Придбати продукцію

На сайті ви маєте можливість придбати товари не тільки в роздріб, але й гуртом. Якщо ви бажаєте обрати товар на суму від 500 грн до 1000 грн, або в кількості від трьох до семи виробничих ящиків, обирайте «роздрібна торгівля». Якщо ж ви бажаєте придбати товар великою партією та співпрацювати з нами на постійній основі, обирайте «гуртова торгівля»!

Гуртова
торгівля
Роздрібна
торгівля
Публікації  /  Розмноження рослин: що потрібно знати

Розмноження рослин: що потрібно знати

Кімнатні рослини можна розмножувати як доступний спосіб розширити свою колекцію рослин і як спосіб продовжувати свої найулюбленіші рослини, навіть якщо доросла рослина відмирає. Для рослин, які потребують частої обрізки, це також може змінити правила гри. Що, якби цей зріз міг стати новою рослиною, зберегти чи подарувати? Саме для цього потрібне розмноження, і кожен може це зробити, маючи лише трохи знань. Дізнаймось, як розмножувати рослини та як можуть працювати різні види розмноження рослин!

Які способи розмноження існують?

Існує величезна кількість кімнатних рослин, тому не дивно, що вони можуть дуже відрізнятися – як за зовнішнім виглядом, так і за тим, як ростуть. Хоча багато (але не всі) рослини можна розмножити, найкращий метод для кожного може відрізнятися. 

Спосіб розмноження листовими живцями

Одним з найуспішніших методів розмноження є використання зрізаного листа. Необхідно вибрати здоровий зрілий лист, а потім відрізати його, залишивши стебло приблизно від 3 см до 15 см. Для цього слід використовувати гарний, гострий, продезінфікований інструмент. Коли це можливо, ідеально зрізати трохи нижче вузла або там, де стебло з’єднується з листом. Це місце для їх відростання найлегше. Також можна використовувати живці листової бруньки, відрізавши гілочку життєздатної рослини з нирками. При правильній посадці лист відросте своє коріння приблизно через два тижні, а через 8 тижнів повинні почати з’являтися нові листочки. 

Є два способи розмноження листовими живцями: у піску, ґрунті або у воді. Більшість кімнатних рослин віддають перевагу піску чи ґрунту, але багато хто також добре почувається (або навіть найкраще) у воді!

Живці листя у воді

Деякі живці необхідно або просто можна посадити в місткість з водою. Щоб пропускати максимальну кількість світла, цей контейнер в ідеалі повинен бути прозорим (або принаймні прозорим, як бурштинове скло). Стебло має бути повністю зануреним, але не можна мочити лист. Насправді будь-яке нижнє листя слід видалити перед зануренням стебла. Вони швидко почнуть гнити у воді! 

Буквально через пару тижнів лист повинен почати пускати маленькі, зовсім нові корінці. Ви можете заохотити їх рости великою кількістю помірно яскравого світла. Щоб запобігти гниттю, також обов’язково поповнюйте воду, якщо вона починає виглядати солонуватою. Вода повинна бути чистою і прозорою. 
Отже, яким кімнатним рослинам добре приживаються живці листя, поставлені у воду? Ось кілька найпопулярніших:

Листові живці в піску або ґрунті

Більшість листяних живців найкраще висаджуються на глибину від 2.5 см до 5 см у перліт, піщаний ґрунт або суміш для горщиків на основі піску. Переконайтеся, що ґрунт вологий, але живці не просочуються наскрізь. Це запобігає гниттю, але стимулює ріст нової рослини! Приблизно через 8 тижнів повинні почати з’являтися нові листочки. Старий лист можна видалити, оскільки нове листя стає більшим і він відмирає. 

Отже, яким кімнатним рослинам найкраще підходять листові живці, посаджені в пісок або ґрунт? Ось кілька найпопулярніших:

Метод поширення ділення

Метод поділу передбачає поділ однієї рослини на кілька рослин. Це досягається видаленням рослини з ґрунту, а потім обережним розтягуванням її листя та коріння (включно з бульбами). Отриману одну або кілька рослин можна пересадити кожну в окремий контейнер. 

Майте на увазі, як би ретельно ви не займалися поділом рослин, кімнатні рослини обов’язково зазнають певного стресу. Вони можуть проявляти в’янення або інші ознаки примусу, але з часом вони видужають!

Спосіб розмноження бульби живцюванням

Також можна розмножувати рослини з їх бульб. Подібно до того, як розмножують картоплю, велику відповідну бульбу (і пов’язане листя) можна відокремити від решти. Залежно від рослини бульбу іноді розрізають навпіл. На кожній половині має бути «око». Їх можна пересадити на дюйм або два вглиб ґрунту. Через кілька тижнів повинні вирости нові рослини!

Метод поширення зміщення

Деякі кімнатні рослини природно відкладають навколо себе дітки, і вони відомі як зміщення або «цуценята». Ці маленькі хлопці повністю сформовані та готові до самостійної посадки. Насправді краще пересадити їх, інакше вони можуть переповнювати дорослий горщик. Щоб було комфортніше, їм також потрібен власний простір для росту. Деякі кімнатні рослини, які створюють компенсації:

Насіннєвий спосіб розмноження

Насіннєве розмноження - добре відомий спосіб, який передбачає збір і посів насіння з рослини. Як правило, це не так успішно, як інші методи, оскільки багато насіння є марними, а також займає значно більше часу. Це тому, що ви фактично починаєте з нуля. Насіння має прорости, перш ніж воно почне рости!

