Придбати продукцію

На сайті ви маєте можливість придбати товари не тільки в роздріб, але й гуртом. Якщо ви бажаєте обрати товар на суму від 500 грн до 1000 грн, або в кількості від трьох до семи виробничих ящиків, обирайте «роздрібна торгівля». Якщо ж ви бажаєте придбати товар великою партією та співпрацювати з нами на постійній основі, обирайте «гуртова торгівля»!

Гуртова
торгівля
Роздрібна
торгівля
Публікації  /  Різниця в догляді за пустельними і тропічними кактусами

Різниця в догляді за пустельними і тропічними кактусами

Зміст

Більшість людей впевнені, що кактуси — рослини невибагливі та особливого догляду не потребують. Але це не зовсім так. Догляд за кактусом повинен здійснюватися в залежності від його різновиду. І якщо одна рослина вимагає поливу раз на тиждень, іншому може знадобитися повний спокій. Тому, купуючи кактус, обов'язково поцікавтеся: це пустельна або тропічна рослина.

Пустельні та тропічні: в чому відмінності

Тропічні або лісові кактуси значно відрізняються від пустельних не тільки умовами проростання, а й зовнішнім виглядом. Як визначити вид кактуса? В першу чергу, за зовнішніми ознаками. Стебла тропічних зазвичай плоскі і голі, великі колючки на них відсутні — їх замінила дрібна щетина. Також значною мірою відрізняються й умови зростання, відповідно, і догляд за різними видами кактусів. Про це і поговоримо далі.

Основні правила догляду

Від різновидів кактусів і догляд за ними може дещо видозмінюватися і відрізнятися. Якщо говорити в цілому, то ці рослини дійсно невибагливі. Однак уваги вимагають навіть вони.

Час і частота поливу

Перше питання, на яке необхідно знайти правильну відповідь, плануючи завести рослину, як поливати кактуси? Багато в чому це залежить від часу доби. Так, поливати рекомендують тільки в сонячну погоду, краще за все робити це в ранковий час і при температурі не вище 10 градусів. Звернути увагу слід і на частоту поливу. І тут багато в чому впливає різновид рослини — тропічна або пустельна. В останньому випадку поливати необхідно не частіше 3-4 разів на місяць, тобто, приблизно щотижня. У зимовий період року пустельні кактуси і зовсім можна не поливати. Тропічні кактуси догляд вимагають більш ретельний. Частота поливу залежить від того, як швидко висихає ґрунт. А взимку поливати доведеться пару раз на місяць.

ВАЖЛИВО! Для поливу використовують теплу кип'ячену воду, додаючи 9% оцту на 5 л води.

Внесення добрива

Досвідчені квітникарі знаю, що підгодівля для кактусів потрібна особлива, в ній не повинно міститися азоту — ця речовина небезпечна для рослин даного типу. Від універсальних добрив краще відмовитися. Дуже важливо, щоб підгодовування відбувалося тільки в період активного росту, зазвичай це весна. А ось при цвітінні підгодовувати кактуси і зовсім не варто. За рекомендацією фахівців, краще використовувати добрива з мінералами, солями, кальцієм, калієм і фосфором. Відмінним варіантом стане добриво «Чистий лист». Зверніть увагу, що підгодувати можна тільки здорову рослину. Тропічні кактуси вимагають підгодовування і добрива в період вегетації, при цьому користуватися варто тільки спеціальними сумішами, які призначаються саме для цієї групи.

Інші нюанси

Якщо ви вирішили доглядати за пустельним кактусом, подбайте про правильне грунт — він повинен бути проникним для води, повітря та пухким. Для тропічних підійде ґрунт з кислою реакцією і з невеликим вмістом органічних речовин. Для цих цілей існують спеціальні суміші, правильно підібрати які можна на сайтах виробників. До категорії пустельних відноситься кактус «Маммілярія», догляд за ним не відрізняється якимись особливостями, головне — дотримуватися загальних рекомендацій. Невибагливими різновидами пустельних рослин вважаються «Ехінофоссулокактус», «гимнокалициума», «Неоллойдія», «Нотокактус», «телокактус» і деякі інші. Що стосується тропічних рослин, з вирощуванням яких також не виникне особливих проблем, то до них варто віднести «Дізокактус», «пітаєві», «Хатіора», «Шлюмбергера», «ріпсаліс», «Лепісміум», «Епіфіллум».

Загальні рекомендації

Пам'ятайте, що ніякий різновид кактусів не любить, коли різко змінюються умови зростання. Щоб рослини відчували себе максимально комфортно, дотримуйтеся таких загальних правил.

  1. Дотримуйтесь періоду спокою. Він потрібен більшості рослин, в цей час вони не вимагають поливу і підгодівлі.
  2. Для цвітіння тримайте рослини в тісних горщиках. Якщо землі занадто багато, це може негативно позначитися на розвитку.
  3. При появі бутонів рослину краще не чіпати: чи не переставляти, не повертати та так далі.

Доглядаючи за кактусом, обов'язково врахуйте його вид, а також природні умови зростання.

Останні публікації

Відлякуйте мурах природним шляхом: так ви позбудетеся шкідників
17.01.2023

Відлякуйте мурах природним шляхом: так ви позбудетеся шкідників

Колонії мурах можуть вирости дуже великими. Тому мурахам потрібно багато їжі, щоб прогодувати всіх членів. Деякі мурахи подорожують на великі відстані, щоб знайти нові джерела їжі. Іноді вони заходять у квартиру або на балкон — майже жодна перешкода не здається занадто великою для маленьких комах.

Детальніше...
Обрізка: строки і порядок обрізки дерев і кущів
16.01.2023

Обрізка: строки і порядок обрізки дерев і кущів

Дерева та кущі створюють тінь, додають структуру саду чи ландшафту, перетворюють CO 2 на кисень і є цінним середовищем існування для тварин. Час від часу слід обрізати дерева і підстригати кущі. Обрізка може служити для догляду та збільшення врожайності, але також матиме естетичні, просторові чи безпечні міркування.

Детальніше...
Рослини для різних типів ґрунтів
15.01.2023

Рослини для різних типів ґрунтів

Здається, ваші улюблені рослини не ростуть у вашому саду? Перевірте свій ґрунт – його структура, кислотність і родючість мають великий вплив на те, що ростиме чи ні.

Детальніше...