Придбати продукцію

На сайті ви маєте можливість придбати товари не тільки в роздріб, але й гуртом. Якщо ви бажаєте обрати товар на суму від 500 грн до 1000 грн, або в кількості від трьох до семи виробничих ящиків, обирайте «роздрібна торгівля». Якщо ж ви бажаєте придбати товар великою партією та співпрацювати з нами на постійній основі, обирайте «гуртова торгівля»!

Гуртова
торгівля
Роздрібна
торгівля
Публікації  /  Вирощування томатів

Вирощування томатів

Як виростити помідори

Розсада помідорів у горщиках

Існує два основних способи вирощування томатів. Що ви виберете, залежить від того, скільки часу та енергії ви хочете витратити на вирощування. Ви можете виростити їх:

1. З насіння

2. З невеликих рослин (іноді їх називають пробковими)

Вирощування з насіння – найдешевший варіант. Ви можете почати вирощувати вже в кінці січня / лютому, якщо у вас є теплиця або політунель. Якщо вони врешті-решт виростуть на вулиці, варто зачекати до середини або пізньої весни, коли погода потеплішає.

Проходить приблизно 12 тижнів від посіву насіння до того, як воно стане достатньо великим для посадки в кінцевому місці для вирощування.

 

 

Коли ви виростите помідори з маленької рослини, перша частина роботи зроблена за вас. З цієї причини їх зазвичай можна придбати пізніше, ніж насіння – як правило, з середини до кінця весни.

Їх можна висаджувати прямо на останнє місце. Це може бути в землі, в контейнері або мішку для вирощування.

Де вирощувати помідори

Вирощування помідорів в теплиці

Помідори чудово підходять майже для будь-якого розміру саду чи балкона. Вони дещо метушливі, коли йдеться про те, де вони найкраще ростуть.

Сонячні захищені місця

Більшість помідорів люблять рости там, де вони будуть освітлені сонцем (тобто на 6 годин більше сонця на день). Деякі помідори будуть рости при меншій кількості сонця, ніж це. Пакети насіння / рослини повинні давати інформацію про те, скільки сонця потрібно цьому сорту.

Спробуйте знайти місце, захищене від вітру, особливо якщо ви вирощуєте високі помідори кордонного типу.

Зовні під захистом

Помідорам для росту потрібні тепло і сонце. Якщо у вас є теплиця або політунель, помідори можуть процвітати. Оскільки вони тепліші, ніж надворі, ви також можете почати вирощувати помідори раніше в році.

Якщо їх немає, помідори можна вирощувати на вулиці. Зачекайте до пізньої весни, коли більше не буде ризику заморозків, щоб вирощувати їх на відкритому повітрі.

Контейнери, грядки та мішки для вирощування

Вирощувати томати можна прямо в землі, на грядках і бордюрах.

Помідори також будуть щасливо рости в будь-яких контейнерах, грядках і мішках для вирощування. Деякі сорти навіть ростуть у підвісних кошиках!

Помідори в ідеалі потребують достатньої глибини ґрунту для зростання. Якщо ви використовуєте контейнер, спробуйте використовувати щось великого розміру. Мішки для росту можуть бути простим рішенням, але іноді, особливо у вітряних садах, у них недостатньо глибоко ґрунту.

 
 

Догляд за помідорами

Бічний пагін томату

Полив

Помідори — дуже жарознижні рослини. Полийте їх дуже добре, коли вони вперше висаджуються.

Якщо дуже жарко і сухо, їх в ідеалі потрібно поливати щодня.

 
 

Підживлення

Підживлення помідорів може допомогти їм добре рости та давати багато плодів.

Якщо ваші помідори ростуть в ґрунті, підгодовувати їх не так важливо. Вони отримають більше поживних речовин із ґрунту. Якщо ваші помідори ростуть у контейнерах або мішках, підгодуйте їх, коли вони почнуть цвісти.

