Придбати продукцію

На сайті ви маєте можливість придбати товари не тільки в роздріб, але й гуртом. Якщо ви бажаєте обрати товар на суму від 500 грн до 1000 грн, або в кількості від трьох до семи виробничих ящиків, обирайте «роздрібна торгівля». Якщо ж ви бажаєте придбати товар великою партією та співпрацювати з нами на постійній основі, обирайте «гуртова торгівля»!

Гуртова
торгівля
Роздрібна
торгівля
Публікації  /  Використання правильної води для рослин

Використання правильної води для рослин

При вирощуванні кімнатних рослин використання правильної води є обов’язковим. Вода транспортує поживні речовини, допомагає виробляти кисень і забезпечує необхідну терморегуляцію рослини. 

Щоб оптимізувати свій розпорядок дня, вам потрібно враховувати якість води, рівень pH і те, м’яка вона чи жорстка. 

Що таке рівень pH?

Рівень pH показує рівень кислотності. РН ґрунту може бути кислим, нейтральним і лужним, і більшість кімнатних рослин віддають перевагу слабокислому або нейтральному рН. Рослини, які віддають перевагу кислому рН, це азалія, гортензія, маранта і деякі ароїдні. Рослини, які віддають перевагу лужному рН, це мирт, пустельна троянда та лаванда.

Кислотність залежить від якості води, добрив і pH ґрунту. Щоб підкислити ґрунт, можна використовувати розчини для гідропоніки або акваріума, додати лимонну або щавлеву кислоти або настояти воду з болотним торфом. Жорстка вода створює лужні умови.  

Що таке жорсткість води? 

Жорсткість води залежить від кількості в ній солей кальцію і магнію. Це може спричинити порушення кислотно-лужного балансу в ґрунті та призвести до нестачі мікро- та макроелементів. В результаті верхні й нижні листки стають блідими або жовтуватими, а їх прожилки можуть ставати яскравіше кольору листя. Ви також можете помітити білий сольовий наліт на поверхні листя, що є ще однією ознакою дисбалансу. 

Чи є водопровідна вода хорошим вибором для ваших кімнатних рослин? 

Що стосується вибору води для кімнатних рослин, намагайтеся не використовувати її безпосередньо з-під крана. Вода містить такі речовини, як хлор і фторид, які можуть накопичуватися та бути шкідливими для ваших зелених друзів. Перед використанням водопровідної води залиште її в місткості на сонці на день-два. Це дозволяє будь-яким хімічним речовинам випаровуватися. Вода також може містити мінеральні добавки, тому подумайте про те, щоб використовувати менше добрив, якщо поливати рослини з-під крана. Душ для ваших рослин кожні кілька місяців може допомогти змити надлишок солей і мінералів, викликаних водопровідною водою.

Використання дистильованої води для рослин

Чи корисна дистильована вода для рослин? Дистиляція видаляє мінерали та хімічні речовини, покращуючи якість води. Дистильована вода — це м’яка вода без слідів натрію, які залишаються механічним пом’якшувачем. Використання дистильованої води для кімнатних рослин забезпечує безпечне джерело поливу без домішок, яке може запобігти будь-якій токсичності внаслідок накопичення хімікатів або мінералів. Вода також вільний від забруднень, таких як бактерії. 

Якщо ви хочете почати використовувати дистильовану воду для своїх рослин, ви можете придбати її в більшості продуктових магазинів або приготувати самостійно за допомогою набору для дистиляції. Набори можна знайти у відділах спортивних товарів або створити власну штуковину зі звичайних предметів побуту.

Чи корисна дощова вода для рослин?

Дощова вода природно м’яка і не містить багатьох солей, мінералів і хімікатів. Ви можете використовувати його для вирощування кімнатних рослин, не створюючи нальоту на листі та ґрунті. Він також злегка кислий, що допомагає збалансувати pH ґрунту. І містить нітрати, які діють як добриво. 

У великих містах дощова вода може бути кислою через кислотні дощі. Влда також може містити сажу та токсичні хімікати, які погіршують якість води. Намагайтеся не використовувати дощову воду після тривалого періоду посухи й зачекайте 20-30 хвилин після початку дощу, щоб почати її збирати. 

Як ефективно зменшити жорсткість води 

 

Тала вода для рослин

Спочатку заморозьте водопровідну воду. Коли він застигне, розморозьте його і дайте йому досягти кімнатної температури. Ви побачите трохи осаду. Видаліть його, і вуаля! Вода готова для обробки ваших кімнатних рослин. 
 

 

Фільтрована вода

Це найефективніший спосіб зменшити жорсткість води. Відфільтрована вода безпечна, оскільки в ній немає осаду, бактерій, сульфатів, нітратів тощо. 

 

Акваріум

Попри те, що вода в акваріумі може виглядати каламутною або брудною, вона багата поживними речовинами. Отже, застосовуючи його до ваших рослин, можна також удобрити ґрунт. 

Неефективні способи зниження жорсткості води

Технічно кип'ячена вода менш жорстка. Однак для кімнатних рослин він не підходить, оскільки бідний киснем і поживними речовинами. 

Попри свою популярність, цей спосіб малоефективний при зміні жорсткості води. Відстояна вода не містить менше солі, але виділяє будь-який хлор або фтор і досягає кімнатної температури, що краще для ваших рослин.  

Яку воду вибрати для рослин

Коли справа доходить до вибору найкращої води для рослин, найкраще використовувати дощову або талу воду. З точки зору якості, обидва вони безпечні, м’які варіанти, багаті киснем і мають злегка кислий або нейтральний рН, що підходить для багатьох кімнатних рослин, що ростуть. 

Що стосується м’ясоїдних рослин, то їм потрібна м’яка, очищена від домішок вода з невеликою кількістю солі. Вибирайте дистильовану воду або воду, відфільтровану через систему зворотного осмосу. 

Останні публікації

Пікіровка розсади
27.05.2023

Пікіровка розсади

Пікірування розсади дає рослинам простір, необхідний для росту. Дізнайтеся, коли і як це зробити, за допомогою нашого покрокового посібника.

Детальніше...
Вирощування моркви
26.05.2023

Вирощування моркви

Морква — це улюблена страва на кухні, яка приносить користь не тільки вашому зору. Маючи на вибір багато сортів, ви можете вирощувати та збирати моркву майже цілий рік.

Детальніше...
Висадка
26.05.2023

Висадка

Висадка — це переміщення рослин із маленьких горщиків у сад. Наш посібник пропонує поради щодо того, чому і як це робити.
Детальніше...