Розуміння освітлення у вашому домі та того, як воно впливає на ваші рослини
Як я можу зрозуміти, яке світло у мене вдома?
Щоб краще розуміти світло у вашому домі, важливо знати, куди спрямовані ваші вікна, особливо якщо ви покладаєтеся на природне освітлення, щоб допомогти вашим кімнатним рослинам рости. Не знаєте, у який бік виходять ваші вікна? Використовуйте компас або додаток для компаса на своєму телефоні!
Коли ви дізнаєтесь, у якому напрямку виходять ваші вікна, ви зможете краще визначити, скільки світла вони пропускають у ваш простір:
Вікна, що виходять на північ: зазвичай від слабкого до помірного непрямого освітлення. Ці місця найкраще підходять для стійких до слабкого освітлення рослин, таких як зміїні рослини, рослини Замеокулькас та рослини потосу. Яскраве пряме сонце важко отримати, якщо вікна виходять на північ.
Вікна, що виходять на південь: зазвичай яскраве непряме світло до повного сонця вдень. Ці місця найкраще підходять для рослин, які люблять сонце, як-от сукулентів, кактусів, різновидів фікуса та сумнозвісної монстери делікатесної.
Вікна, що виходять на схід: зазвичай від середнього до яскравого непрямого світла. Ці місця найкраще підходять для рослин, які можуть переносити широкий спектр світла, від стійких до слабкого освітлення, таких як рослина змія та потос, до рослин, які потребують більш яскравого (але все ще переважно непрямого) світла.
Вікна, що виходять на захід: зазвичай від середнього до яскравого непрямого світла, подібно до вікон, що виходять на схід, з невеликою кількістю прямого сонячного світла в кінці дня. Ідеально підходить для більшості кімнатних рослин.
Тепер, коли ви знаєте, у який бік виходять ваші вікна та який рівень світла зазвичай отримує ваш простір, ось кілька факторів, про які слід пам’ятати:
1. Подумайте про перешкоди за вікнами : зверніть увагу на все, що блокує сонячне світло у вашому домі. Навіть якщо ваше вікно виходить на південь, якщо воно виходить на будівлю або закрите деревами, воно розсіює кількість світла, що надходить. Пам’ятайте також про внутрішні перешкоди, як-от меблі та інші рослини, які закривають вікно.
2. Враховуйте розмір ваших вікон. Розмір ваших вікон допоможе визначити, скільки світла буде розсіюватися всередину. Якщо у вас великі вікна, ви можете розмістити рослини подалі, і вони все одно отримають багато світла, тоді як менші вікна забезпечуватимуть лише обмежений діапазон сонячного світла. Якщо є можливість, найкраще розташувати рослини біля вікна, особливо якщо є перешкоди, або на відстані не більше 4 - 8 см. Рослини, які більш стійкі до слабкого освітлення, можна розмістити далі від вікна, якщо вони все ще можуть бачити назовні.
3. Будьте точнішими за допомогою люксметра: ви можете придбати люксметр для вимірювання освітленості, особливо якщо сонячне світло розсіюється далі від вікна, щоб переконатися, що у вашому домі достатньо рослини вашої мрії.
4. Додайте додаткове освітлення: якщо у вас немає ідеального освітлення для рослин, які ви б хотіли (наприклад, якщо ви маєте північну експозицію, але хочете більше яскравих рослин, або взагалі маєте мертві зони природного освітлення), можете розглянути питання про додавання штучного освітлення до вашої оселі. Рослини не можуть вижити без будь-якої форми сонячного світла (природного чи штучного), тому, якщо ви хочете додати рослини в підвальному офісі або у ванній кімнаті без вікна, додайте світло для росту, щоб ваша рослина процвітала.
Останні публікації
Як виростити малину
Надлишок соковитої малини влітку та восени — це сезонне частування, яке не можна пропускати. Але навіщо витрачати гроші на купівлю в супермаркеті, коли можна легко виростити смачну малину самостійно вдома або на своїй ділянці?
Детальніше...Як виростити фруктові дерева
Вирощувати фруктові дерева – це весело та корисно. І є величезний вибір, з якого можна вибрати, включаючи гібридні карликові плодові дерева, які добре ростуть у контейнерах, до повнорозмірних традиційних фруктових дерев, які будуть годувати всю родину протягом багатьох років.
Детальніше...Як виростити нарциси
Першою ознакою весни для багатьох часто є поява нарцисів. Зазвичай вони прилітають наприкінці лютого і часто вважаються вісниками весни. Цибулини досить витривалі, що допомагає їм пережити холодні зимові місяці.
Детальніше...