Що робити в саду у вересні?
Наближається вересень, і є чим зайнятися, поки ви будете на вулиці, насолоджуючись останнім роковим теплом. Цього місяця ви будете зайняті збиранням врожаю, і вас чекає багато роботи, щоб прибирати та підтримувати рослини та обладнання.
Своєчасні поради
У цьому місяці вас чекає багато роботи в саду. Ось наша четвірка найкращих:
- Розділіть свої трав'янисті багаторічники. Це збереже ваші рослини здоровими та енергійними рік за роком і примножить ваш запас.
- Перед тим, як почнеться осіннє опадання листя, ставлять сітку, щоб зменшити кількість сміття, що потрапляє у воду.
- Перед осіннім посівом і вирощуванням очищайте холодні рами й теплиці.
- Посадіть цибулинні весняного цвітіння зараз, такі як нарциси, крокуси та гіацинти, щоб наступного року вони були чудовими.
У квітнику
Ось ваші основні роботи у квітнику у вересні:
- Продовжуйте підгодовувати однорічні рослини в підвісних кошиках і контейнерах — вони часто залишаться до перших заморозків.
- Зберігайте однорічні та багаторічні рослини, щоб збільшити їх ефективність.
- Ділять трав'янисті багаторічники в міру похолодання. Добре посадіть і полийте нові відділи.
- Обріжте будь-які кущі, що цвітуть пізнім літом, наприклад кам’яну троянду.
- Обріжте плетисті троянди та гіллясті троянди, коли вони закінчать цвітіння (якщо це не сорти з повторним цвітінням, у цьому випадку залиште їх до кінця року).
- У цю пору року камелії та рододендрони добре поливайте, щоб бруньки наступного року добре розвинулися.
На городі
Ось ваші вересневі роботи на городі:
- Продовжуйте збирати врожай. Якщо у вас надлишок фруктів і овочів, спробуйте заморозити, висушити, замаринувати та зберегти, щоб пізніше ви могли з них отримати користь. Щоб отримати натхнення, перегляньте нашу сторінку рецептів, щоб знайти ідеї щодо того, що можна приготувати з ваших продуктів.
- Прищипніть кінчики томатів, що знаходяться на відкритому повітрі, щоб зосередити енергію рослини на дозріванні плодів, а не на подальшому зростанні.
- Збір урожаю цукрової кукурудзи. Щоб перевірити, чи воно готове, щипніть ядро — воно виділить молочний сік, коли дозріє. Якщо ядра крохмалисті, ви залишили це занадто пізно. Якщо вони водянисті, їм потрібно трохи більше часу, щоб дозріти.
- Зірвіть або зріжте листя картоплі основного врожаю на рівні землі за три тижні до підняття. Це запобіжить зараженню спорами фітофторозу бульб, коли ви їх підіймати, і допоможе зміцнити шкірку картоплі.
- Розкладіть щойно викопану картоплю для просушування на кілька годин, перш ніж зберігати її в прохолодному темному місці. Зберігайте їх у паперових або гесенових мішках, оскільки це дозволить урожаю дихати під час зберігання. Зберігайте тільки неушкоджені, вільні від хвороб бульби — одна гнила картоплина може зіпсувати весь урожай!
- Допоможіть гарбузам дозріти вчасно до Хелловіну, видаливши будь-яке листя, яке затінює плоди.
- Щоб запобігти гниттю, підніміть гарбуз і кабачки над землею. Помістіть їх на шматок шиферу або дерева.
- Продовжуйте підгодовувати та поливати квасолю та квасолю, щоб вони продовжували плодити. Продовжуйте збирати потроху і часто, щоб запобігти сіянню насіння.
- Зріжте рослини квасолі та гороху на рівні землі, коли вони закінчать обрізку. Залиште коріння, оскільки це повільно вивільнятиме азот назад у ґрунт, коли вони розпадуться.
- Почніть осіннє прибирання. Видаліть всі старі посіви, які закінчилися, і очистить бур’яни, щоб залишити вашу ділянку чистою та охайною на зиму.
- Посадіть м’яту та петрушку на кухонне підвіконня для свіжої зелені на зиму.
- Накрийте свої капусти сіткою, щоб птахи не готували з них їжу.
У фруктовому саду
Ось основні завдання, які потрібно виконати у вашому саду у вересні:
- Упорядковувати рослини полуниці та приберіть будь-яку використану солому, оскільки вона буде приховувати шкідників і хвороби протягом зими.
- Посадіть полуницю в горщик, щоб створити додаткові рослини на наступний рік.
- Зібрати стиглі яблука. Щоб перевірити, чи вони дозріли, обережно підніміть їх на долоні або злегка потягніть — вони мають легко вийти.
- Збирайте гнилі плоди з груші, яблуні та кісточкових дерев — якщо залишити на дереві, вони поширюють хворобу.
