Вимоги кімнатних рослин до світла
Доглядаючи за кімнатними рослинами, важливо забезпечити найкращі умови для вирощування в приміщенні. Одним із найважливіших ресурсів для рослин є природне світло (сонячне світло).
Оскільки в приміщенні природно менше світла, вам потрібно буде дізнатися, які точки освітлення є найкращими. Наприклад, вікно, що виходить на захід, буде давати набагато більше світла, ніж вікно, що виходить на північ.
4 типи природного освітлення в приміщенні
Яскравий прямий
Здається, деякі рослини не можуть отримувати достатньо сонячного світла, і це ті, які оцінять яскраве пряме світло. Щоб процвітати в кімнатних умовах, їх потрібно розмістити біля сонячного вікна. Інші рослини вважатимуть пряме світло занадто різким, і під його впливом погіршуватиметься їх здоров’я.
Яскравий непрямий
Більшість рослин віддають перевагу приємному рівномірному непрямому освітленню. Це забезпечується на певній відстані від сонячного вікна або біля менш сонячних вікон. При непрямому освітленні сонячні опіки не будуть проблемою, а також в’янення та деформація через брак світла. Це ідеальне освітлене середовище для процвітання.
Середній
Більшість рослин також вважають середнє освітлення ідеальним. Він не надто яскравий чи надто тьмяний, дає лише достатньо світла для процвітання багатьох видів. Середнє світло можна знайти за кілька футів від вікна, де воно присутнє, але не яскраве чи непряме (або все ж тьмяне). Єдині рослини, яким, швидше за все, буде недостатньо середнього освітлення, це кактуси та ті, які ви хочете розквітнути.
Низький
Більшість видів віддадуть перевагу більшому, ніж слабке освітлення. Однак багато хто адаптується до цього. Інші рослини процвітають в умовах слабкого освітлення. Переконайтеся, що ви знаєте, що у вас є!
Чому місце розташування важливе?
Певні вікна отримують значно більше або менше світла, ніж одне. Це створює навколо них інше освітлення, тому необхідно знати, що віддасть перевагу кожній кімнатній рослині. Крім того, майте на увазі, що такі перешкоди, як кущі або дерева, можуть впливати на те, скільки світла може проникати в дане вікно.
Рослини для вікон, що виходять на північ
Вікна, що виходять на північ, пропускають найменшу кількість світла і майже не пропускають прямі сонячні промені (на північний схід і північний захід воно може бути дуже коротким). У той час як багато рослин прагнуть до сонячного світла, любителям тіні сподобається місце, яке виходить на північ. Ви навіть можете розмістити деякі прямо на підвіконні, не ризикуючи пошкодити сонце або тепло.
Ось деякі поширені рослини для вікон, що виходять на північ:
- Моль орхідея (і орхідеї в цілому)
- Бегонії
- Диявольський плющ (Потос)
- Зміїна рослина
- Лілія миру
- Папороть меча
- Чавуноливарний завод
- Філодендрон
- Калатея
- Дівоча папороть
- Алюмінієвий завод
Рослини для вікон, що виходять на схід
Вікна, що виходять на схід, забезпечують достатньо світла вранці, яке не є дуже різким і не повинно створювати занадто багато тепла. Це ідеальний варіант для рослин, які віддають перевагу помірному клімату. Тільки майте на увазі, що рослини, розміщені безпосередньо на підвіконні, все одно можуть перегріватися у вікні, що виходить на схід. Тримайте їх на відстані кількох футів, щоб уникнути цього ризику!
Деякі поширені види, які віддають перевагу східним вікнам:
- Ехеверія
- Нефритовий завод
- Швейцарський сироварний завод
- Fiddle-Leaf Рис
- Дерево-парасолька
- Хойя
- Калатея
- Молитовна рослина
- Бостонська папороть
- Фіолетовий трилисник
- Рослина Золота рибка
- Салон Palm
Рослини вікон, що виходять на південь
Вікна, що виходять на південь, отримують найсильніше, яскраве освітлення, тому ця територія підходить тільки для сонцелюбних видів. Однак більшість рослин потрібно розташувати принаймні на відстані кількох футів від вікна або мати захист. Лише деяким кактусам сподобається розміщення безпосередньо на підвіконні, що виходить на південь.
