Сівозміна - як її застосовувати в саду
Сівозміна — це запланована на кілька років послідовність вирощування різних культур, метою якої є: боротьба з хворобами та шкідниками та їх зменшення; підвищення родючості ґрунту (рослини слід підбирати правильно, враховуючи, які рослини підвищують, відновлюють і зберігають родючість, а які знижують); зменшити ріст бур'янів (різні види бур'янів по-різному пристосувалися до окремих культур, тому, чергуючи культури та вибираючи правильну попередню культуру, бур'яни ефективно зменшуються та знищуються); зменшити вплив ерозії на ґрунт; менше використовувати мінеральних добрив і хімічних препаратів.
Один і той же сорт овочів можна вирощувати на тому ж місці лише через три-чотири роки. Тому добре скласти план сівозміни і дотримуватися його. Складаючи план, слід правильно вибрати схеми. Для різних овочів рекомендуються наступні схеми:
Для огірків і гарбуза - капуста, картопля, помідори, цибуля, коренеплоди, багаторічні трави, бобові.
Для помідорів, зеленого перцю, баклажанів - огірки, бобові, капуста і коренеплоди, цибуля.
Для редису - квасоля, квасоля, помідори, огірки. Небажано сіяти редьку після редьки, ріпи, турнепсу та капусти.
Для буряка - огірки, помідори, капуста.
До моркви - квасоля, огірки, помідори, ранні зелені овочі.
До картоплі - огірки, ранні капустяні овочі, бобові, цибуля, кабачки озимі. Не рекомендується садити картоплю на місцях, де торік росли томати. Помідори також не підходять для посадки поруч з картоплею, так як їх хвороби поширені.
Для цибулі - огірки, гарбуз, помідори, картопля, бобові і коренеплоди.
До редиски підходять всі овочі .
З бобових - огірки, картопля, капуста і коренеплоди, помідори, цибуля.
Капустяні овочі - огірки, бобові, картопля, помідори, цибуля, буряк, багаторічні трави.
Для коренеплодів - огірки, ранні капустяні овочі, картопля, помідори, цибуля.
До зелених овочів (салат, шпинат, перець, редис та ін.) - огірки, гарбуз, картопля, бобові та капустяні овочі, цибуля.
Не забувайте підживлювати ваші городні рослини добривами для отримання гарних врожаїв.
Останні публікації
Як виростити малину
Надлишок соковитої малини влітку та восени — це сезонне частування, яке не можна пропускати. Але навіщо витрачати гроші на купівлю в супермаркеті, коли можна легко виростити смачну малину самостійно вдома або на своїй ділянці?
Детальніше...Як виростити фруктові дерева
Вирощувати фруктові дерева – це весело та корисно. І є величезний вибір, з якого можна вибрати, включаючи гібридні карликові плодові дерева, які добре ростуть у контейнерах, до повнорозмірних традиційних фруктових дерев, які будуть годувати всю родину протягом багатьох років.
Детальніше...Як виростити нарциси
Першою ознакою весни для багатьох часто є поява нарцисів. Зазвичай вони прилітають наприкінці лютого і часто вважаються вісниками весни. Цибулини досить витривалі, що допомагає їм пережити холодні зимові місяці.
Детальніше...