Придбати продукцію

На сайті ви маєте можливість придбати товари не тільки в роздріб, але й гуртом. Якщо ви бажаєте обрати товар на суму від 500 грн до 1000 грн, або в кількості від трьох до семи виробничих ящиків, обирайте «роздрібна торгівля». Якщо ж ви бажаєте придбати товар великою партією та співпрацювати з нами на постійній основі, обирайте «гуртова торгівля»!

Гуртова
торгівля
Роздрібна
торгівля
Публікації  /  Шкідники кімнатних рослин: що потрібно знати

Шкідники кімнатних рослин: що потрібно знати

Існують різноманітні шкідники, які можуть завдати шкоди вашим кімнатним рослинам. Деякі можуть бути неприємними, а інші можуть серйозно погіршити здоров’я ваших рослин. Щоб зберегти ваші рослини здоровими, безпечними та красивими в приміщенні, важливо знати поширених шкідників, на яких слід стежити, і як знищити найшкідливіших. Давайте дізнаємося, які типи зазвичай атакують кімнатні рослини, як ідентифікувати шкідників рослин і як успішно боротися з ними.  

Види шкідників кімнатних рослин

Попелиці

Шкідники кімнатних рослин: попелиця

Попелиці — крихітні, круглі, крилаті зелені жуки, які споживають сік рослин. Щоб перевірити наявність цього поширеного шкідника, огляньте нижню частину листя ваших рослин і вздовж стебла. Ці помилки майже завжди з’являтимуться в кластері. 

Великі зараження можуть серйозно послабити рослини, що призведе до пошкодження квітів або плодів. Якщо ви помітили їх на своїх рослинах, краще почати лікування швидко, оскільки вони досить швидко розмножуються. При зараженні рослини жовтіють листям. У міру загострення зараження листя рослини можуть чахнути, деформуватися та починати скручуватися. Листя і стебла також можуть бути вкриті прозорою липкою речовиною, яка називається медовою росою. Це залишається в посліді попелиці.

Зазвичай рослина зазнає певного стресу. Це може бути пересадка, скупченість, поганий грунт або посуха. Більшість попелиць з’являється навесні, безпосередньо перед виходом сонечка. Жінки є природними хижаками попелиці. 

На щастя, це одні з найлегших шкідників рослин, від яких можна позбутися. Ефективний план лікування полягає в тому, щоб добре обприскати заражені рослини водою з милом і зібрати попелицю у відро. Для більш делікатних кімнатних рослин ви також можете спробувати органічний пестицид, як-от олія німу, або випустити на рослини природних хижаків попелиці, як-от сонечка. Вони можуть перетворити настирливих жуків на швидку закуску!

Є кілька способів, за допомогою яких можна позбутися попелиці та допомогти кімнатним рослинам зберегти стійкість. По-перше, переконайтеся, що ваші рослини мають достатній потік повітря. Кімнатні рослини слід розташовувати на належній відстані одна від одної. Рослини у вашому саду також повинні бути розміщені належним чином. Разом з цим видаліть бур’яни або сміття з ґрунту навколо рослин. 

По-друге, зберігайте свої рослини сильними та здоровими за допомогою ідеальної кількості води та якісного, багатого компостом ґрунту. 

Трипси

Шкідники кімнатних рослин: трипси

Трипси - горезвісні сокососи, які можуть відкладати яйця в тканинах стебла, листя або квіткових бруньок. На пошкоджених кімнатних рослинах з’являться листя з вицвілими смугами та плямами. На цих ділянках відбирали сік рослини. Листя також почнуть скручуватися. Коли зараження стає сильнішим, кімнатні рослини можуть затримувати ріст, а їх листя може опадати. На плодах трипси залишають щось схоже на сірі струпи.

Самі трипси надзвичайно дрібні і нагадують прозорих омарів. Їх можна знайти на нижньому боці листя вашої рослини, у густому скупченні. 

Трипси частіше пошкоджують кімнатні рослини, ослаблені якимось чином. Наприклад, якщо вони були недавно пересаджені або пережили посуху. Бур'яни також можуть служити господарем. Однак найбільшою причиною є введення вже заражених кімнатних рослин із розплідника. Завжди перевіряйте, перш ніж купувати нову рослину. 

Ви можете позбутися їх за допомогою інсектициду на масляній основі. Обприскування листя рослини отруїть і задушить шкідників. Крім того, ви можете відпустити мереживців і сонечок, які є природними трипсовими хижаками. 

