Придбати продукцію

На сайті ви маєте можливість придбати товари не тільки в роздріб, але й гуртом. Якщо ви бажаєте обрати товар на суму від 500 грн до 1000 грн, або в кількості від трьох до семи виробничих ящиків, обирайте «роздрібна торгівля». Якщо ж ви бажаєте придбати товар великою партією та співпрацювати з нами на постійній основі, обирайте «гуртова торгівля»!

Гуртова
торгівля
Роздрібна
торгівля
Публікації  /  Токсичність рослин за словами ветеринара

Токсичність рослин за словами ветеринара

Багато з нас ділять житловий простір з кішкою чи собакою – або обома! Ці тварини є цікавими створіннями й люблять досліджувати світ ротом і лапами, тому важливо пам’ятати про токсичність рослин, вибираючи кімнатну рослину, щоб захистити їх.

Зараз у деяких із нас вдома є домашні тварини, які не платять за наші рослини жодних відсотків. Але для тих із нас, у кого домашні тварини, які їдять майже все, ми звернулися до експертів, щоб дізнатися, як убезпечити свого найкращого друга, поки ви активізуєте свою гру з рослинами.

Для всіх, хто вперше чує про токсичність рослин, як би ви це пояснили?

Посилання на рослину як токсичну означає, що рослина містить речовину, яка є шкідливою для тварин при попаданні всередину. Ці речовини можуть впливати на організм різними способами, залежно від конкретного токсину. Наприклад, деякі рослини впливають на нирки, тоді як інші впливають на серце або викликають м'язове тремтіння або блювоту.

Є також багато рослин, які не є токсичними для домашніх тварин, але можуть викликати розлад шлунку, якщо їх проковтнути, хоча технічно це не те саме, що справжня токсичність. Наприклад, собака може вирвати після їжі трави, але це не означає, що трава токсична.

З вашого досвіду, чи поширена токсичність рослин? А як отруйна рослина впливає на вихованця?

Проковтування токсичних рослин нечасте, але також не рідкісне явище. Більшість ветеринарів бачать кілька випадків на рік, хоча ветеринари в лікарнях швидкої допомоги можуть спостерігати більше.

Токсичні рослини можуть впливати на організм вашого вихованця різними способами. Найпоширенішим є розлад шлунка, який включає такі симптоми, як блювота, нудота та діарея. Деякі рослини містять речовини, які можуть викликати печіння або подразнення ротової порожнини та горла. У той час як інші можуть викликати порушення серцевого ритму, седацію, тремор, судоми або ниркову чи печінкову недостатність. Для деяких дуже токсичних рослин це безперечно може бути смертельним при попаданні всередину.

Специфічний токсин, виявлений у рослині, визначає, які клінічні ознаки будуть спостерігатися. Крім того, іноді частина рослини, яка була проковтнута, має значення — для деяких рослин будь-яка частина є токсичною, тоді як для інших одна частина рослини (наприклад, цибулина) може бути значно більш токсичною, ніж інша частин.

Чи відрізняється токсичність рослин для кішки та собаки?

Так, між собаками та котами є певна різниця. Одна суттєва відмінність полягає в тому, що коти набагато більш сприйнятливі до ниркової недостатності та смерті після проковтування будь-якої частини рослини/квітки лілії. З огляду на це, якщо рослина токсична для одного виду, ймовірно, собакам і котам краще уникати її для обох тварин.

Коли домашньому улюбленцю слід звернутися до лікаря? Будь-які екстрені симптоми, про які ми повинні знати?

Спробуйте ідентифікувати рослину або візьміть з собою зразок, якщо можете. Знання того, яку рослину проковтнув ваш вихованець, може допомогти пришвидшити лікування.

Звичайно, якщо у вашого вихованця є якісь серйозні симптоми, необхідний терміновий візит до ветеринара. Серйозні симптоми можуть включати такі речі, як втрата свідомості, хиткість або слабкість, судоми, тремтіння, зміни частоти серцевих скорочень або частоти дихання, ознаки дискомфорту, біль у животі або сильна блювота чи діарея.

Що робити, якщо мій вихованець проковтнув отруйну рослину?

Ніколи не вважайте, що токсичність рослини є «слабкою», якщо ви вже не поговорили зі своїм ветеринаром або фахівцем з отрути домашніх тварин і не впевнені на 100%, що рослина безпечна для тварин. Деякі серйозно токсичні рослини можуть мати пізній початок ознак, тому ви можете побачити симптоми лише через кілька годин.

Однак, припускаючи, що ви точно знаєте, що їв ваш вихованець, і немає ризику серйозного отруєння, цілком можливо, що ваш пухнастий малюк може просто мати справу з розладом шлунка протягом дня. У цьому випадку тримайте навколо себе багато води та запропонуйте м’яку дієту, легку для шлунка (звичайна курка та рис підійдуть собакам, або попросіть свого ветеринара трохи консервованого корму для чутливого шлунку).

У вас є якісь поради, як відбити цікавих домашніх тварин від гризки кімнатних рослин?

Якщо вони цікаві та прагнуть що-небудь їсти, краще уникати. Якщо відомо, що рослина є токсичною або небезпечною для домашніх тварин, краще запобігти будь-якому можливому доступу. Крім того, ви можете заблокувати доступ, повісивши або поставивши рослини на полицю. Проте з дуже токсичними рослинами, якими б гарними вони не були, просто не варто ризикувати.

Чи можете ви порекомендувати якісь рослини для тварин?

Багато людей не знають, що орхідеї фаленопсис дружні до домашніх тварин, якщо ви хочете щось квітуче. Особливо для котів багато кошенят люблять котячу траву — рослину, яку ви можете виростити спеціально для них. Це також може допомогти відвернути їх від інших рослин.

Будь-які інші важливі моменти, які слід враховувати, коли ви ділите свій простір з рослинами та домашніми тваринами в приміщенні?

Уникайте токсичних рослин або блокуйте доступ до них. Подумайте про високі полиці або в кімнаті, де можна закрити двері. Завжди вибирайте рослини, безпечні для тварин, коли є можливість. Слідкуйте за своїми домашніми тваринами та дайте їм багато часу для ігор. Втомлений і повністю стимульований кіт або собака завжди менш схильні до метушні з рослинами!

Останні публікації

Як виростити малину
31.05.2023

Як виростити малину

Надлишок соковитої малини влітку та восени — це сезонне частування, яке не можна пропускати. Але навіщо витрачати гроші на купівлю в супермаркеті, коли можна легко виростити смачну малину самостійно вдома або на своїй ділянці?

Детальніше...
Як виростити фруктові дерева
31.05.2023

Як виростити фруктові дерева

Вирощувати фруктові дерева – це весело та корисно. І є величезний вибір, з якого можна вибрати, включаючи гібридні карликові плодові дерева, які добре ростуть у контейнерах, до повнорозмірних традиційних фруктових дерев, які будуть годувати всю родину протягом багатьох років.

Детальніше...
Як виростити нарциси
30.05.2023

Як виростити нарциси

Першою ознакою весни для багатьох часто є поява нарцисів. Зазвичай вони прилітають наприкінці лютого і часто вважаються вісниками весни. Цибулини досить витривалі, що допомагає їм пережити холодні зимові місяці.

Детальніше...