбати продукцію

На сайті ви маєте можливість придбати товари не тільки в роздріб, але й гуртом. Якщо ви бажаєте обрати товар на суму від 500 грн до 1000 грн, або в кількості від трьох до семи виробничих ящиків, обирайте «роздрібна торгівля». Якщо ж ви бажаєте придбати товар великою партією та співпрацювати з нами на постійній основі, обирайте «гуртова торгівля»!

Гуртова
торгівля
Роздрібна
торгівля
Публікації  /  Як доглядати за алоказией

Як доглядати за алоказией

Алоказія вважається однією з тих надійних кімнатних рослин, але це не означає, що їй бракує стилю. Ця тропічна рослина має іншу загальну назву: рослина слонове вухо.

Хоча це звичайна кімнатна рослина, назва алоказія відноситься до багатьох різноманітних зразків. Алоказія коштовна — більш рідкісний вид з листям шоколадного кольору. Навпаки, алоказія полі має характерне листя, яке буде добре знайоме любителям кімнатних рослин. Листя у формі серця або стріли вказують на те, що ця рослина належить до алоказії.

Є так багато, щоб дослідити з кімнатною рослиною алоказією, яку легко знайти. Читайте далі, щоб дізнатися все про те, як доглядати за алоказією, від вибору відповідної температури, ґрунту, вологості та графіка поливу для вашої щасливої рослини.

Про рослину

Сімейство рослин алоказії має широкий спектр розмірів, кольорів і текстур у своєму різноманітному асортименті видів. Якщо ви плануєте завести додому алоказію, зануртеся глибше в потреби та характеристики конкретного виду, який привертає вашу увагу.

Хоча їх зовнішній вигляд дуже різний, кожна з цих рослин процвітає в тропічному середовищі в приміщенні або на вулиці. 

Наскільки великими стають алоказії? Це не просте запитання. Вид алоказії Black Velvet популярний завдяки темному листю та компактним розмірам. Однак Golden Lutea може досягати 2,5 м у висоту з неоново-жовтим листям! Існує понад 80 видів алоказии.

Світло

Подумайте про плямисте сонячне світло, яке природно виникає в тропічному лісі, коли ви думаєте, де розмістити свою алоказію в приміщенні. Яскраве непряме світло є найкращим паливом для швидкого росту вашої алоказії.

Якщо ви виберете місце з надто сильним прямим освітленням, ваша алоказія може постраждати від обпалених листя. Обпалені листя можуть виглядати як цілеспрямована коричнева пляма на листі або загальний помаранчевий відтінок листя.

Алоказія, яку зберігають у кімнаті з недостатнім освітленням, може бути відповіддю на поширене запитання: чому моя алоказія обвисла?

Алоказії, висаджені на відкритому повітрі, процвітають на частковому сонці. Виберіть місце з ранковим прямим сонцем і відпочинком від спеки вдень.

Вода

Міцна кореневища кореневої системи алоказії може розмокнути через занадто багато води. Якщо приблизно чверть-половина ґрунту суха, ваше слонове вухо потрібно полити. Злегка постукайте пальцем по верхній частині ґрунту. Якщо ґрунт не прилипає до пальця, подумайте про полив алоказії.

Поливайте, поки рідина не потече з дренажного отвору на дні горщика. Це явний показник того, що ви достатньо полили свою алоказію. Очистіть будь-яку зайву воду, що збирається в блюдце під зливом.

Вологість

Спробуйте імітувати клімат тропічного лісу для вашої алоказії. Якщо ви живете в сухому місці, використовуйте зволожувач повітря або піддони з водою, щоб підвищити вологість повітря навколо вашої тропічної рослини.

Подумайте про розміщення алоказії в кімнаті з підвищеною вологістю. Ванні кімнати та пральні сприяють постійному вологому середовищу для щасливих алоказій.

Належна вологість листя допомагає створити найкраще середовище для вашої алоказії. Низька вологість призводить до того, що рослини відстають у рості, у них не виростає нове листя.

Температура

Підтримуйте температуру вище 20 С для свого вуха слона. Уникайте розміщення цієї рослини поблизу протягів, зовнішніх дверей або інших місць з коливаннями температури.

Якщо ви вирішите перенести свою алоказію на вулицю в теплу температуру, принесіть її в будинок на зиму. Алоказія не переносить морозів і повинна входити всередину навіть до того, як температура впаде нижче 15 С.

