Вирощування полуниці
Давно відомо, що полуниця – надзвичайно корисна ягода, яка багата на вітаміни групи В, С, Е, К, фолієву кислоту, каротиноїди, пектини, антиоксиданти, мінерали: залізо, калій, натрій, фосфор, кальцій та ін. У народній медицині ця ягода є однією з перших лікарських рослин. Лікуватися полуницею можна цілий рік, влітку - свіжими ягодами (стимулює вироблення еритроцитів, корисна при захворюваннях судин і серця, печінки і нирок, підвищує еластичність судин, уповільнює серцебиття, зміцнює серцевого м'яза, зменшує атеросклероз), а в іншу пору року - сушене листя або настої квітів (застосовують при застуді, запаленнях порожнини рота, горла, шлунка і кишечника, проносах, зупинці кровотечі, діабеті).
Суниця буває дикоросла, що росте на луках і в лісах, і культурна - вирощена в садах. Культивована полуниця буває червоного або жовтого кольору. Жовта полуниця на смак майже така ж, як і звичайна червона полуниця, тільки в ній трохи менше заліза. Унікальність жовтої брусниці в тому, що її не їдять птахи, оскільки вона виглядає незрілою. Також деякі види культурної полуниці є ремонтантними - дозрівають не тільки на початку літа, але протягом усього літа і осені, аж до заморозків.
Найкраще полуниця росте на сонячному, захищеному від вітру місці, на супіщаних або легких суглинках, слабокислому ґрунті з якомога більшою кількістю перегною. А придатний він приблизно 4-5 років, тому час від часу ядра потрібно оновлювати. Найкращий урожай ягід буває на другий рік росту, після чого їх кількість і розміри зменшуються. Вирощувати лохину нескладно, особливо якщо ви вирощуєте її в агроплівці, тоді не потрібно буде за нею доглядати і багато прополювати.
Розмножують полуницю вусиками та насінням, але оскільки більшість культурних сортів не мають вусиків, їх необхідно розсаджувати. Висівають волошки в лютому - березні в розсадники або торф'яні таблетки. Насіння полуниці дуже дрібні, тому для їх посіву найкраще вибирати торф'яні таблетки. Зробивши лунку в торф'яній таблетці, додають 1-2 насінини, потім торф'яні таблетки поміщають в теплицю для пророщування, яка повинна постійно провітрюватися. Також слід пам’ятати про регулярний полив, воду рекомендується наливати на дно піддону теплиці для пророщування, вода вбереться в торф’яні таблетки. А якщо ви пророщуєте в ящику, то половину ящика потрібно заповнити пухким субстратом для пророщування і зволожити. Насіння слід висівати на гладку і вологу поверхню субстрату, після посіву засипати субстратом не потрібно або його можна покрити лише тонким шаром. Щоб волога не випаровувалася, ящик слід накривати плівкою і відкривати тільки при появі перших паростків. Найкраще полуниця проростає і росте в більш прохолодному приміщенні з температурою близько 15 градусів. При посіві насіння урожай, хоча і не дуже рясний, можна отримати вже в тому ж році. Пакутувати полуницю потрібно, коли у неї вже з’явилися 2-3 перших листочка, але якщо її сіяли в торф’яні таблетки, то робити цього не потрібно.
Посадка полуниці на постійне місце
На постійне місце вирощування розсаду полуниці висаджують у травні. Для посадки потрібно вибирати добре розвинену розсаду з не менше 4-5 листочками, а також залишати на коренях якомога більше землі. Потім підготуйте грядки - відстань між рядами на грядці має бути близько 40 см, а через кожні 20-30 см в них потрібно зробити лунки. Перед висадкою розсади в лунки рекомендується додати добриво "Чистий лист" для полуниці. Після того, як вода вбереться, можна вже висаджувати розсаду. Полуницю рекомендується поливати вранці теплою водою, зростаючу в більш важкому ґрунті - рідше, а в більш легкому - частіше. Під час посухи це потрібно робити раз на тиждень.
Останні публікації

Ідеї контейнерів для овочів на підвіконні
З кількома горщиками та контейнерами, розставленими на підвіконнях, ви можете мати свіжі овочі та листя салату на відстані дрібної відстані від кухонного столу.
Детальніше...
Рослини, які не потребують підв'язування
Високі шпилі квітучих рослин залишаються популярними, починаючи від котеджних садів і закінчуючи сміливими багаторічними рослинами в схемах посадок у стилі прерій. Але ні для кого не секрет, що домогтися того, щоб така комбінація посадок виглядала гарно, є важкою роботою, не в останню чергу тому, що багаторічники потребують мульчування, зрізання, підстригання та поділу. І багато вимагають ставки.
Детальніше...
Способи змішування їстівних і декоративних рослин
Їстівні та декоративні рослини не потрібно вирощувати окремо в саду. Насправді вирощувати їх поруч є багато переваг.
Детальніше...