Що робити в саду в жовтні?
Жовтень – прекрасний місяць осінніх фарб і перших заморозків. Прохолодні дні з блакитним небом — ідеальний час, щоб навести порядок і скоротити сад. Якщо ви вирощуєте фрукти та овочі, у вас ще є багато, щоб зібрати врожай і зберегти його на наступні холодні зимові місяці.
Своєчасні поради
Ось деякі з основних вакансій на жовтень:
- Якщо ваша теплиця досить порожня, зараз вдалий час її очистити та продезінфікувати. Це забезпечує більше світла і запобігає перезимівлі шкідників і хвороб.
- Напіввитривалі рослини захистіть ваткою або перенесіть їх у теплицю без морозу.
- Змітайте будь-яке опале листя, в якому містяться спори грибів, і створіть ідеальні місця для сховку для слимаків і равликів. Використовуйте їх для виготовлення листової форми для саду.
- Підніміть і розділіть будь-які перенаселені трав’янисті багаторічні рослини, поки ґрунт ще теплий.
У квітнику
- Зніміть бульби жоржин, бегонії та клубне цибулинні гладіолуси, щоб зберігати їх протягом зимових місяців. Перед зберіганням видаліть мертве листя.
- З листяних чагарників тепер можна брати листяні живці.
- Обріжте плетисті та плетисті троянди, коли вони закінчать цвітіння, і підв’яжіть стебла до того, як осінні вітри завдадуть шкоди.
- Приберіть опале листя троянд, щоб запобігти перезимівлю таких захворювань, як чорна плямистість. Щоб уникнути поширення шкідливих грибів, не компостуйте листя.
- Очистить доріжки від рослин що нависає, щоб забезпечити доступ навколо саду.
- Обріжте багаторічні рослини, які відмерли. Або залиште мертве листя на місці, щоб укрити доброзичливу дику природу.
- Після впорядкування бордюрів замульчуйте стружкою кори, добре перепрілим гноєм, листовою пліснявою або відпрацьованим компостом для грибів, щоб утеплити коріння рослин на зиму та стримувати ріст бур’янів.
- Цей місяць — ідеальний час для посадки живоплотів, їстівних живоплотів і переміщення дерев і кущів.
На городі
- Закінчити збирання гороху та квасолі. Коли вони закінчать обрізку, просто зріжте рослину на рівні землі, залишивши коріння в ґрунті. Ці культури фіксують азот, який повільно виділяється в ґрунт, коли коріння руйнується.
- Якщо в наступному році ви плануєте вирощувати горох і квасолю, почніть підготовку ділянки з викопування траншей і заповнення гноєм або кухонними відходами.
- Збирайте врожай гарбуза і кабачків до перших заморозків. Вони швидко стають кашоподібними, якщо їх залишити на вулиці!
- Коли збираєте врожай капусти, залиште корінь у землі та зробіть надріз поперек стебла, щоб сприяти появі менших листків.
- Повісьте будь-які рослини помідорів і перцю із зеленими плодами догори дном у приміщенні, щоб вони дозріли.
- Захистіть головки осінньої цвітної капусти, від заморозків, обернувши їх зовнішнім листям і закріпивши ниткою. В якості альтернативи використовуйте клош або фліс.
- Зріжте листя спаржі, що жовтіє, до 5 см від землі.
- Повторно використовуйте старі пакети для вирощування, зрізавши верхню частину та посіявши пізні салатні культури. Врожай можна продовжити до зими, якщо вирощувати його під склом, клоччям або в багато тунелях.
У фруктовому саду
- Якщо ви ще цього не зробили, обріжте плодючі тростини вашої літньої малини, залишивши нові зелені тростини для врожаю наступного року. Підв’яжіть тростини малини наступного року, щоб посадити опорні дроти або огорожу.
- Перемістіть цитрусові в приміщення у світле, вільне від морозу місце (4-12°C) трохи далі від холодних протягів і радіаторів. Зменште полив взимку, але не дозволяйте рослині повністю засохнути.
- Очистить від соломи підставу рослин полуниці, щоб збільшити вентиляцію. Зріжте старе листя, щоб стимулювати новий ріст.
- Розділіть скупчені грудки ревеню, викопавши та розділивши лопатою на кілька частин. Пересадіть найздоровіші частини.
- Щоб перевірити, чи яблука дозріли, обережно підніміть їх на долоні або злегка потягніть — вони повинні легко дістатися.
- Видаліть будь-які хворі плоди з гілок або землі, щоб вони не заразили врожай наступного року.
- Оберніть стовбури яблунь смугами жиру, щоб уловити самок озимої молі, чиї гусениці подрібнюють весняні квіти.
- Зніміть сітку з клітин для фруктів, щоб дозволити птахам зловити та з’їсти будь-яких шкідників, які там ховаються.
- Застосуйте стовбури та гілки фруктових дерев для зимового миття, щоб знищити зимуючих шкідників.