Добрива

Для алоказії підходять комплексні підживлення – мінеральні та органічні – з підвищеним вмістом азоту та калію. Для молодих рослин, особливо якщо це алоказія великокоренева, важливо вносити також фосфорні добрива. Підживлення взимку: 1 раз/5-6 тижнів. Підживлення влітку: 1 раз/3-4 тижні.

Ґрунт

Добре дренований ґрунт забезпечує найкраще середовище для росту алоказії. Злегка кислий ґрунт, який становить більшість доступних масово вирощуваних торф’яних ґрунтів для горщиків, підтримує ріст слонячих вух. Ви не помилитесь зі звичайним ґрунтом для горщиків, але переконайтеся, що ваш горщик має дренажний отвір.

Загальні проблеми

Алоказія вважається рослиною з простим доглядом і має дуже мало типових проблем. Здатність визначити деякі з цих проблем допоможе вам навчитися доглядати за алоказією.

Чи приваблює алоказия шкідників?

На алоказии можуть з’явитися такі шкідники, як попелиця, павутинний кліщ або борошнистий червець. Допоможіть запобігти зараженню, витираючи листя та не перезволожуючи рослини. Інсектицидне мило ефективно припиняє нашестя цих поширених шкідників.

Чому моя алоказія обвисає?

Обвисла алоказія може бути реакцією на кілька речей. По-перше, перемістіть свою алоказію в місце з більшою освітленістю, щоб усунути поникнення. Якщо це не допомогло, відкоригуйте режим поливу. Як занадто багато, так і занадто мало води може сприяти поникненню. Вашій алоказії може знадобитися добриво, якщо попередні два засоби не допомагають.

Чому моя алоказія Поллі жовтіє?

Пожовтіння алоказії зазвичай вказує на одну причину: надмірний полив. Скоротіть полив, поки приблизно половина рослини не висохне. Перевіряйте рівень вологості алоказії щотижня до 10 днів.

Чи алоказія токсична для домашніх тварин?

Так. Собаки, коти, коні та люди повинні уникати ковтання алоказії. Незважаючи на те, що це не смертельно, ці рослини можуть викликати дискомфорт у людей і істот через такі симптоми, як помірне подразнення шлунку та ротової порожнини та блювота.

Рівень складності

Для процвітання алоказії потрібен простий догляд і звичайне домашнє середовище. Оскільки більшість будинків забезпечують вологість і температуру, якою користується алоказія, початківці кімнатні рослини можуть почуватися успішно, вирощуючи алоказію.

Поливайте та удобрюйте алоказію одночасно з іншими кімнатними рослинами, щоб вона залишалася щасливою, процвітаючою та не перезволоженою. Виберіть звичайний, універсальний корм для рослин, щоб удобрити свою рослину слонового вуха.

Висновок

Коли ви знаєте, як доглядати за алоказією, вона стане чудовою кімнатною рослиною, яка прикрасить будь-яку кімнату або подарує її. Ці вражаючі рослини представлені в такій різноманітності кольорів, розмірів і текстур для рослини, зручної для початківців, з максимальною індивідуальністю. Простий полив, температура, добрива, сонячне світло та вимоги до ґрунту роблять алоказію простою та корисною. Не цурайтеся алоказии. Ці рослини прості в догляді, а збирати їх цікаво.

Останні публікації

Як виростити малину
31.05.2023

Як виростити малину

Надлишок соковитої малини влітку та восени — це сезонне частування, яке не можна пропускати. Але навіщо витрачати гроші на купівлю в супермаркеті, коли можна легко виростити смачну малину самостійно вдома або на своїй ділянці?

Детальніше...
Як виростити фруктові дерева
31.05.2023

Як виростити фруктові дерева

Вирощувати фруктові дерева – це весело та корисно. І є величезний вибір, з якого можна вибрати, включаючи гібридні карликові плодові дерева, які добре ростуть у контейнерах, до повнорозмірних традиційних фруктових дерев, які будуть годувати всю родину протягом багатьох років.

Детальніше...
Як виростити нарциси
30.05.2023

Як виростити нарциси

Першою ознакою весни для багатьох часто є поява нарцисів. Зазвичай вони прилітають наприкінці лютого і часто вважаються вісниками весни. Цибулини досить витривалі, що допомагає їм пережити холодні зимові місяці.

Детальніше...