Тимофіївка (Phleum pratense) — довгоживучий вид трави, який широко вирощується на пасовищах для випасу тварин і в сільському господарстві як кормова культура. Інші поширені назви тимофіївки — трава котячий хвіст і котячий хвіст луговий. Ця висока та сильна трава є рідною для Європи, і її зазвичай можна побачити на луках, узбіччях доріг і в диких місцях, тому вона часто приживається в садах завдяки вітру або насінням, які переносяться птахами. Тімотієва трава названа на честь агронома Тімоті Хансена, який представив її в частинах Північної Америки на початку 18 століття. У садах він приваблює широкий спектр диких тварин, включаючи гусениць кількох метеликів. Однак він може перевершити квітучі рослини на луках.
Як визначити тимофіївку
Тимофіївка утворює грудки та має довгі вузькі циліндричні насіннєві головки, які виношуються з початку до середини літа, які можуть досягати 1 м у висоту. Довге листя сіро-зеленого або світло-зеленого кольору, з шорсткими краями, і кожен лист має невеликі викривлення форми. Зрілі рослини розвивають маленькі цибулини біля основи стебла.
Чи викликає тимофіївка сінну лихоманку?
Вважається, що пилок тимофіївки є однією з найгірших трав для хворих на сінну лихоманку, настільки її використовують для розробки вакцини проти сінної лихоманки. Запилюючись вітром, квіти починають розвиватися влітку, а потім випускають пилок з вересня.
Як боротися з тимофіївкою у своєму саду
Тимофіївка надзвичайно сильна. На садових луках можна знизити його активність, вирощуючи тріскачку жовту — напівпаразита трави, який пригнічує ріст, не вбиваючи його.
Якщо ви страждаєте від сінної лихоманки, тримайте тимофіївку під контролем, регулярно зрізаючи або скошуючи, щоб вона не цвіла. На бордюрах викопайте траву, стежачи за тим, щоб викопати всі крихітні бульбоподібні основи коренів. Уникайте розміщення коріння в компостній купі, оскільки воно не загине – натомість помістіть коріння в збірник зелених відходів або помістіть коріння в старі компостні мішки, складіть зверху та залиште принаймні на рік, щоб вони перегнили.