Секрети гарного грунту
Коли я думаю про садівництво, я зазвичай думаю про рослини, що вирощую - квіти, овочі, фрукти, які радують мої очі і мої смакові рецептори. Але рослини - це тільки половина справи. Як органічний садівник, я також займаюся цілим світом бактерій, грибів, хробаків, жуків і багатоніжок.
Одного разу я прочитала, що в грудці грунту розміром з горошину може міститися мільярд бактерій. Повна лопата хорошого садового грунту може містити більше мікроскопічних організмів, ніж людей на землі! Як садівник, я хочу робити все можливе, щоб цей невидимий світ організмів залишався щасливим. Коли їх багато і вони роблять свою справу в грунті, вони захищають мій сад від хвороб і шкідників і дають моїм рослинам саме те, що їм потрібно, щоб вони були пишними, красивими і рясними.
Чи всі мікроби корисні? Ні. Існують «погані» бактерії і грибки, що викликають гниття, відмирання, в'янення і занепад коренів. Але я виявила, що якщо ви зробите все можливе, щоб підбадьорити хороших, вони переможуть.
Чому гриби і бактерії такі важливі?
Гриби допомагають розкладати органічні речовини і харчуються комахами та іншими грунтовими організмами. Вони також покращують структуру ґрунту, пов'язуючи частки грунту багатоклітинним «павутиням», так званим міцелієм. Деякі гриби утворюють симбіотичні відносини з корінням рослин - мікоризи. Багатьом видам рослин мікориза необхідна для поглинання поживних речовин, необхідних для здорового зростання. Ці відносини між грибами і корінням рослин розвивалися протягом мільйонів років. Існують сотні різних видів мікоризи, кожна з яких спеціально адаптована до певного типу рослин. Чим більше мікробів буде у вашому грунті, тим вища ймовірність того, що всі процеси будуть відбуватися правильно і ваші рослини будуть щасливі.
Бактерії - це одноклітинні організми. Деякі грають важливу роль в розкладанні органічних речовин, а інші виробляють природні антибіотики, що пригнічують хвороботворні організми. Багато видів корисних грунтових бактерій здатні поглинати азот з повітря і, помираючи робити його доступним для рослин. Деякі «азотофіксуючі» бактерії утворюють симбіотичні відносини з рослинами, живучи в крихітних бульбочках, прикріплених до коріння. Горох і квасоля - два з багатьох видів рослин, яким для здорового росту потрібні азотофіксуючі бактерії.
4 способи зробити мікроби щасливими
Отже, що ви можете зробити, щоб виростити приголомшливу популяцію корисних організмів у вашому грунті?
- Нагодуйте. Їх улюблена їжа - це органічні речовини. Ви можете додати органіку у вигляді компосту, перепрілого гною, покривних культур, подрібненого листя або натуральних добрив, таких як бавовняне борошно, рибна емульсія, борошно з ламінарії і люцерни. Складно додати занадто багато органічних речовин. Просто переконайтеся, що якщо ви додаєте багато не розкладених, багатих вуглецем матеріалів (листя, гнила солома), вам необхідно додати додатковий азот, щоб мікроби отримали паливо, необхідне їм для роботи.
- Дайте їм повітря. Більшості ґрунтових організмів для виживання потрібен кисень. Гарний, біологічно активний грунт на 25% складається з повітря, яке знаходиться в проміжках між частинками грунту. Щоб грунт залишався легким і пухнастим, додавайте органічні речовини і не ходіть по ньому, особливо навесні, коли він ще дуже вологий.
- Тримайте їх вологими. Мікробам потрібна волога, але занадто багато вологи смертельно небезпечно. Якщо вода заповнить весь повітряний простір в грунті - грунтові організми задихнуться. Не менш проблематичний і сухий грунт. Мульча - хороший спосіб підтримувати постійний рівень вологості.
- Тримайте їх у теплі. Грунтові організми найбільш активні при температурі від 21 до 26 градусів Цельсія. Видаліть зимову мульчу ранньою весною, щоб прогріти грунт і оживити мікроби. Пізніше, коли погода стане спекотнішою, мульча допоможе знизити температуру грунту і завадить перегріву.
Коли ви виходите в свій сад або на город, подумайте про мільярди мікроорганізмів, які живуть під вашими ногами. Виділіть хвилину, щоб розпушити грунт, дати їм компост і трохи органічних добрив для саду. Ставтеся до них правильно, і вони змусять вас виглядати так, ніби ви найкращий садівник в світі!
Останні публікації
Як виростити малину
Надлишок соковитої малини влітку та восени — це сезонне частування, яке не можна пропускати. Але навіщо витрачати гроші на купівлю в супермаркеті, коли можна легко виростити смачну малину самостійно вдома або на своїй ділянці?
Детальніше...Як виростити фруктові дерева
Вирощувати фруктові дерева – це весело та корисно. І є величезний вибір, з якого можна вибрати, включаючи гібридні карликові плодові дерева, які добре ростуть у контейнерах, до повнорозмірних традиційних фруктових дерев, які будуть годувати всю родину протягом багатьох років.
Детальніше...Як виростити нарциси
Першою ознакою весни для багатьох часто є поява нарцисів. Зазвичай вони прилітають наприкінці лютого і часто вважаються вісниками весни. Цибулини досить витривалі, що допомагає їм пережити холодні зимові місяці.
Детальніше...