- Накрийте персикові дерева, привчені стінами, щоб запобігти скрученню персикового листя. Грибу потрібні вологі умови, щоб заразити рослини. Дізнайтеся більше про скручування листя персика в нашому спеціальному посібнику.
- Збір урожаю сливи. Якщо у вас їх більше, ніж потрібно, заморозьте їх, помивши, розділивши навпіл і видаливши кісточки, перш ніж викласти на лоток у морозилку. Після заморожування упакуйте їх у морозильні пакети.
- Збирайте ожину, коли вона дозріє, і використовуйте відразу або заморозьте її для використання пізніше.
- Візьміть листяні живці смородини, аґрусу та інжиру, щоб збільшити свій запас.
В теплиці
- Закривайте вентиляційні отвори та двері теплиці пізно вдень, щоб утримати тепло протягом ночі. Це забезпечить вашим рослинам урожай якомога довше.
- Порожні горщики — старий компост і гнилий рослинний матеріал можуть стати притулком для небажаних шкідників протягом зими.
- Очистить свою теплицю, щоб зменшити ризик появи шкідників і хвороб наступного року.
- Наприкінці місяця зніміть затінення з теплиці, щоб рослини отримували максимум світла.
Догляд за вашим газоном
- Створіть новий газон з дерну або насіння — осіння погода сприятлива для гарного закладення газону.
- Підніміть висоту ножів косарки, оскільки ріст трави сповільнюється.
- Проводьте важливий догляд за газоном, щоб уникнути заболочування та ущільнення. Провітрюйте свій газон садовими вилами, видаляючи солому з поверхні граблями та ремонтуючи мертві ділянки. Використовуйте спеціалізований верстат для газону, якщо у вас є велика площа для покриття.
- Після проведення робіт з догляду внесіть спеціальну підгодівлю газону. Уважно дотримуйтесь інструкцій на упаковування.
- Підгодуйте свій газон осіннім добривом, багатим на калій і низьким вмістом азоту.
- Боротьба з травами або шкірянками за допомогою біологічного контролю (нематоди).
Інші роботи по городу
- Поліпште глинистий ґрунт до того, як він стане надто вологим або замерзлим, додавши органічну речовину та/або садовий пісок .
- Посійте сидерати, такі як гречка, конюшина та райграс, на необроблених ділянках, щоб покращити ґрунт і захистити від бур’янів протягом зими.
- Створіть компостні баки для підготовки до опалого листя та мертвого рослинного матеріалу, який ви будете збирати протягом наступних місяців. Осіннє листя чудово доповнює компостні баки та ідеально підходить для створення листової плісняви.
- Спалюйте хворий рослинний матеріал або викидайте його разом із побутовими чи зеленими відходами. Не компостуйте його, оскільки спори можуть залишитися в компості та повторно заразити ваші рослини.
- Підніміть горщики над землею на зиму за допомогою цегли або «ніжок», щоб запобігти заболочуванню.
- Очистить ставок від бур'янів і закрийте ставок сіткою в очікуванні осіннього опадання листя.
- Бліц багаторічні бур’яни — восени вони більш вразливі до знищувачів бур’янів. Використовуйте селективну формулу без гліфосату, щоб знищити як листя, так і коріння.
- Встановіть водозабірники для збору дощу восени та взимку. Дощова вода чудово підходить для поли таких як чорниця, рододендрони та камелії.
Зі свого крісла
- Сплануйте сад на наступний рік, зробивши приблизні ескізи квіткових бордюрів і овочевої ділянки. Це допоможе вам визначити, що спрацювало у вашому саду, а що ні!
- Замовляйте цибулинні весняного цвітіння зараз для посадки цієї осені.
- Замовити дерева та кущі. Вони будуть інтенсивно рости наступної весни, якщо посадити цієї осені.
- Замовляйте полуницю, малину, кущі смородини та інші ягоди для вирощування наступного року, оскільки ці рослини найкраще висаджувати в період спокою.
Останні публікації
Як виростити малину
Надлишок соковитої малини влітку та восени — це сезонне частування, яке не можна пропускати. Але навіщо витрачати гроші на купівлю в супермаркеті, коли можна легко виростити смачну малину самостійно вдома або на своїй ділянці?
Детальніше...Як виростити фруктові дерева
Вирощувати фруктові дерева – це весело та корисно. І є величезний вибір, з якого можна вибрати, включаючи гібридні карликові плодові дерева, які добре ростуть у контейнерах, до повнорозмірних традиційних фруктових дерев, які будуть годувати всю родину протягом багатьох років.
Детальніше...Як виростити нарциси
Першою ознакою весни для багатьох часто є поява нарцисів. Зазвичай вони прилітають наприкінці лютого і часто вважаються вісниками весни. Цибулини досить витривалі, що допомагає їм пережити холодні зимові місяці.
Детальніше...