Придбати продукцію

На сайті ви маєте можливість придбати товари не тільки в роздріб, але й гуртом. Якщо ви бажаєте обрати товар на суму від 500 грн до 1000 грн, або в кількості від трьох до семи виробничих ящиків, обирайте «роздрібна торгівля». Якщо ж ви бажаєте придбати товар великою партією та співпрацювати з нами на постійній основі, обирайте «гуртова торгівля»!

Гуртова
торгівля
Роздрібна
торгівля
Публікації  /  Секрети гарного грунту

Секрети гарного грунту

 

Коли я думаю про садівництво, я зазвичай думаю про рослини, що вирощую - квіти, овочі, фрукти, які радують мої очі і мої смакові рецептори. Але рослини - це тільки половина справи. Як органічний садівник, я також займаюся цілим світом бактерій, грибів, хробаків, жуків і багатоніжок.

Одного разу я прочитала, що в грудці грунту розміром з горошину може міститися мільярд бактерій. Повна лопата хорошого садового грунту може містити більше мікроскопічних організмів, ніж людей на землі! Як садівник, я хочу робити все можливе, щоб цей невидимий світ організмів залишався щасливим. Коли їх багато і вони роблять свою справу в грунті, вони захищають мій сад від хвороб і шкідників і дають моїм рослинам саме те, що їм потрібно, щоб вони були пишними, красивими і рясними.

Чи всі мікроби корисні? Ні. Існують «погані» бактерії і грибки, що викликають гниття, відмирання, в'янення і занепад коренів. Але я виявила, що якщо ви зробите все можливе, щоб підбадьорити хороших, вони переможуть.

Чому гриби і бактерії такі важливі?

Гриби допомагають розкладати органічні речовини і харчуються комахами та іншими грунтовими організмами. Вони також покращують структуру ґрунту, пов'язуючи частки грунту багатоклітинним «павутиням», так званим міцелієм. Деякі гриби утворюють симбіотичні відносини з корінням рослин -  мікоризи. Багатьом видам рослин мікориза необхідна для поглинання поживних речовин, необхідних для здорового зростання. Ці відносини між грибами і корінням рослин розвивалися протягом мільйонів років. Існують сотні різних видів мікоризи, кожна з яких спеціально адаптована до певного типу рослин. Чим більше мікробів буде у вашому грунті, тим вища ймовірність того, що всі процеси будуть відбуватися правильно і ваші рослини будуть щасливі.

Бактерії - це одноклітинні організми. Деякі грають важливу роль в розкладанні органічних речовин, а інші виробляють природні антибіотики, що пригнічують хвороботворні організми. Багато видів корисних грунтових бактерій здатні поглинати азот з повітря і, помираючи робити його доступним для рослин. Деякі «азотофіксуючі» бактерії утворюють симбіотичні відносини з рослинами, живучи в крихітних бульбочках, прикріплених до коріння. Горох і квасоля - два з багатьох видів рослин, яким для здорового росту потрібні азотофіксуючі бактерії.

4 способи зробити мікроби щасливими

Отже, що ви можете зробити, щоб виростити приголомшливу популяцію корисних організмів у вашому грунті?

  1. Нагодуйте. Їх улюблена їжа - це органічні речовини. Ви можете додати органіку у вигляді компосту, перепрілого гною, покривних культур, подрібненого листя або натуральних добрив, таких як бавовняне борошно, рибна емульсія, борошно з ламінарії і люцерни. Складно додати занадто багато органічних речовин. Просто переконайтеся, що якщо ви додаєте багато не розкладених, багатих вуглецем матеріалів (листя, гнила солома), вам необхідно додати додатковий азот, щоб мікроби отримали паливо, необхідне їм для роботи.
  2. Дайте їм повітря. Більшості ґрунтових організмів для виживання потрібен кисень. Гарний, біологічно активний грунт на 25% складається з повітря, яке знаходиться в проміжках між частинками грунту. Щоб грунт залишався легким і пухнастим, додавайте органічні речовини і не ходіть по ньому, особливо навесні, коли він ще дуже вологий.
  3. Тримайте їх вологими. Мікробам потрібна волога, але занадто багато вологи смертельно небезпечно. Якщо вода заповнить весь повітряний простір в грунті - грунтові організми задихнуться. Не менш проблематичний і сухий грунт. Мульча - хороший спосіб підтримувати постійний рівень вологості.
  4. Тримайте їх у теплі. Грунтові організми найбільш активні при температурі від 21 до 26 градусів Цельсія. Видаліть зимову мульчу ранньою весною, щоб прогріти грунт і оживити мікроби. Пізніше, коли погода стане спекотнішою, мульча допоможе знизити температуру грунту і завадить перегріву.

Коли ви виходите в свій сад або на город, подумайте про мільярди мікроорганізмів, які живуть під вашими ногами. Виділіть хвилину, щоб розпушити грунт, дати їм компост і трохи органічних добрив для саду. Ставтеся до них правильно, і вони змусять вас виглядати так, ніби ви найкращий садівник в світі!

Останні публікації

Збір, обробка та зберігання гарбузів
18.10.2021

Збір, обробка та зберігання гарбузів

Ось кілька порад по збору, обробці, заготівлі та зберіганню гарбузів, щоб ви могли правильно їх підготувати та ефетивно використовувати.

Детальніше...
Як садити восени
18.10.2021

Як садити восени

Осінь - прекрасна пора для посадки певних рослин. Важливо знати, що для багатьох рослин осінь краще, тому що погода прохолодніше, і ваші рослини не згорять. Однак, щоб отримати максимальну віддачу від посадки восени, вам необхідно зробити кілька важливих кроків.

Детальніше...
5 сортів перцю для вирощування в контейнерах
18.10.2021

5 сортів перцю для вирощування в контейнерах

Є багато різних видів перцю, які ви можете вирощувати у своєму саду або навіть в контейнері. Можливості безмежні: перець - це широке сімейство з безлічі різних і особливих сортів.

Детальніше...