Що робити в саду в лютому?
Лютий здається переломним моментом у саду. Надворі ще холодно, але куди не глянь видно ознаки швидкого приходу весни. Цибулини потихеньку вилазять із-під землі, і дні нарешті стають довшими.
Роботи в саду цього місяця здебільшого пов’язані з підготовкою речей до весни. Але є також деякі завдання з раннього посіву та вирощування — якщо ви хочете отримати фору.
Своєчасні поради
Використовуйте лютий, щоб належним чином підготуватися до весни. Наступні роботи підготують вас до найкращого періоду вегетації:
- Підготуйте грядки для насіння. Поки земля не промерзла, ви можете обробити грядки та почати прогрівати ґрунт флісом, поліетиленом або клочами, готуючись до посіву в найближчі місяці.
- Упорядкуйте цьогорічне насіння за датою посіву. Візьміть коробку з роздільниками та заповніть свої пакети з насінням до місяця, коли їх потрібно посіяти. Ви будете дуже раді цій спробі в наступні тижні.
- Перевірте, чи ваші інструменти справні, а ваша садова техніка справна. Поки ви це займаєтеся, приберіть свій сарай напередодні неминучого сезону посадки та посіву — пізніше ви будете вдячні собі за чисте та охайне місце!
- Знищить багаторічні бур'яни на ваших грядках і городі. Викопайте їх, коріння та все, щоб почати боротьбу з гнилицями до потепління.
У квітнику
Ось ваші основні завдання у квітнику цього місяця:
Обрізка та прибирання
- Обріжте гліцинію зараз, обрізавши літні бічні пагони на 2 або 3 нирки. Щоб отримати поради щодо найкращого способу зробити це, перегляньте наш посібник з обрізки гліцинії.
- У вас ще достатньо часу, щоб обрізати ваш рододендрон, поки він перебуває в стадії спокою. Прочитайте наш спеціальний посібник з обрізки, щоб дізнатися більше.
- Зверніть увагу на свої в’юнкі рослини, оскільки деякі з них можуть потребувати обрізки до кінця місяця (наприклад, клематис групи 2).
- Зріжте кущі, такі як сорти cornus і salix (вирощують через їх барвисті стебла взимку), до основи.
- Обрізають летнецветущий клематис в кінці місяця, до початку активного росту. Щоб отримати поради щодо найкращого способу зробити це, перегляньте наш посібник з обрізки клематисів.
- Зріжте старе листя з декоративних трав до початку росту. Підріжте їх на відстані кількох сантиметрів від землі.
- Обріжте перезимували фуксії на одну-дві нирки на кожному пагоні. Щоб дізнатися більше про догляд за своїми фуксіями, відвідайте наш центр фуксій сьогодні.
- Обріжте зимовий жасмин після цвітіння, щоб заохотити новий ріст для цвітіння наступного року. Зріжте приріст попереднього року до 5 см від старої деревини.
- Обрізайте верес, що цвіте взимку, коли квіти зникають, щоб рослини не стали довгоногими.
- Обріжте кущі, що цвітуть взимку, такі як магонія, коли закінчиться їх барвисте відображення.
- Видаліть зів’ялі квіти з зимових братків, щоб вони не пускали насіння. Це сприятиме появі нових квітів, коли погода потеплішає.
Інші роботи у квітнику
- Підніміть і розділіть проліски, які ще «в зелені», якщо ви хочете перемістити їх або створити більше рослин.
- Перемістіть будь-які листяні дерева або кущі, які зараз потребують зміни положення, за умови, що ґрунт не замерз і не заболочений.
- Зверніть увагу на плямистість листя морозника (округлі коричневі плями на листках) і видаліть усі уражене листя.
На городі
На городі доводиться виконувати кілька робіт:
- Почніть чіпляти ранню картоплю — поставте її дибки в модульний лоток або коробку для яєць і помістіть у світле, прохолодне, незамерзаюче місце. Щоб отримати більше порад і хитрощів щодо вирощування картоплі, перегляньте нашу сторінку картопляного центру, повну порад щодо садівництва та вирощування.
- Замульчуйте багаторічні овочі, такі як спаржа та артишоки, добре перепрілим гноєм або садовим компостом.
- Побудуйте підняті грядки зараз, до початку вегетаційного періоду. Підняті грядки дозволяють рано почати роботу в саду; ґрунт прогрівається швидше, а підняті грядки також швидко стікають, тому вони є чудовим способом боротьби з глинистими ґрунтами.
- Підготуйте посівні грядки для овочів, видаливши всі бур’яни та додавши велику кількість компосту. Накрийте підготовлений ґрунт листами чорного пластику, щоб зберегти його сухим і теплим під час підготовки до весняної посадки.
- Внести вапно в кислий ґрунт.
- Продовжити боротьбу зі слимаками.
- Видаліть жовте листя з капусти, в тому числі брюссельської, щоб запобігти поширенню борошнистої роси та сірої плісняви.
