Придбати продукцію

На сайті ви маєте можливість придбати товари не тільки в роздріб, але й гуртом. Якщо ви бажаєте обрати товар на суму від 500 грн до 1000 грн, або в кількості від трьох до семи виробничих ящиків, обирайте «роздрібна торгівля». Якщо ж ви бажаєте придбати товар великою партією та співпрацювати з нами на постійній основі, обирайте «гуртова торгівля»!

Гуртова
торгівля
Роздрібна
торгівля
Публікації  /  Вимоги кімнатних рослин до світла

Вимоги кімнатних рослин до світла

Доглядаючи за кімнатними рослинами, важливо забезпечити найкращі умови для вирощування в приміщенні. Одним із найважливіших ресурсів для рослин є природне світло (сонячне світло). 

Оскільки в приміщенні природно менше світла, вам потрібно буде дізнатися, які точки освітлення є найкращими. Наприклад, вікно, що виходить на захід, буде давати набагато більше світла, ніж вікно, що виходить на північ.

4 типи природного освітлення в приміщенні

Яскравий прямий

Здається, деякі рослини не можуть отримувати достатньо сонячного світла, і це ті, які оцінять яскраве пряме світло. Щоб процвітати в кімнатних умовах, їх потрібно розмістити біля сонячного вікна. Інші рослини вважатимуть пряме світло занадто різким, і під його впливом погіршуватиметься їх здоров’я.

Яскравий непрямий

Більшість рослин віддають перевагу приємному рівномірному непрямому освітленню. Це забезпечується на певній відстані від сонячного вікна або біля менш сонячних вікон. При непрямому освітленні сонячні опіки не будуть проблемою, а також в’янення та деформація через брак світла. Це ідеальне освітлене середовище для процвітання.

Середній

Більшість рослин також вважають середнє освітлення ідеальним. Він не надто яскравий чи надто тьмяний, дає лише достатньо світла для процвітання багатьох видів. Середнє світло можна знайти за кілька футів від вікна, де воно присутнє, але не яскраве чи непряме (або все ж тьмяне). Єдині рослини, яким, швидше за все, буде недостатньо середнього освітлення, це кактуси та ті, які ви хочете розквітнути.

Низький

Більшість видів віддадуть перевагу більшому, ніж слабке освітлення. Однак багато хто адаптується до цього. Інші рослини процвітають в умовах слабкого освітлення. Переконайтеся, що ви знаєте, що у вас є!

Чому місце розташування важливе?

Певні вікна отримують значно більше або менше світла, ніж одне. Це створює навколо них інше освітлення, тому необхідно знати, що віддасть перевагу кожній кімнатній рослині. Крім того, майте на увазі, що такі перешкоди, як кущі або дерева, можуть впливати на те, скільки світла може проникати в дане вікно.

Рослини для вікон, що виходять на північ

Вікна, що виходять на північ, пропускають найменшу кількість світла і майже не пропускають прямі сонячні промені (на північний схід і північний захід воно може бути дуже коротким). У той час як багато рослин прагнуть до сонячного світла, любителям тіні сподобається місце, яке виходить на північ. Ви навіть можете розмістити деякі прямо на підвіконні, не ризикуючи пошкодити сонце або тепло.

Ось деякі поширені рослини для вікон, що виходять на північ:

Рослини для вікон, що виходять на схід

Вікна, що виходять на схід, забезпечують достатньо світла вранці, яке не є дуже різким і не повинно створювати занадто багато тепла. Це ідеальний варіант для рослин, які віддають перевагу помірному клімату. Тільки майте на увазі, що рослини, розміщені безпосередньо на підвіконні, все одно можуть перегріватися у вікні, що виходить на схід. Тримайте їх на відстані кількох футів, щоб уникнути цього ризику!

Деякі поширені види, які віддають перевагу східним вікнам:

Рослини вікон, що виходять на південь

Вікна, що виходять на південь, отримують найсильніше, яскраве освітлення, тому ця територія підходить тільки для сонцелюбних видів. Однак більшість рослин потрібно розташувати принаймні на відстані кількох футів від вікна або мати захист. Лише деяким кактусам сподобається розміщення безпосередньо на підвіконні, що виходить на південь.

Ось деякі поширені види, які віддають перевагу вікнам, що виходять на південь:

Рослини, що виходять на захід

Для рослин, які потребують багато світла, хорошим місцем є вікна, що виходять на захід. Вони отримують багато прямого світла з пізнього вечора й до заходу сонця, яке не є особливо інтенсивним і навряд чи спричинить сонячні опіки. Однак це все ще може завдати шкоди рослинам, розміщеним безпосередньо на підвіконні, тому це не рекомендується.

Деякі поширені види, які віддають перевагу західним вікнам:

Наскільки близько мають бути рослини до вікна?

Більшість рослин майже напевно постраждають від сонця, якщо їх поставити на підвіконня. Загалом, рослину слід розміщувати не ближче ніж 2-3 фути від вікна і, як правило, не далі ніж 10 футів. Це гарантує, що рослина отримає все необхідне освітлення, уникнувши різкої інтенсивності та тепла прямого світла.

Ознаки занадто багато сонячного світла

Ознаки недостатнього сонячного світла

Як бачите, забезпечити потрібне природне освітлення кімнатним рослинам просто. Все, що вам потрібно, це трохи ноу-хау. 

Останні публікації

Пікіровка розсади
27.05.2023

Пікіровка розсади

Пікірування розсади дає рослинам простір, необхідний для росту. Дізнайтеся, коли і як це зробити, за допомогою нашого покрокового посібника.

Детальніше...
Вирощування моркви
26.05.2023

Вирощування моркви

Морква — це улюблена страва на кухні, яка приносить користь не тільки вашому зору. Маючи на вибір багато сортів, ви можете вирощувати та збирати моркву майже цілий рік.

Детальніше...
Висадка
26.05.2023

Висадка

Висадка — це переміщення рослин із маленьких горщиків у сад. Наш посібник пропонує поради щодо того, чому і як це робити.
Детальніше...