Ось деякі поширені види, які віддають перевагу вікнам, що виходять на південь:
- Святковий кактус
- Алое
- Нефритовий завод
- райський птах
- Гібіскус
- Нитка перлів
- Кротон
- Сагова пальма
- Зміїна рослина
- Африканський молочний кущ
- Fiddle-Leaf Рис
- Гума Мал
- Молитовна рослина
- Китайський грошовий завод
Рослини, що виходять на захід
Для рослин, які потребують багато світла, хорошим місцем є вікна, що виходять на захід. Вони отримують багато прямого світла з пізнього вечора й до заходу сонця, яке не є особливо інтенсивним і навряд чи спричинить сонячні опіки. Однак це все ще може завдати шкоди рослинам, розміщеним безпосередньо на підвіконні, тому це не рекомендується.
Деякі поширені види, які віддають перевагу західним вікнам:
- Колеус
- Жасмин
- кактуси
- Урновий завод
- Завод Зебра
- Нефритовий завод
- Алое
- каланхое
- Хойя
- Кротон
- Хвіст нори
- Святковий кактус
- райський птах
- Повітряні рослини
- Англійський Плющ
Наскільки близько мають бути рослини до вікна?
Більшість рослин майже напевно постраждають від сонця, якщо їх поставити на підвіконня. Загалом, рослину слід розміщувати не ближче ніж 2-3 фути від вікна і, як правило, не далі ніж 10 футів. Це гарантує, що рослина отримає все необхідне освітлення, уникнувши різкої інтенсивності та тепла прямого світла.
Ознаки занадто багато сонячного світла
- Змитий колір. Надлишок сонячного світла часто має відбілюючий ефект на листя (не помиляйтеся з природним вицвітанням кольору, яке відбувається по черзі без достатнього освітлення).
- Сонячні опіки. Це еквівалент сонячного опіку, тільки набагато гірше. Опалені сонцем листя отримують опіки або стають вибіленими, напівпрозорими та крихкими. Опалені сонцем листя не завжди гинуть, але навряд чи вони повністю відновляться.
- Скручування листя. Є кілька причин, які можуть спричинити скручування листя, зокрема полив холодною водою, тому обов’язково виключіть це. Однак скручування листя також може бути викликане надлишком сонячного світла.
- Побуріння листя. Якщо у вас рослина з темними кінчиками листя, швидше за все, занадто жарко або занадто сухо. Переконайтеся, що воно не під прямими сонячними променями та має достатньо води.
Ознаки недостатнього сонячного світла
- Згасання. Як ви, мабуть, знаєте, фотосинтез відповідає за смарагдовий колір рослин. Без достатнього світла листя починає втрачати жвавість і навіть будь-яку строкатість, яку вони можуть мати!
- Довгоногий ріст. Часто, коли рослина не отримує достатньо світла, її зростання стає «довгим», а стебла ростуть довшими в пошуках достатньої кількості світла.
- Якщо рослина нахилена до джерела світла, ймовірно, їй не вистачає світла. Винятком є африканська фіалка, яка природно робить це в приміщенні, якщо її не перевертати через проміжки часу (принаймні раз на день).
- Цвітіння припиняється. Квітучі види потребують великої кількості сонячного світла, щоб створити лише одну квітку!
Як бачите, забезпечити потрібне природне освітлення кімнатним рослинам просто. Все, що вам потрібно, це трохи ноу-хау.
Останні публікації
Як виростити малину
Надлишок соковитої малини влітку та восени — це сезонне частування, яке не можна пропускати. Але навіщо витрачати гроші на купівлю в супермаркеті, коли можна легко виростити смачну малину самостійно вдома або на своїй ділянці?
Детальніше...Як виростити фруктові дерева
Вирощувати фруктові дерева – це весело та корисно. І є величезний вибір, з якого можна вибрати, включаючи гібридні карликові плодові дерева, які добре ростуть у контейнерах, до повнорозмірних традиційних фруктових дерев, які будуть годувати всю родину протягом багатьох років.
Детальніше...Як виростити нарциси
Першою ознакою весни для багатьох часто є поява нарцисів. Зазвичай вони прилітають наприкінці лютого і часто вважаються вісниками весни. Цибулини досить витривалі, що допомагає їм пережити холодні зимові місяці.
Детальніше...