- Навести порядок на овочевих ділянках, прибравши залишки рослин.
У фруктовому саду
Зайдіть у фруктовий сад, щоб захистити та обрізати рослини.
- Обрізати трости малини. Це ваш останній шанс зрізати осінньоплідні тростини малини до землі, щоб стимулювати нові тростини до плодоношення восени. Зріжте кінчики малинових тростин літніх плодів, які виросли за верхню частину опори; зрізати трохи вище бруньки. Щоб отримати додаткові поради, перегляньте наш посібник з обрізки малини.
- Обрізайте кущі чорної смородини, аґрусу та червоної смородини, щоб зберегти продуктивну основу.
- Мульчуйте плодові дерева добре перепрілим гноєм або садовим компостом, стежте за тим, щоб навколо стовбура не насипалася мульча.
- Обрізайте на зиму яблуні та груші, поки вони ще в стані спокою. Це ваш останній шанс зробити це. Щоб отримати додаткові поради, прочитайте наш посібник з обрізки яблуні.
- Залиште сливові, вишневі та абрикосові дерева до літа, оскільки обрізка цих плодових дерев зараз зробить їх сприйнятливими до хвороби сріблястого листя.
- Захистіть квіти абрикосів, нектаринів і персиків від морозу, але переконайтеся, що комахи-запилювачі все ще можуть дістатися до квітів.
- Форсування рослин ревеню для отримання раннього врожаю.
- Накрийте полуницю на відкритому повітрі ковпаками, щоб сприяти більш ранньому врожаю. Щоб дізнатися більше про вирощування власної смачної полуниці.
- Підживіть плодові кущі повільно дієвим добривом, багатим на калій, щоб підгодувати рослини на наступний сезон.
- Перевірте фрукти, що зберігаються, і видаліть гнилі фрукти.
Догляд за вашим газоном
- Не забувайте триматися трохи далі від трави, коли стоїть мороз, оскільки леза більш сприйнятливі до пошкоджень.
- З настанням весни варто підготувати свій газон до майбутнього сезону. Спробуйте встановити окантовку газону, яка надасть акуратний вигляд і спростить догляд.
Інші роботи по городу
Ось деякі інші роботи в саду цього лютого:
- Обріжте листяні живоплоти до того, як птахи почнуть гніздуватися.
- Обріжте ліани, такі як плющ, віргінська ліана і бостонський плющ. Це тепер допомагає тримати вікна, водостоки та черепицю чистими.
- Подрібніть або подрібніть будь-які здерев’янілі обрізки, перш ніж додати їх у компостні баки, оскільки це допоможе прискорити розкладання.
- Вимийте порожні каструлі гарячою водою з м’яким миючим засобом. Потім добре промийте їх.
- Продовжуйте годувати птахів. Цього місяця все ще холодна погода, тож розвішуйте жирні кульки та заповнюйте годівниці для птахів.
- Встановіть водозабірники, готові до літа. Дощова вода особливо корисна для поливу кислотолюбивих рослин оману (водопровідна вода часто слаболужна).
- Дізнайтеся, який у вас тип ґрунту. Інвестуйте в набір для тестування ґрунту, який допоможе вам вибрати правильні рослини для вашого саду.
Зі свого крісла
- Сплануйте овочеву ділянку на цей рік, щоб забезпечити правильну сівозміну та запобігти накопиченню шкідників і хвороб у ґрунті.
- Замовляйте насіння та саджанці в Інтернеті зараз. Складання плану саду допоможе вам визначитися з необхідною кількістю.
- Купуйте готові до посадки навесні цибулю-севок і коронки спаржі.
- Замовляйте цибулини літніх квітів, наприклад, конвалії та гладіолусів, готуючись до весняної посадки.
- Вибирайте плодові дерева вже зараз для посадки ранньою весною. Якщо у вашому саду обмежений простір, спробуйте виростити карликові плодові дерева або обсадити овочеві ділянки деревами яблунь і груш. Щоб дізнатися більше про вирощування власних фруктів, прочитайте нашу сторінку фруктового центру.
Останні публікації
Як виростити малину
Надлишок соковитої малини влітку та восени — це сезонне частування, яке не можна пропускати. Але навіщо витрачати гроші на купівлю в супермаркеті, коли можна легко виростити смачну малину самостійно вдома або на своїй ділянці?
Детальніше...Як виростити фруктові дерева
Вирощувати фруктові дерева – це весело та корисно. І є величезний вибір, з якого можна вибрати, включаючи гібридні карликові плодові дерева, які добре ростуть у контейнерах, до повнорозмірних традиційних фруктових дерев, які будуть годувати всю родину протягом багатьох років.
Детальніше...Як виростити нарциси
Першою ознакою весни для багатьох часто є поява нарцисів. Зазвичай вони прилітають наприкінці лютого і часто вважаються вісниками весни. Цибулини досить витривалі, що допомагає їм пережити холодні зимові місяці.
Детальніше...