Щоб запобігти зараженню, негайно прибирайте будь-яке сміття з горщиків або саду. Ви також захочете бути пильними з прополкою. Ще один спосіб мінімізувати ризик пошкодження — висадити в ґрунт рослини, які відлякують трипси, наприклад орегано, часник, базилік або котячу м’яту. 

Павутинний кліщ

Шкідники кімнатних рослин: Павутинний кліщ

Павутинний кліщ (Tetranychus urticae) є одним із найпоширеніших видів шкідників рослин. Ці крихітні істоти схожі на кліщів і надзвичайно малі. Окремих павутинних кліщів на листі рослини неозброєним оком помітити важко. 

Вони мають вісім ніг, тому їх вважають спорідненими з павуками (павукоподібними). Вони мають різні кольори, включаючи коричневий, зелений, жовтий і найчастіше червоний. Ці істоти, як правило, живуть на нижній стороні листя, тому їх ще важче помітити. 

Ймовірно, ви побачите пошкодження ще до того, як помітите інвазію на рослині. Це буде виглядати як плями коричневого або жовтого кольору на листі вашої рослини. Ви можете спостерігати «павутини», які вони створюють на листі. 

Найпростіший спосіб визначити цього шкідника — взятися за стебло і обережно потрясти листом над аркушем паперу. Маленькі кліщі відпадуть, і їх буде легко визначити. Збільшувальне скло полегшить процес. 

Зважаючи на невеликий розмір і вагу, павутинні кліщі легко подорожують. Вони можуть легко перенестися з сусіднього саду або зараженої рослини, яку ви можете принести назад у сад або додому. Вони можуть подорожувати повітрям або прикріплюватися до взуття та одягу, коли люди проходять повз заражену кімнатну рослину. Домашні тварини також можуть принести їх у ваш район. 

Хоча вони віддають перевагу жаркому та сухому середовищу, павутинні кліщі все одно будуть присутні при високій вологості. Вони також люблять запилене середовище. Їм подобаються багаті вуглеводами рослини, особливо ті, що мають високий вміст фосфору й азоту — усіх необхідних для рослини елементів. 

Органічні обробки є кращими, оскільки вони не вбивають природних хижаків павутинного кліща. Ці шкідники також мають тенденцію розвивати стійкість до пестицидів. Після виявлення заражену частину кімнатної рослини або лист краще обрізати. Утилізуйте їх там, де вони не можуть заразити інші рослини. Потужний струмінь води також допомагає усунути проблему. 

Якщо у вас серйозне зараження, існують ефективні органічні та хімічні пестициди, які допоможуть, наприклад олія німу та інсектицидне мило. 

По-перше, переконайтеся, що ваші кімнатні рослини здорові та щасливі. Це зробить їх більш стійкими до паразитів і пошкоджень. Дайте їм достатньо води та підтримуйте правильний рівень вологості, де це можливо. 

Контролюйте, які рослини проникають у вашу власність, і переконайтеся, що на них немає павутинного кліща. Ви також хочете завжди використовувати якісний стерильний ґрунт. Іншим профілактичним заходом є очищення ґрунту від бур’янів і видалення сміття навколо рослин, оскільки це ідеальне середовище для розмноження шкідників і хвороб.

Багатоніжки

Шкідники кімнатних рослин: багатоніжки/багатоніжки

Ви напевно знайомі з цими шкідниками. Ці істоти мають виразний вигляд, довге тіло, багатоногі. Вони, як правило, коричневого, коричневого або червонуватого кольору. Незважаючи на те, що вони вважаються шкідниками, насправді вони не шкідливі. Насправді багатоніжки та багатоніжки їдять інших потенційно шкідливих комах, які можуть жити в ґрунті. З цієї причини деякі люди дозволяють їм залишитися. Це дійсно залежить від того, що ви віддаєте перевагу.

Багатоніжок тягне до вологи і рослинних залишків. Це може статися, якщо ви надмірно полиєте або не підтримуєте ґрунт навколо кімнатної рослини чистим. Багатоніжки та багатоніжки також з’являються, щоб харчуватися іншими шкідниками, які можуть з’явитися. 

Щоб позбутися багатоніжок і багатоніжок, зменшіть кількість поливу. Створіть більш сухе середовище, і їх кількість повинна зменшитися. Разом з цим видаліть будь-яке сміття з ґрунту навколо кімнатних рослин і тримайте ґрунт чистим. Нарешті, позбудьтеся всіх павуків та інших жуків у цьому місці. Це може вимагати певної боротьби зі шкідниками.

Щоб запобігти появі сороконіжок і багатоніжок, намагайтеся не поливати занадто багато. Ви також можете поливати ґрунт безпосередньо, щоб стебла та листя не намочилися (це підвищить загальну вологість). Разом з цим тримайте шкідників під контролем і очищайте будь-яке сміття. Зазвичай це робить трюк!