В теплиці
- Якщо ви ще цього не зробили, зніміть будь-яке затінення теплиці, щоб забезпечити якомога більше світла.
- Перемістіть ніжні рослини в теплицю, щоб захистити їх від ранніх заморозків. Переконайтеся, що між ними достатньо місця, щоб вони добре провітрювалися та зменшили ризик захворювання.
- Перевірте всі рослини, які ви приносите всередину, на наявність шкідників, таких як попелиця.
- Продовжуйте видаляти будь-який опалий або мертвий рослинний матеріал, щоб зберегти зону вирощування вільною від грибкових захворювань.
- Налаштуйте у теплиці обігрівач на випадок ранніх заморозків.
Догляд за вашим газоном
- Регулярно прибирайте опале листя, щоб на траву потрапляло світло.
- У цьому місяці можна зробити останнє скошування газону перед зимівлею.
- За потреби обріжте краї газону. Встановіть окантовку газону, щоб полегшити майбутній догляд.
- Провітрюйте свій газон садовими вилами, щоб уникнути заболочування та ущільнення взимку.
- Згребіть солому з поверхні та відремонтуйте мертві плями.
Інші роботи по городу
- Повторно використовуйте відпрацьований компост із річних контейнерів як мульчу в саду.
- Створіть компостні баки для збору опалого листя та відмерлого рослинного матеріалу.
- Переконайтеся, що ваші хвойні рослини готові до зими. Для більш високих сортів може знадобитися підсаджування, а більш ніжні сорти слід перемістити в захищені місця, трохи далі від висихання та зимових вітрів.
- Цього місяця обріжте будь-які високі рослини, поки вони знаходяться в стані спокою.
- Збирайте листя вгору для створення листової цвілі як кондиціонера ґрунту. Дуб, вільха і граб згниють за рік, а ось бук, явір, кінський і солодкий каштан компостують пару років.
- Почніть готувати багаття з гілок і обрізків — накрийте їх поліетиленом, щоб вони залишалися сухими для кращого горіння.
- Сітчасті ставки, щоб листя не падало в них. Якщо вам потрібно очистити ставок від бур’янів, покладіть їх біля ставка на день, щоб дика природа могла втекти назад у воду.
- Очищайте недопалки води й дайте осіннім дощам їх знову наповнити. Встановіть нову водопровідну трубу, готову до наступного року.
- Якщо ґрунт сухий, востаннє добре полийте свій сад, перш ніж земля замерзне.
- Використовуйте останню суху погоду, щоб пофарбувати сараї та огорожі консервантами до настання зими.
- Побудуйте холодний каркас, щоб захистити молоді рослини від екстремальної зимової погоди.
- Перевірте цибулю та часник, які зберігаються, і негайно видаліть гнилі цибулини. Зазвичай першою ділянкою гниття є шийка цибулини. Використовуйте цибульні пакети, щоб покращити повітрообмін.
- Перевірте картоплю, що зберігається, і видаліть гнилі. Використовуйте гесенські мішки для зберігання картоплі, оскільки це дозволяє врожаю дихати.
- Знайдіть час, щоб остаточно підстригти вічнозелені живоплоти до настання поганої погоди, щоб вони виглядали охайними та охайними на зиму.
- Коли рослини перебувають у стані спокою, це вдалий час, щоб підняти та перемістити ті, які ви хочете перемістити.
- Підніміть горщики над землею на зиму за допомогою цегли або ніжок, щоб запобігти заболочуванню.
- Цієї осені інвестуйте в ванни для птахів і годівниці. Птахи – друзі садівника, вони відлякують шкідників.
Зі свого крісла
- Підбивати підсумки цьогорічного саду та зробіть кілька нотаток чи ескізів на наступну весну. Ви здивуєтеся, наскільки вони корисні, коли почнете замовляти насіння та рослини на наступний рік!
- Робіть знімки на камеру чи телефон, де розташовані трав’янисті рослини, перш ніж вони відмирають, щоб не пошкодити їхнє коріння під час зимового копання.
- Робіть зображення бордюрів, які ви хотіли б відтворити, або ділянок саду, які потрібно покращити.
Останні публікації
Як виростити малину
Надлишок соковитої малини влітку та восени — це сезонне частування, яке не можна пропускати. Але навіщо витрачати гроші на купівлю в супермаркеті, коли можна легко виростити смачну малину самостійно вдома або на своїй ділянці?
Детальніше...Як виростити фруктові дерева
Вирощувати фруктові дерева – це весело та корисно. І є величезний вибір, з якого можна вибрати, включаючи гібридні карликові плодові дерева, які добре ростуть у контейнерах, до повнорозмірних традиційних фруктових дерев, які будуть годувати всю родину протягом багатьох років.
Детальніше...Як виростити нарциси
Першою ознакою весни для багатьох часто є поява нарцисів. Зазвичай вони прилітають наприкінці лютого і часто вважаються вісниками весни. Цибулини досить витривалі, що допомагає їм пережити холодні зимові місяці.
Детальніше...