У садових центрах і деяких супермаркетах можна купити спеціальні добрива для томатів. Деякі скажуть на етикетці, що вони для помідорів. Якщо ні, ідеально підійде будь-який звичайний органічний корм на основі морських водоростей.

Видалення бічних пагонів

Помідори Кордон ростуть прямими й високими на лозі. У міру росту вони дають багато бічних пагонів. Бажано їх видалити, щоб у вас був один акуратний прямий стебло.

Ви можете помітити бічні пагони, що ростуть між основним стеблом і гілкою (див. зображення вище). Ви можете просто видалити їх пальцями.

Перестати ставати занадто високим

Це також повинно допомогти обмежити кількість плодових «кивок» (кисти — це назва для кожної невеликої колекції помідорів у групі або гроні. Одна рослина матиме кілька кистей). Бажано не мати занадто багато ферм, щоб ваш завод вкладав свою енергію у виробництво кількох дійсно хороших.

Загальні проблеми

Стебло фітофторозу томатів wikimedia

Є кілька різних проблем, які можуть вплинути на рослини томатів.

Скручування листя

Зазвичай це відбувається тому, що їм не вистачає води. Дайте їм багато води, і вони скоро одужають.

Іноді шкірка помідора розривається під час дозрівання. Зазвичай це відбувається через непостійний полив – від дуже сухого ґрунту до дуже вологого. Це також може бути від зміни температури.

Мало що можна зробити, щоб зупинити розшарування шкіри, як тільки воно почнеться. Це просто те, про що варто знати.

Ви все ще можете їсти помідор із розрізаною шкіркою, якщо розріз дуже маленький і новий. Але якщо розщеплення велике, то краще не робити, якщо в плід потрапили бактерії.

Хвороби

Фітофтороз може вразити помідори на відкритому повітрі. Він чорніє помідори і може вбити рослину. Якщо ви помітили будь-які ознаки інфекції, видаліть усі листя, уражені фітофторою. Сподіваюся, цього вистачить, щоб врятувати рослину.

Поширені шкідники

Білокрилка і червоний павутинний кліщ можуть атакувати помідори в теплицях. Тримайте свою теплицю добре провітрюваною. У спекотну погоду зволожуйте, щоб уникнути появи шкідників.

Також можна спробувати посадити чорнобривці біля помідорів. Вони призначені для відлякування шкідників.

Збір плодів

Миска, повна зібраних помідорів

Кожен, хто куштував свіжі помідори, знає, які вони смачні!

Продовжуйте збирати помідори, як тільки вони дозріють. Залежно від сорту, це може бути, коли вони стають яскраво-червоними, золотисто-жовтими або навіть чорнильно-фіолетовими.

До вересня або, можливо, до жовтня, якщо рік спекотний, у вас може залишитися багато зелених помідорів. Ви можете видалити їх зараз, перш ніж додати готову рослину до компостної купи.

Останні публікації

Як виростити малину
31.05.2023

Як виростити малину

Надлишок соковитої малини влітку та восени — це сезонне частування, яке не можна пропускати. Але навіщо витрачати гроші на купівлю в супермаркеті, коли можна легко виростити смачну малину самостійно вдома або на своїй ділянці?

Детальніше...
Як виростити фруктові дерева
31.05.2023

Як виростити фруктові дерева

Вирощувати фруктові дерева – це весело та корисно. І є величезний вибір, з якого можна вибрати, включаючи гібридні карликові плодові дерева, які добре ростуть у контейнерах, до повнорозмірних традиційних фруктових дерев, які будуть годувати всю родину протягом багатьох років.

Детальніше...
Як виростити нарциси
30.05.2023

Як виростити нарциси

Першою ознакою весни для багатьох часто є поява нарцисів. Зазвичай вони прилітають наприкінці лютого і часто вважаються вісниками весни. Цибулини досить витривалі, що допомагає їм пережити холодні зимові місяці.

Детальніше...