Що робити, коли ви бачите гриби у своєму ґрунті
Перші гриби
Вчені сходяться на думці, що гриби заселили землю задовго до рослин. Важко відповісти на питання про те, коли вони колонізували сушу, оскільки наші приблизні дані базуються на скам’янілостях і можуть сказати нам лише про те, коли існували лише деякі організми, тобто організми з твердими або твердими частинами тіла чи спорами, чим багато грибів є чим завгодно. Незалежно від того, коли гриби колонізували землю, ми знаємо, що вони додали в ґрунт компонент, якого раніше не було в ґрунтах: велику кількість вуглецю. Це допомогло не тільки розщепити гірські породи на суші, але й допомогти зберегти воду на суші, а отже, допомогти прокласти шлях для рослин!
Лишайник
Однією з перших і найдавніших взаємодій між рослинами та грибами є симбіотичні відносини, відомі як лишайники . Лишайник утворюється з клітин водоростей і нитчастого гриба, які сплітаються разом, утворюючи одиницю, яка відрізняється від обох організмів. Водорості живлять гриби цукрами, а гриби допомагають утримувати вологу та іноді забезпечувати поживними речовинами або з субстрату, на якому вони ростуть, або з пилу в повітрі.
На перший погляд ці стосунки здаються симбіотичними, що означає, що обидва організми можуть існувати окремо, але співпраця полегшує виживання (на кшталт співжиття з сусідами по кімнаті). Однак це не стосується лишайників. Лишайник дійсно розширює діапазон, в якому кожен організм може вижити, але хоча водорості можуть існувати та жити вільно, гриби не можуть. Чи зміг гриб вижити в минулому сам по собі та втратив цю здатність, залишається предметом дискусій, але в будь-якому випадку відносини еволюціонували до комменсалізму або паразитизму. Знаєш, чіпкий.
Ендофити
Інші гриби в ґрунті, які ми знаємо щодо рослин, належать до трьох основних груп: Basidiomycetes, Ascomycetes і Oomycetes. Більшість ендофітних грибів, тобто грибів, які живуть у рослині, є аскоміцетами, а деякі є базидіоміцетами. І відносини багатьох ендофітів з їх рослинами симбіотичні. Це означає, що це «дружні» гриби, які допомагають рослині-господарю рости.
Іноді ці гриби, що живуть у ґрунті чи рослині, опиняються в ідеальних умовах і розмножуються, виробляючи гриби. Це цілком нормально — і навіть вважається ознакою удачі в деяких регіонах світу!
Гриби та кімнатні рослини
Ми схильні думати про кімнатні рослини як про рослину, але часто забуваємо, що кожен горщик із ґрунтом — це крихітна екосистема. Такі мікроби, як бактерії та гриби, живуть у ґрунті; одні корисні нашим кімнатним рослинам, а інші шкідливі. Більшість грибів у здоровому ґрунті існують для того, щоб допомагати рослині, і роблять це різними способами.
Щоб спілкуватися з рослиною, гриб повинен з'єднатися з його корінням. Гриб може надсилати та отримувати хімічні сигнали до та від рослини через ці кореневі з’єднання. Деякі гриби залишаться за межами коренів, тоді як інші можуть проникати в клітини коренів.
Незалежно від того, з яким видом гриба взаємодіє рослина, воно виконує дві основні функції:
По-перше, грибок знижує рН ґрунту, вибірково поглинаючи NH4+ (амоній) і викидаючи H+. Це сприяє розчиненню та мобілізації металів і фосфатів, необхідних для вашої рослини. В результаті поглинання амонію це надлишкове джерело азоту також потрапляє в рослину. Рослина обмінює вуглець у формі гексоз із грибком на фосфати та інші мінерали. І так сталося, що фосфат необхідний для життя рослин.
По- друге, гриби не тільки забезпечують рослину поживними речовинами, але й забезпечують хімічну комунікацію між рослинами. Показано, що ця мережа грибів дозволяє рослинам, ураженим комахами, спілкуватися зі своїми сусідами. Було встановлено, що сусідні рослини посилять свій власний вроджений захист, якщо почують через міцелій, що хтось із їхніх сусідів атакують (щось на кшталт програми спостереження за сусідами). Деякі рослини використовують мережу міцелію для більш хитрих цілей — розповсюдження токсинів. і пригнічувачі росту, щоб інші рослини не могли рости. У той час як інші використовують його для більш альтруїстичних цілей, наприклад для обміну цукрами та поживними речовинами з сусідніми рослинами.
Останні публікації
Як виростити малину
Надлишок соковитої малини влітку та восени — це сезонне частування, яке не можна пропускати. Але навіщо витрачати гроші на купівлю в супермаркеті, коли можна легко виростити смачну малину самостійно вдома або на своїй ділянці?
Детальніше...Як виростити фруктові дерева
Вирощувати фруктові дерева – це весело та корисно. І є величезний вибір, з якого можна вибрати, включаючи гібридні карликові плодові дерева, які добре ростуть у контейнерах, до повнорозмірних традиційних фруктових дерев, які будуть годувати всю родину протягом багатьох років.
Детальніше...Як виростити нарциси
Першою ознакою весни для багатьох часто є поява нарцисів. Зазвичай вони прилітають наприкінці лютого і часто вважаються вісниками весни. Цибулини досить витривалі, що допомагає їм пережити холодні зимові місяці.
Детальніше...