Борошнистий червець

Шкідники кімнатних рослин: борошнистий червець

Спочатку ви можете подумати, що пухнасті плями на вашій кімнатній рослині — це цвіль або грибок. Насправді нечіткі, світлі маленькі ділянки є звичайними шкідниками кімнатних рослин, які називаються борошнистими червцями. Ці рослинні комахи можуть бути білими, кремовими або навіть коричневими, і на ранніх стадіях ці комахи вкриті воском. Їх тіла овальні та сегментовані, і вони крихітні (розміром лише від 1/20 до ⅕ дюйма). Зазвичай ви бачите самок, їх дитинчат і невилуплені яйця. Самці зовсім інші, і вони мають крила, як у комарів. Однак вони рідко присутні!

Ознаками зараження борошнистими червцями та пошкодженням є листя, які починають опадати та жовтіти. В результаті «медяної роси» (посліду), яку вони залишають, на цих листках також може з’явитися сажа. Ці шкідники не смертельні, але вони все одно можуть завдати шкоди здоров’ю та красі ваших рослин. Важливо тримати їх під контролем. 

Борошнисті червці є великими шанувальниками азоту, який, як ви, напевно, знаєте, є одним із основних інгредієнтів у добриві. Якщо ви надмірно удобрюєте свої кімнатні рослини, борошнистий червець може стати більш небезпечним.

Вони люблять вологе середовище і можуть з’явитися, якщо ви надмірно полиєте. Ці рослинні комахи також є любителями тісноти. Щоб контролювати середовище та забезпечити оптимальний потік повітря, дайте кожній вашій рослині трохи простору (в ідеалі принаймні половину фута).

Є кілька речей, які ви можете спробувати, щоб позбутися цих істот. По-перше, витривалі кімнатні рослини можна ретельно обприскати водою. Для більш чутливих рослин і як допоміжний засіб можна застосувати олію німу. Також можна видалити борошнистих червців окремо за допомогою ватної палички та 75% ізопропілового спирту. Нарешті, подумайте про зменшення кількості добрив та/або поливу! 

Щоб запобігти появі борошнистих червців на кімнатних рослинах, намагайтеся вносити збалансовану кількість добрив. Також подбайте про те, щоб ваші рослини мали простір для оптимального повітряного потоку, і не поливайте занадто багато. Однак навіть здорові рослини ризикують піддатися нападу борошнистих червців, якщо ви принесете додому заражену рослину. Щоб запобігти цьому, перед покупкою ретельно огляньте рослини в розпліднику або садовому центрі, щоб переконатися, що на них немає ознак шкідників.

Майже будь-яка кімнатна рослина може заразитися ними, але тропічні рослини піддаються більшому ризику. Серед рослин, які, як відомо, дуже сприйнятливі, це орхідеї, сукуленти, кактуси, африканські фіалки, бегонії, колеус і амариліс. 

Лускокрилі комахи

Шкідники кімнатних рослин: щитівки

Існує кілька видів шкали: м’яка шкала і тверда, броньована шкала. Вони виглядають досить схожими, виглядаючи як лусочки або раковини на стеблі чи корі рослини. Вони варіюються від білого до коричневого кольору.

Чешуйники також залишають після себе неприємний і липкий послід, відомий як «медяна роса». Сажістая цвіль любить медяну росу і швидко за нею йде! Чешуйники є відомими сокососами, і їхня присутність на ваших кімнатних рослинах може загальмувати їхній ріст, спричинити їх жовтіння та загалом погіршити їхнє здоров’я. Щоб запобігти їх погіршенню чи поширенню, ви захочете переконатися, що їх негайно позбулися. 

Відомо, що щитівки люблять тепле сухе середовище. Якщо ви виявили цих комах у своєму домі, їх, ймовірно, занесла заражена кімнатна рослина. Ви захочете контролювати пошкодження, визначивши, як далеко вони поширилися, і відокремте уражені рослини, поки не перевірите лускатих жуків. 

Немає надійного лікування, щоб позбутися щитівок, хоча багато успіху можна досягти, безпосередньо застосувавши ватний тампон, змочений 75% ізопропіловим спиртом. Певна удача також може бути з органічними пестицидами, милом для посуду та олією німу. Найефективніше вживати ці заходи, коли щитівки тільки вилупилися. Саме тоді вони відомі як повзучі, і вони будуть уразливими, коли рухатимуться та шукатимуть, де причепитися. 

