Придбати продукцію

На сайті ви маєте можливість придбати товари не тільки в роздріб, але й гуртом. Якщо ви бажаєте обрати товар на суму від 500 грн до 1000 грн, або в кількості від трьох до семи виробничих ящиків, обирайте «роздрібна торгівля». Якщо ж ви бажаєте придбати товар великою партією та співпрацювати з нами на постійній основі, обирайте «гуртова торгівля»!

Гуртова
торгівля
Роздрібна
торгівля
Публікації  /  Як часто і скільки потрібно поливати кімнатні рослини

Як часто і скільки потрібно поливати кімнатні рослини

Вода забезпечує структурну підтримку, охолоджує вашу рослину та переміщує мінерали в потрібні місця.

Подумайте про клітини рослин як про водяні кулі. Коли вони наповнюються водою, вони стають жорсткими, і ваша рослина стоїть вертикально. Коли не вистачає води, клітини здуваються, і рослина виглядає зів’ялою — явна ознака того, що вашій рослині потрібно більше води, якщо її поєднати з сухою сумішшю для горщиків. Рослини також виробляють целюлозу, яка допомагає їм зберігати форму, але тиск води (вода, що протікає через рослину) допомагає рослинам набувати та зберігати форму краще, ніж целюлоза сама.

Коли ви поливаєте свою рослину, відбувається невидимий процес, який називається транспірацією. Сонце випаровує воду з листків через їх устьичні пори, викликаючи втрату води в листі. Це чудово, тому що наявна вода піде туди, де вона найбільше потрібна. В ідеалі вода береться з коренів, але якщо коріння сухі, вода береться з самого листя.

 

Як часто я повинен поливати свої рослини?

Подібно до того, як різним рослинам потрібна різна кількість світла, різні рослини потребують різної кількості води. Щоб отримати уявлення про те, скільки води може знадобитися вашим рослинам, подумайте про природне середовище ваших кімнатних рослин : вони жаркі та сухі, чи дощові та тропічні?

Мешканці пустелі, такі як сукуленти, люблять залишатися сухими, і їм буде корисно рідше поливати. Сукуленти походять із жарких посушливих середовищ, вважають за краще, щоб їх поливали рідше, ніж рослини з тропічних середовищ існування, і мають фізичні характеристики, пов’язані з їх здатністю зберігати вологу. Наприклад, м'ясисті листя, товсті стебла або кореневища. Деякі мають неглибоку кореневу систему, що вказує на те, що вони ростуть у місцях, де дощ буває рідко і досить рідко, щоб проникнути глибоко в землю. Коли ви поливаєте сукулентні рослини, переконайтеся, що суміш для горщиків повністю висохла, і зачекайте кілька тижнів, перш ніж знову поливати.

На відміну від сукулентних рослин, такі тропічні рослини, як Monstera deliciosa або папороть пташиного гнізда, звикли до частих дощів у своєму природному середовищі. Вони не пристосували сукулентні характеристики для зберігання води та перенесення посухи. Ці листяні рослини будуть процвітати при більш частому поливі, приблизно раз на тиждень або близько того.

 

Скільки поливати рослини?

Окрім сорту рослини, розмір також визначатиме, скільки води їй потрібно. Грунт для горщиків схожий на губку. У менших горщиках із меншою кількістю ґрунту ґрунт висохне швидше, ніж у великих горщиках із великою кількістю ґрунту. Якщо у вас дві однакові рослини та одна більша за іншу, одна потребуватиме поливу частіше, ніж інша.

Як поливати

Крок 1. Перевірте ґрунт у горщиках, щоб визначити, чи він сухий. Більшість рослин отримує користь від повного висихання між поливами; деякі вологолюбні рослини, такі як папороті, можна поливати знову, коли ґрунт майже сухий.

Крок 2: Якщо ґрунт сухий, наповніть лійку або посудину водою кімнатної температури. Деякі рослини можуть бути чутливими до водопровідної води; спробуйте залишити воду на ніч перед поливом.

Крок 3: Рівномірно полийте горщикову суміш навколо рослини. Ви хочете наситити ґрунт, але не створювати бруд. Уникайте бризок води на листя рослини, це може спричинити грибкові або бактеріальні плями. (Якщо, звичайно, ваша рослина не є епіфітом без ґрунту.)

