Усе, що вам потрібно знати про догляд за квітами у відкритому грунті
Попереду тепла погода та сонячні дні, тому час звернути увагу на природу. Незалежно від того, чи любите ви кімнатні рослини, які бажають розширити свій кругозір, чи у вас є тьмяний простір, який ви хотіли б прикрасити, посадити квіти на відкритому повітрі – це простий і корисний проєкт.
Шукаєте натхнення? Почніть із нашого посібника про те, як створити затишний оазис на відкритому повітрі , з порадами щодо очищення та перепланування вашого простору, щоб зробити його функціональним і красивим. Звичайно, жоден відкритий простір не був би повним без рослин, тому додайте завершальні штрихи за допомогою нашого путівника щодо ідеальних вуличних квітів для будь-якого простору .
Посадка вуличних квітів і догляд за ними може здатися страшним, але цей посібник ділиться всією інформацією, яка вам потрібна, щоб розпочати подорож садівництвом на відкритому повітрі.
Початок роботи з вуличними квітами
Рослини
Якщо ви новачок у садівництві на відкритому повітрі, готуйтеся до цілого нового світу рослин у вашому розпорядженні! Ми рекомендуємо починати з однорічних рослин, які легко доступні навесні. Вони, як правило, цвітуть без зупинок і завершують свій життєвий цикл протягом одного вегетаційного періоду.
Вирощування квітучих однорічних рослин є корисним завдяки їх швидкому росту в поєднанні з барвистими квітами та листям, які вони демонструють протягом сезону. Це недорогий спосіб спробувати свої сили у садівництві на відкритому повітрі. Є десятки рослин, з яких можна вибрати, але ми вважаємо, що класичні рослини, такі як петунії, імпатієнс і герань, залишатимуться популярними завдяки їх невибагливому догляду та високій винагороді.
Якщо ви шукаєте місце для початку, завітайте до нашого вуличного квіткового магазину .
Інструменти
Тільки починаєте? Ось кілька основних засобів, які ми рекомендуємо для догляду за вашими квітучими красунями протягом усього сезону:
- Кельма садова для посадки
- Совок для ґрунту для переміщення великої кількості ґрунту під час посадки
- Садові рукавички для захисту рук
- Лійка або шланг з лійкою
- Добриво для підтримки цвітіння і росту
- Ножиці для обрізання та видалення старих квітів
- Додаткова суміш для заливання в середину сезону
Посадка
Вуличні квіти можна висаджувати в землю, на підняті клумби або в декоративні кашпо та підвісні горщики. Висаджуючи в декоративне кашпо або підвісний горщик, пам’ятайте про кілька речей:
- Виберіть кашпо з дренажним отвором, який дозволяє виходити зайвій воді, що може запобігти гниттю коренів.
- Розташуйте кашпо так, щоб вода могла вільно стікати. Не ставте його на блюдце, а підніміть ніжками, якщо зайва вода не витікає.
- Наповніть кашпо свіжим ґрунтом для горщиків (не садовим ґрунтом), який розроблений таким чином, щоб бути легким і добре дренованим.
- Полийте все відразу після посадки та перевіряйте рослини щодня протягом перших кількох тижнів, щоб переконатися, що вони не пересихають.
Експертні поради щодо догляду за вуличними квітами
Освітлення
Рослини, які квітуть на відкритому повітрі, поділяються на три категорії сонячних променів, і важливо підбирати рослини, які ви вибираєте, до місця їх посадки. Найпростіший спосіб зробити це — спостерігати, скільки сонця отримує певна точка протягом дня. Просто перевіряйте місце, яке ви плануєте, кожні годину-дві протягом дня, щоб оцінити кількість прямих сонячних променів.
- 6 або більше годин прямого сонця вважається «повним сонцем»
- 4-6 годин прямого сонця вважається «частково сонцем» або «частково тінню»
- 4 години або менше прямого сонця вважається «повною тінню»
Цікаво, чи ваші рослини отримують належну кількість сонячного світла?
- Якщо рослини отримують менше сонячного світла, ніж вони хотіли б, ви можете помітити слабке цвітіння, повільний або хворобливий ріст, веретеноподібні або слабкі стебла та, зрештою, загибель.
- Якщо рослини отримують більше сонця, ніж вони хотіли б, ви можете помітити зменшення цвітіння, надмірне в’янення, спалені квіти та листя та можливу загибель.
