Придбати продукцію

На сайті ви маєте можливість придбати товари не тільки в роздріб, але й гуртом. Якщо ви бажаєте обрати товар на суму від 500 грн до 1000 грн, або в кількості від трьох до семи виробничих ящиків, обирайте «роздрібна торгівля». Якщо ж ви бажаєте придбати товар великою партією та співпрацювати з нами на постійній основі, обирайте «гуртова торгівля»!

Гуртова
торгівля
Роздрібна
торгівля
Публікації  /  Вирощування розсади перцю в домашніх умовах: лайфхак, про які ви не знали

Вирощування розсади перцю в домашніх умовах: лайфхак, про які ви не знали

Зміст

Перець — корисна, але досить примхлива рослина. Щоб виростити хороший урожай, потрібно створити всі необхідні умови і набратися терпіння. Рекомендується у відкритий ґрунт висаджувати перець розсадою. Так можна отримати ранній урожай. Починати посів перцю на розсаду потрібно в січні-лютому, при цьому перші плоди можна отримати тільки через 3-4 місяці після посадки (в залежності від сорту рослини).

Підготовчі роботи для вирощування перцю вдома

Для вирощування міцної розсади необхідно підібрати якісне насіння, правильний ґрунт і відповідну тару.

  1. Вибір і обробка насіння — важливий етап для отримання хорошої розсади. При покупці їх у магазині передпосівних маніпуляцій проводити не треба, оскільки виробники вже про все подбали. Якщо використовується власний посадковий матеріал, то підготовка насіння перцю до посіву на розсаду використовується комплексно. Спочатку його піддають хімічній і механічній обробці: відбираються великі і якісні екземпляри, їх знезаражують і стимулюють. Для цього рекомендується використовувати спеціальні препарати. Для швидкої появи ростків рекомендується пропарювання насіння. Його поміщають в марлю і залишають у термосі з гарячою водою (50-55˚С) на ніч. Щоб перець краще переніс холодну погоду, під час висадки на грядки, насіння заведено загартовувати (покласти в холодильник на кілька годин).
  2. Перед посадкою потрібно продезінфікувати ґрунт. Він повинен бути пухким, не утворювати після поливу скоринки, мати практично нейтральну кислотність. Найкраще придбати готовий ґрунт в магазині.
  3. До підбору тари також необхідно підходити відповідально. У перцю коренева система потребує простору, тому вибирати місткість потрібно висотою не менше 10 см. Найчастіше використовуються торф'яні горщики або пластикові контейнери для розсади.

Посадка і догляд за рослиною

Багато городників-початківців ставлять собі питання, як виростити розсаду перцю в домашніх умовах. Це досить тривалий процес, бо рослина в перші місяці зростає повільно. Тому, якщо є терпіння і бажання виростити свій власний урожай, то все вийде. Для кращого росту рослини варто задуматися про покупку якісного добрива. В такому випадку відмінно підійде «Чистий лист» добриво для помідорів і перцю.Перець — ніжна рослина і найменше його пошкодження може помітно знизити ріст або навіть призвести до загибелі. У зв'язку з цим моментом пікірування проводять рідко. Рекомендується відразу посадити насіння в окремі стаканчики. В заповнену ґрунтом ємність на глибину 1 см потрібно покласти 2-3 насінини (коли вони проростуть, то залишають найсильнішу рослину, а інші видаляють), акуратно присипати землею і полити теплою водою. Потім майбутню розсаду необхідно накрити склом і поставити в тепле місце.

Для того, щоб виростити міцну гарну розсаду, необхідний особливий догляд.

  1. Правильний температурний режим і освітлення. До того, як рослина зійде, температура повинна бути в межах 25-27˚С, потім її знижують до 22 ˚С. Рослині потрібне світло, тому ідеально підійде вирощування розсади перцю на підвіконні.
  2. Полив проводиться теплою водою 23-25 ˚С по мірі висихання ґрунту. Частий полив призведе до гниття його кореневої системи.
  3. Обов'язково проводити підгодовування. Щоб вирощування розсади перцю в домашніх умовах було успішним, потрібно періодично удобрювати рослини. До моменту висадки його у відкритий ґрунт удобрення проводять два рази: перше підгодовування роблять із появою другої пари листочків, а другу — за тиждень до висадки на грядки. Виникає питання, чому підгодувати розсаду перцю? Для насичення рослини корисними речовинами можна використовувати універсальні добрива для овочів. Дане підгодовування підійде не тільки для перцю, а й інших культур, що ростуть на городі.

Після другої підгодівлі розсаду готують до висадки у відкритий ґрунт, тому виносять рослини на балкон і інші відкриті місця (спочатку на 30 хв, потім час збільшують). Так відбувається загартовування перцю. Висаджувати розсаду необхідно тільки тоді, коли вона зміцніла і має висоту близько 20 см. При виконанні вищевказаних умов вирощування перцю вдома, безумовно, принесе користь і високий урожай.

Останні публікації

Як виростити малину
31.05.2023

Як виростити малину

Надлишок соковитої малини влітку та восени — це сезонне частування, яке не можна пропускати. Але навіщо витрачати гроші на купівлю в супермаркеті, коли можна легко виростити смачну малину самостійно вдома або на своїй ділянці?

Детальніше...
Як виростити фруктові дерева
31.05.2023

Як виростити фруктові дерева

Вирощувати фруктові дерева – це весело та корисно. І є величезний вибір, з якого можна вибрати, включаючи гібридні карликові плодові дерева, які добре ростуть у контейнерах, до повнорозмірних традиційних фруктових дерев, які будуть годувати всю родину протягом багатьох років.

Детальніше...
Як виростити нарциси
30.05.2023

Як виростити нарциси

Першою ознакою весни для багатьох часто є поява нарцисів. Зазвичай вони прилітають наприкінці лютого і часто вважаються вісниками весни. Цибулини досить витривалі, що допомагає їм пережити холодні зимові місяці.

Детальніше...