Крок 4: полийте до однієї чверті або однієї третини об’єму кашпо. Для кашпо без дренажного отвору особливо пам’ятайте про те, скільки води ви використовуєте. Для кашпо з дренажним отвором поливайте, доки надлишок води не витікає з дна кашпо. Ви можете дати воді постояти в блюдце або каструлі протягом 15-30 хвилин, дозволяючи корінням рослини більше просочитися, а потім викинути її.

 

Чи варто встановлювати графік поливу?

Ми схильні «залишатися зволоженими», але рослини можуть потонути, якщо їх залити занадто великою кількістю води. Це те, що ми називаємо перезволоженням. Якщо ґрунт у горщиках залишати надто вологим надовго, у вашої рослини може почати опадати листя або загнивати коріння. З іншого боку, якщо ґрунт вашої рослини постійно занадто сухий, ви, ймовірно, недостатньо зволожені.

Тож що робити? Будьте гнучкими у своїх звичках догляду за рослинами. Не дотримуйтеся суворого розкладу — полив щотижня в один і той же день може принести більше шкоди, ніж користі. Використовуйте цей день, щоб перевірити свої рослини, поливаючи лише ті, які цього потребують.

Професійна порада: легше додати воду в ґрунт для горщиків, ніж відняти її. Якщо ви боїтеся, що можете надмірно полити свої рослини, зробіть помилку на стороні недостатнього поливу.

 

Чи впливають пори року на те, скільки води потрібно моїм рослинам?

Сезонні зміни зовні впливають на ріст ваших рослин усередині. Протягом літнього періоду вегетації сонце сильніше і довше. Більшості кімнатних рослин, включаючи сукуленти, буде корисно частіші поливи. Сукуленти, які з радістю прожили місяць без води, перебуваючи в напівсплячці взимку завдяки коротшим дням із меншою кількістю світла, можливо, доведеться поливати щотижня влітку. У той час як тропічні рослини можуть потребувати поливу двічі на тиждень, порівняно з кожні 1–2 тижні взимку.

 

Що ще потрібно знати про полив кімнатних рослин?

Є кілька золотих правил, про які слід пам’ятати при поливі рослин:

– Більшість кімнатних рослин віддають перевагу теплій або прохолодній воді, ніж холодній, що може шокувати вашу рослину. Найкраще тепла вода вбирається в ґрунт.

– Деякі кімнатні рослини чутливі до водопровідної води. Перед використанням залиште воду на ніч, щоб хлор вивітрився.

– Рослини у великих кашпо висихають повільніше, ніж рослини у маленьких кашпо через об’єм ґрунту для горщиків.

– Під час поливу намагайтеся не розбризкувати воду на листя рослиниЦікавий факт: більшість тропічних рослин мають воскове листя, оскільки опади в їх природному середовищі, тропічному лісі, можуть бути надмірними. Воскове листя допомагає воді зісковзувати та запобігає ризику грибкових інфекцій.

– Очікуйте частіше поливати рослини при більш яскравому освітленні та рідше при слабкому освітленні, якщо вони не є посухостійкими сукулентами.

– Якщо ви боїтеся надмірно поливати, спочатку зверніть увагу на видимі ознаки спраги, як-от зморшкувате листя для сукулентних рослин або пониклі стебла для тропічних рослин у поєднанні з сухим ґрунтом для горщиків.

Останні публікації

Як виростити малину
31.05.2023

Як виростити малину

Надлишок соковитої малини влітку та восени — це сезонне частування, яке не можна пропускати. Але навіщо витрачати гроші на купівлю в супермаркеті, коли можна легко виростити смачну малину самостійно вдома або на своїй ділянці?

Детальніше...
Як виростити фруктові дерева
31.05.2023

Як виростити фруктові дерева

Вирощувати фруктові дерева – це весело та корисно. І є величезний вибір, з якого можна вибрати, включаючи гібридні карликові плодові дерева, які добре ростуть у контейнерах, до повнорозмірних традиційних фруктових дерев, які будуть годувати всю родину протягом багатьох років.

Детальніше...
Як виростити нарциси
30.05.2023

Як виростити нарциси

Першою ознакою весни для багатьох часто є поява нарцисів. Зазвичай вони прилітають наприкінці лютого і часто вважаються вісниками весни. Цибулини досить витривалі, що допомагає їм пережити холодні зимові місяці.

Детальніше...