Придбати продукцію

На сайті ви маєте можливість придбати товари не тільки в роздріб, але й гуртом. Якщо ви бажаєте обрати товар на суму від 500 грн до 1000 грн, або в кількості від трьох до семи виробничих ящиків, обирайте «роздрібна торгівля». Якщо ж ви бажаєте придбати товар великою партією та співпрацювати з нами на постійній основі, обирайте «гуртова торгівля»!

Гуртова
торгівля
Роздрібна
торгівля
Публікації  /  Супутня посадка: найкращі рослини для спільного росту

Супутня посадка: найкращі рослини для спільного росту

Супутня посадка — це органічний метод підтримки природного балансу у вашому саду шляхом спільного вирощування рослин, які є взаємовигідними. Висаджені разом певні комбінації рослин можуть сприяти запиленню, запобігати хворобам і знижувати кількість шкідників. Більшість рослин-супутників мають сильний запах і можуть збити з пантелику шкідників, які шукають свою рослину-господаря, деякі мають антибактеріальні або протигрибкові властивості, тоді як інші приваблюють корисних комах, таких як сонечка та ажурки, які полюють на попелицю. Більшість супутніх посадок відбувається на овочевій ділянці, але деякі декоративні рослини, наприклад троянди, також можуть отримати користь від певних рослин, що ростуть поблизу.

 

Які переваги компаньйонної посадки?

Супутня посадка може допомогти вашим рослинам краще рости та мати менше шкідників і хвороб. Зрештою, це приносить користь садівнику, оскільки це означає менше роботи для підвищення врожайності.

 

Комбінації рослин, яких слід уникати

Є кілька очевидних комбінацій рослин, яких слід уникати, наприклад, вам слід уникати посадки високих рослин поруч із низькорослими, оскільки вони блокуватимуть світло та заважатимуть їм добре рости. Також не рекомендується вирощувати спраглі рослини поруч із посухостійкими, оскільки одна рослина буде отримувати занадто багато води або занадто мало.

 

Деякі рослини, здається, мають так звані алелопатичні властивості. Це означає, що рослини виділяють хімічні речовини, які пригнічують ріст інших рослин. Однією з найвідоміших алелопатичних рослин є волоський горіх – зазвичай не радять вирощувати рослини поблизу волоських горіхів, оскільки вони не будуть процвітати. Однак ця теорія заперечується в садівничих колах, і достеменно невідомо, наскільки алелопатичними є горіхові дерева.

 

М'ята і капуста

Листя м’яти з сильним ароматом заплутують блощиць і можуть завадити їм відкласти яйця на листках капусти, наприклад, капусти, брокколі, редьки та цвітної капусти. Однак найкраще вирощувати м’яту в горщику, інакше вона може задушити ваш урожай.

 

Чорнобривці та помідори

Посадка чорнобривців чорнобривців з томатом

Кажуть, що сильний аромат французьких чорнобривців (Tagetes) відлякує білокрилку, що особливо корисно, якщо їх висаджувати в теплиці поруч з помідорами.

 

Морква і цибуля-порей

Морква і цибуля-порей ростуть разом

Культури з сильним запахом можуть творити чудеса на грядці. Цибуля, часник і цибуля-порей часто поєднуються з коренеплодами, такими як морква і пастернак. Ця комбінація здається особливо ефективною: запах моркви може відлякати цибулю-порей від цибулі-порею, але дрібна частина цибулі-порею може відлякати морквяну муху від моркви. Якщо у вас немає місця для цибулі-порею, спробуйте часникову цибулю (Allium tuberosum) як альтернативу.

 

Лаванда з морквою та цибулею-пореєм

Лаванда приваблює цілий ряд запилювачів, включаючи бджіл, метеликів і летючих мух, тому посадка її поруч із такими культурами, як помідори та квасоля, може збільшити кількість запилювачів на вашій ділянці. Однак його сильний запах також може відлякувати комах-шкідників – для найкращих результатів посадіть моркву та цибулю-порей.

 
 

Полин і квасоля

Полин гіркий, Artemisia absinthium, — це рослина з сильним запахом, яка може відлякувати попелицю, таку як мошка, на бобах та інших бобових культурах. Щобільше, його жовті квіти приваблюють мух, щитівок і сонечок, які полюють на попелицю.

 

Календула і квасоля

Чорнобривці, Calendula officinalis, можуть відвернути попелицю від квасолі та є чудовою рослиною-компаньйоном для бігунів та квасолі. Воно також приваблює корисних комах, у тому числі сонечок, щитівок і кружальців, які полюють на попелицю.

 

Шавлія і капуста

Шавлія пурпурова (Salvia officinalis 'Purpurascens')

Шавлія лікарська (Salvia officinalis) має сильний запах і заплутає шкідників капустяних, наприклад, блішок, якщо їх посадити поруч. Щобільше, його блакитні квіти приваблюють бджіл і літаючих мух, які також запилюють сільськогосподарські культури.

 

Огірочник і полуниця

Цвіте синій борщівник
 

Огуречник — приваблива рослина з опушеним листям, яке має легкий огірковий смак. Кажуть, що борщівник, посаджений поруч із полуницею, покращує її смак. Щобільше, квіти борщівника є магнітом для запилювачів, таких як бджоли, метелики та мухи, які запилюють сільськогосподарські культури.

 

Чебрець і троянди

Ще одна сильно запашна трава, чебрець є чудовою рослиною-компаньйоном, оскільки він може заплутати шкідників, маскуючи запах рослини-господаря шкідника. Чебрець є гарною рослиною-компаньйоном для троянд, оскільки його сильний запах відлякує мошку.

 

Календула і кабачки

Календула лікарська

Календула надзвичайно приваблива для запилювачів, тому може посилити запилення деяких овочевих культур. Підсаджування кабачків календулою може бути надзвичайно корисною, особливо в похмуру погоду, коли квітки кабачків можуть бути непомічені запилювачами.

Останні публікації

Як виростити малину
31.05.2023

Як виростити малину

Надлишок соковитої малини влітку та восени — це сезонне частування, яке не можна пропускати. Але навіщо витрачати гроші на купівлю в супермаркеті, коли можна легко виростити смачну малину самостійно вдома або на своїй ділянці?

Детальніше...
Як виростити фруктові дерева
31.05.2023

Як виростити фруктові дерева

Вирощувати фруктові дерева – це весело та корисно. І є величезний вибір, з якого можна вибрати, включаючи гібридні карликові плодові дерева, які добре ростуть у контейнерах, до повнорозмірних традиційних фруктових дерев, які будуть годувати всю родину протягом багатьох років.

Детальніше...
Як виростити нарциси
30.05.2023

Як виростити нарциси

Першою ознакою весни для багатьох часто є поява нарцисів. Зазвичай вони прилітають наприкінці лютого і часто вважаються вісниками весни. Цибулини досить витривалі, що допомагає їм пережити холодні зимові місяці.

Детальніше...