Поливання
Загальне правило для більшості квітучих однорічних рослин у контейнерах – поливати, коли 50% об’єму ґрунту висохне. Важливо поливати ґрунт (а не рослини), поки вода не почне витікати з дренажного отвору.
Полив вуличних рослин потребує трохи більше уваги завдяки широкому діапазону умов, включаючи коливання температури, світла, вітру, дощу тощо. Тримайте напоготові повну лійку , і через кілька тижнів частих перевірок ви швидко дізнаєтеся, як часто потрібно поливати ваші рослини.
- Поливайте частіше (до щодня), коли температура висока, вологість низька, під час вітру або коли ваші рослини ростуть.
- Рідше поливайте в періоди низьких температур, у похмурі дні або якщо ви суттєво підрізали рослини.
- Якщо ваші рослини отримують опади, емпіричне правило полягає в тому, що 1 дюйм або більше опадів може замінити ручний полив.
Температура
Краса відкритих квітів полягає в тому, що вони витримують широкий діапазон температур і часто мають тривалий період цвітіння з весни до осені. З огляду на це, слід пам’ятати про кілька вказівок:
- Замерзання може вбити ці рослини, тому накрийте їх або занесіть у приміщення, якщо є загроза заморозків навесні чи восени.
- Низькі температури можуть зупинити їх ріст, тому уникайте тривалого перебування при температурах нижче 12°С.
- Більшість квітучих однорічних рослин почнуть швидко рости, коли нічні температури стабільно перевищуватимуть 15°С. Якщо вам ще не дуже тепло, не хвилюйтеся — ваші рослини швидко зійдуть!
Підживлення
Ми любимо квітучі рослини за їх здатність привносити колір у простір протягом місяців. Для того, щоб цвісти безперервно, квітучі рослини потребують багато живлення, тому обов’язково внесіть регулярні добрива у свій розпорядок догляду. Щоб сприяти максимальному цвітінню та росту, удобрюйте квітучі рослини один раз на два тижні водорозчинним добривом «Чистий лист» для квітучих рослин.
Обрізка
Хоча це не завжди необхідно, обрізання ваших квітучих рослин може допомогти їм виробляти більше цвітіння та надати їм загальний кращий вигляд. Сміливо формуйте свої рослини, обрізаючи стебла приблизно на одну третину. Як прямостоячі, так і кущі рослини можуть отримати користь від невеликого прибирання.
Коли старе цвітіння зменшиться, видаліть його з рослини, обережно відірвавши пальцями або зрізавши основу квітки ножицями . Це запобіжить розвитку цвілі та може сприяти розвитку нових квітів, оскільки рослина не витрачає енергію на виробництво насіння.
Деякі рослини вирощують заради листя, наприклад колеус або каладіум. Якщо ви вирощуєте рослину заради краси її листя, ми рекомендуємо видаляти всі квіткові бруньки, що розвиваються. Дозволити їм залишитися може забрати енергію для здорового росту листя.
Прощання з вашими квітучими рослинами
Коли справа доходить до посадки квітучих однорічних рослин для безперервного літнього забарвлення, майте на увазі, що ці рослини природним чином загинуть наприкінці сезону, коли вони завершать свій річний життєвий цикл. Зазвичай це відбувається, коли восени настає сильний мороз. Ми рекомендуємо скоротити або викопати рослини, які можна компостувати, перш ніж націлитися на планування свіжого кольору на наступний рік.
Останні публікації
Як виростити малину
Надлишок соковитої малини влітку та восени — це сезонне частування, яке не можна пропускати. Але навіщо витрачати гроші на купівлю в супермаркеті, коли можна легко виростити смачну малину самостійно вдома або на своїй ділянці?
Детальніше...Як виростити фруктові дерева
Вирощувати фруктові дерева – це весело та корисно. І є величезний вибір, з якого можна вибрати, включаючи гібридні карликові плодові дерева, які добре ростуть у контейнерах, до повнорозмірних традиційних фруктових дерев, які будуть годувати всю родину протягом багатьох років.
Детальніше...Як виростити нарциси
Першою ознакою весни для багатьох часто є поява нарцисів. Зазвичай вони прилітають наприкінці лютого і часто вважаються вісниками весни. Цибулини досить витривалі, що допомагає їм пережити холодні зимові місяці.
Детальніше...