Спосіб розмноження держаком

Укорінення стеблових живців є ще одним популярним методом для кімнатних і відкритих рослин, особливо для сімейств деревних рослин. Це надійний спосіб розмноження гібридних кімнатних рослин, оскільки нова рослина буде генетично ідентична материнській. Що вам потрібно зробити, так це відрізати трохи стебла, помістити його в горщик і почекати, поки утворяться корені. Як тільки це станеться, черешок стебла можна пересадити в горщик. 

Також можна укоренити стеблові живці, зануривши їх у воду. Якщо ви хочете спробувати цей варіант, перевірте, чи ваша рослина легко вкорінюється у воді. Не всі кімнатні рослини можуть. Крім того, якщо ви плануєте укоренити стовбурові живці квітучої кімнатної рослини, краще брати держак без квітів і квіткових бруньок. Це гарантує, що енергія живця може бути спрямована на ріст коренів, а не на утворення квітів.

Спосіб розмноження повітряними відводками

Повітряні відводки — хороший спосіб розмножити кімнатні рослини, які погано вкорінюються живцями. Це також чудовий спосіб дублювати рослину, не пошкоджуючи материнську рослину, взявши з неї кілька живців. Повітряний відводок передбачає невеликий надріз рослини, яку ви хочете розмножити. Пошкодження материнської рослини мінімальне, оскільки ви не видаляєте стебло повністю. Ви залишаєте його прикріпленим до материнської рослини, доки не з’являться нові корені. Щоб стимулювати утворення коренів, стебло рекомендується обернути вологим мохом. Найкращий час для провітрювання кімнатних рослин – весна та середина літа.

Коли слід розмножувати кімнатні рослини?

Розмножувати кімнатні рослини можна в будь-який час року. З огляду на це, найкращий час для цього – протягом вегетаційного періоду, який зазвичай припадає на весну-літо. У період спокою восени-зими вони будуть рости повільніше. 

Як бачите, у вас є кілька варіантів розмноження кімнатних рослин. Просто переконайтеся, що ви використовуєте будь-який метод, який найкраще підходить для кожного, будь то поділ або зрізання листя у воді. Незабаром у вас буде більше зелених друзів (як для подарунків, так і для збереження), ніж будь-коли!

Вам потрібне спеціальне обладнання для розмноження?

Ось список найбільш зручного обладнання для початку: 

Ящик для розмноження (прозорий пластиковий контейнер з кришкою)

Ми рекомендуємо вибрати достатньо глибокий контейнер для використання для великих живців. Додавши живці в ящик, закрийте кришку, щоб зберегти вологу.

Мікро ножиці

Ідеально підходить для отримання живців з невеликих стебел, вони зрізають максимально точно та ніжно.

Багатофункціональні ножиці

Вони стають у пригоді для відрізання великих живців і можуть використовуватися для різних садових робіт. 

Точило для інструментів

Цей пристрій допоможе вам тримати ваші інструменти гострими, щоб ви завжди могли робити швидкі та здорові різання.

Гормон укорінення

Цей продукт прискорює процес росту коренів, що означає, що рослина буде рости швидше. Його часто використовують для збільшення шансів успішного вкорінення при розмноженні складних кімнатних рослин.

Горщики

Коли живці рослини укоріняться, їх необхідно кудись посадити. Обов’язково вибирайте горщик з дренажними отворами.

Теги рослин 

Мітки рослин допоможуть запам’ятати, які види є у вашому саду. Ви можете використовувати їх, щоб позначати свої рослини назвами та відзначати важливі деталі (наприклад, коли поливати).

Розпилювач 

Ви можете використовувати пляшку з розпилювачем, щоб розпилити живці, оскільки їм потрібна вологість для розвитку коренів. Крім того, якщо ви помітили, що середовище для горщика починає висихати, зручніше змочувати його за допомогою пульверизатора, ніж за допомогою лійки.

Тепловий килимок

Це не вважається необхідним інструментом, але використання теплового килимка прискорить розвиток коренів, що значно полегшить розмноження рослин. 

Останні публікації

Як виростити малину
31.05.2023

Як виростити малину

Надлишок соковитої малини влітку та восени — це сезонне частування, яке не можна пропускати. Але навіщо витрачати гроші на купівлю в супермаркеті, коли можна легко виростити смачну малину самостійно вдома або на своїй ділянці?

Детальніше...
Як виростити фруктові дерева
31.05.2023

Як виростити фруктові дерева

Вирощувати фруктові дерева – це весело та корисно. І є величезний вибір, з якого можна вибрати, включаючи гібридні карликові плодові дерева, які добре ростуть у контейнерах, до повнорозмірних традиційних фруктових дерев, які будуть годувати всю родину протягом багатьох років.

Детальніше...
Як виростити нарциси
30.05.2023

Як виростити нарциси

Першою ознакою весни для багатьох часто є поява нарцисів. Зазвичай вони прилітають наприкінці лютого і часто вважаються вісниками весни. Цибулини досить витривалі, що допомагає їм пережити холодні зимові місяці.

Детальніше...