Щоб запобігти появі щитівок, завжди ретельно перевіряйте потенційні нові кімнатні рослини. Можливо, вони вже мають накип, і якщо їх забрати додому, вони поширять їх у вашу колекцію рослин. Крім того, розташуйте рослини так, щоб уникнути поширення шкідників або хвороб і забезпечити циркуляцію свіжого повітря. 

Мухи сциариди/грибні мошки

Шкідники кімнатних рослин: мухи сциариди/грибні мошки

Мухи сциариди, більш відомі як грибні мошки, дуже схожі на плодових мушок. Ці крихітні комахи мають сірі, дещо прозорі тільця та однакові крила. Їх довжина всього 3-4 мм, що досить мало. 

Мухи сциариди не завдають шкоди рослинам, оскільки вони харчуються лише органічними речовинами, такими як гриби, опале листя тощо. Однак вони можуть справді дратувати, коли літають! 

Грибні мошки люблять вологу та цвіль на основі грибка. Найчастіше це відбувається, коли рослинам дають занадто багато води. Мухи сциариди з’являться, щоб поїсти будь-яку грибкову цвіль, спричинену вологою, яка може з’явитися. Поганий дренаж ґрунту також є потенційним винуватцем. Щоб визначити причину зараження грибком, потрібно придивитися уважніше.

Найкращий спосіб позбутися цих шкідників — зробити кімнатну рослину непридатною для проживання. Це можна зробити, видаливши всі рослинні залишки і верхній шар грунту. Крім того, поливайте рослину рідше, щоб було менше вологи. Застосування мильної води та/або олії німу також може допомогти вам контролювати крилатих шкідників!

Найкращий спосіб контролювати та запобігати виникненню сциарид – стежити за тим, скільки ви поливаєте кімнатні рослини. Як правило, дайте ґрунту висохнути, перш ніж поливати його. Крім того, уникайте будь-яких рослинних залишків і потенційних джерел грибкової плісняви. 

Веснянки

Шкідники кімнатних рослин: веснянки

Це клопи овальної форми, з м’яким м’ясистим тілом і вусиками. Зазвичай вони темного кольору і можуть бути коричневими, коричневими, сірими або чорними.

Що стосується шкідників, то веснянка – це радше неприємність для кімнатних рослин, ніж небезпека. Вони будуть жувати коріння, але вони настільки малі (розміром лише 1/16-1/8 і майже невидимі для ока), що шкода мінімальна. У гіршому випадку вони можуть сповільнити ріст вашої кімнатної рослини. З цієї причини ви все одно можете тримати їх під контролем.

Веснохвости тягнуться до світла і вологи. Це безкрилі повзаючі комахи, тому вони зазвичай проникають у будинок через фундамент або вікно підвалу. Ці комахи також можуть потрапити в будинок на рослинах, які вже заражені. З новими рослинами ви захочете стежити за цим! 

Щоб позбутися цих шкідників, ви захочете видалити будь-які джерела вологи, такі як течі у вікні або раковині. Це включає в себе запліснявілий килим, куди може потрапити волога, для чого також може знадобитися пилосос. Для веснянки безпосередньо на ваших кімнатних рослинах ви можете нанести суміш мильного засобу для посуду та води або олії Німу.

Веснянки процвітають у мокрому та вологому середовищі, і усунення цих факторів допоможе швидко позбутися цих комах. Щоб запобігти їм, тримайте свій дім сухим, помірно поливайте кімнатні рослини, часто перевіряйте ґрунт і прибирайте будь-яке сміття в горщиках для кімнатних рослин і подвір’ї!

Останні публікації

Як виростити малину
31.05.2023

Як виростити малину

Надлишок соковитої малини влітку та восени — це сезонне частування, яке не можна пропускати. Але навіщо витрачати гроші на купівлю в супермаркеті, коли можна легко виростити смачну малину самостійно вдома або на своїй ділянці?

Детальніше...
Як виростити фруктові дерева
31.05.2023

Як виростити фруктові дерева

Вирощувати фруктові дерева – це весело та корисно. І є величезний вибір, з якого можна вибрати, включаючи гібридні карликові плодові дерева, які добре ростуть у контейнерах, до повнорозмірних традиційних фруктових дерев, які будуть годувати всю родину протягом багатьох років.

Детальніше...
Як виростити нарциси
30.05.2023

Як виростити нарциси

Першою ознакою весни для багатьох часто є поява нарцисів. Зазвичай вони прилітають наприкінці лютого і часто вважаються вісниками весни. Цибулини досить витривалі, що допомагає їм пережити холодні зимові місяці.

Детальніше...