Придбати продукцію

На сайті ви маєте можливість придбати товари не тільки в роздріб, але й гуртом. Якщо ви бажаєте обрати товар на суму від 500 грн до 1000 грн, або в кількості від трьох до семи виробничих ящиків, обирайте «роздрібна торгівля». Якщо ж ви бажаєте придбати товар великою партією та співпрацювати з нами на постійній основі, обирайте «гуртова торгівля»!

Гуртова
торгівля
Роздрібна
торгівля
Публікації  /  Способи розмноження фікуса: особливість кожного методу

Способи розмноження фікуса: особливість кожного методу

Зміст

Багато садівників-початківців запитують: як розмножується фікус? Насправді є кілька робочих способів, які дають рослині шанс на продовження його роду. Найчастіше для цього використовуються живці з листя або стебел. Необхідно просто помістити щось із цього в невелику ємність з водою і дочекатися, поки рослина пустить своє перші коріння. Звучить все дуже навіть просто, але є маса нюансів, про які необхідно знати. Іноді фікус вкорінюється прямо в грунті за мінімальну кількість часу, але бувають випадки, коли попередньо стебло або листочок потрібно обмити від соку, дочекатися повного висихання і тільки потім висаджувати його в землю. Перед тим як взяти відросток у фікуса, рекомендується підібрати якесь тепле місце, де він буде стояти до моменту посадки.

Особливості розмноження фікуса

Детальніше про розмноження

Для початку варто звернути увагу на те, що садівники виділяють цілих три види фікусів:

  1. деревоподібний;
  2. кустарний;
  3. ампельний.

Виростити будь-який із них вдома не так вже й складно, оскільки процес вкорінення проходить швидко й легко, якщо не допускати помилок. Є кілька рекомендацій, як розводити фікус, які підходять для кожного з цих видів.

Ось парочка універсальних порад від досвідчених флористів:

Також варто звернути увагу на те, що молоді пагони не завжди пускають коріння, тому такий варіант розмноження не завжди дає 100% результат у порівнянні з листом.

Детальніше про розмноження черешками

Досить популярно розмноження фікуса черешками. Для посадки використовують невеликі пагони, довжина яких становить не більше 17 см, садять їх виключно навесні й у теплу пору року. Всі листочки попередньо зрізаються, а від верхівки до першого вузла обов'язково повинен залишатися від землі хоча б один сантиметр. Держак обов'язково перед посадкою ставиться в воду на кілька тижнів, іноді на проростання кореневої системи йде навіть місяць. Коли живцювання фікуса пустило свої перші листочки. Це означає, що рослина готова до посадки в грунт.

Розмноження фікусів черешками

Детальніше про розмноження листом

Багатьом цікаво, як розмножити фікус Бенджаміна? Відповідь — листом. Такий пагін легко й просто зрізається під кутом на вузлі стовбура. Перед цим садівник обов'язково повинен підготувати землю, для цього можна використовувати універсальне добриво для кімнатних квітів, туди поміщається держак до основи листка. Цей невеликий листочок необхідно згорнути і обов'язково зафіксувати, коли він знаходиться в скрученому стані. Для цього підійде будь-яка нитка або стрічка. Залишається почекати близько місяця, поки грунт не прийме новий маленький фікус і можна буде застосовувати звичайний догляд.

Розмноження фікуса листом

Повітряні відводки

Іноді для розмноження фікуса використовують повітряні відводки. Найбільше такий варіант підходить для деревовидних рослин. Іноді фікус виявляється занадто довгим, і тоді листочки на ньому розміщені тільки на верхівці. Доводиться скорочувати рослину. Завдяки цьому крона стає густішою, а з боків фікуса виростають нові пагони. Саме від них можна отримати ще одного малюка. Для цього пагін обрізається. Після чого за допомогою повітряної відводки садівник укорінює цю майбутню рослину. Необхідно відзначити висоту під брунькою і прибрати з відростка всі листочки, після чого зробити по колу надріз і зняти трохи кори під відводком. У надрізі розміщується шматочок якогось дерева, це може бути навіть звичайнісінька невелика списка. Верхівка перемотується плівкою, і через три тижні з неї виростають корінці, їх вже можна буде розміщувати в грунті. Останній метод викликає найбільше клопоту, тому застосовують його досить рідко.

Останні публікації

Відлякуйте мурах природним шляхом: так ви позбудетеся шкідників
17.01.2023

Відлякуйте мурах природним шляхом: так ви позбудетеся шкідників

Колонії мурах можуть вирости дуже великими. Тому мурахам потрібно багато їжі, щоб прогодувати всіх членів. Деякі мурахи подорожують на великі відстані, щоб знайти нові джерела їжі. Іноді вони заходять у квартиру або на балкон — майже жодна перешкода не здається занадто великою для маленьких комах.

Детальніше...
Обрізка: строки і порядок обрізки дерев і кущів
16.01.2023

Обрізка: строки і порядок обрізки дерев і кущів

Дерева та кущі створюють тінь, додають структуру саду чи ландшафту, перетворюють CO 2 на кисень і є цінним середовищем існування для тварин. Час від часу слід обрізати дерева і підстригати кущі. Обрізка може служити для догляду та збільшення врожайності, але також матиме естетичні, просторові чи безпечні міркування.

Детальніше...
Рослини для різних типів ґрунтів
15.01.2023

Рослини для різних типів ґрунтів

Здається, ваші улюблені рослини не ростуть у вашому саду? Перевірте свій ґрунт – його структура, кислотність і родючість мають великий вплив на те, що ростиме чи ні.

Детальніше...