Придбати продукцію

На сайті ви маєте можливість придбати товари не тільки в роздріб, але й гуртом. Якщо ви бажаєте обрати товар на суму від 500 грн до 1000 грн, або в кількості від трьох до семи виробничих ящиків, обирайте «роздрібна торгівля». Якщо ж ви бажаєте придбати товар великою партією та співпрацювати з нами на постійній основі, обирайте «гуртова торгівля»!

Гуртова
торгівля
Роздрібна
торгівля
Публікації  /  Різні види мульчі і мульчування: що краще для вас?

Різні види мульчі і мульчування: що краще для вас?

Який тип мульчі вам підходить?

Мульча захищає ґрунт від ерозії і запобігає випаровуванню вологи. Вона також затримує ріст бур'янів і дозволяє створити доглянутий ландшафт.

Хоча існує безліч різних типів мульчі, про які йтиме мова далі в цій статті, є тільки дві категорії: органічна і неорганічна, кожна з яких має свої переваги.

Органічна мульча

Органічна мульча підтримує помірну температуру ґрунту і допомагає зберегти вологу. Вона зберігає грунт прохолодним влітку, утримує тепло взимку і зменшує перепади температури між денними і нічними годинами.

Коли органічна мульча руйнується, в ваш грунт додаються цінні поживні речовини, які потім переносяться до коренів ваших рослин дощовими черв'яками та іншими істотами, що знаходяться в грунті.

Неорганічна мульча

Неорганічна мульча часто складається з штучних матеріалів, вона міцніша, розкладається повільно або зовсім не розкладається (наприклад, камінь або гравій). Вона зберігає грунт теплим влітку і прохолодним взимку. На відміну від органічної мульчі, грунт, вкритий неорганічної мульчею, матиме великі зміни температури від денного до нічного часу.

Зазвичай, цей вид мульчі використовується в естетичних цілях; вона робить привабливим зовнішній вигляд клумб, але, при цьому, не покращує грунт. Одныэю з основних переваг неорганічної мульчі є те, що замінювати її необхідно вкрай рідко.

Органічна мульча

 1. 1. Подрібнене листя

  "Коли життя дає тобі лимони, роби лимонад." Те ж саме вірно, коли мати-природа восени покриває ваш двір листям. Подрібніть їх косаркою, і ви зможете створити відмінну мульчу, яка підходить для всіх рослин.

  Оскільки листя швидко розкладаэться, вам необхідно буде укласти шар близько 8 сантиметрів. Ви можете використовувати цей тип мульчі на клумбах і городах, навколо дерев і чагарників, а також в контейнерах. Слідкуйте, щоб подрібнене листя не торкалося стебел і стовбурів рослин.

   

 2. 2. Соснові голки (також відомі як соснова солома)

  Хвоя вічнозеленої сосни є відмінною мульчею, вона легка і легко розкидається. Її збирають на півдні, тюкують і продають як мульчу.

  Якщо на вашій ділянці є сосни, згребіть голки з-під дерев і нанесіть товстий шар навколо садових рослин (оскільки хвоя дуже легка, вам знадобиться більш товстий шар, щоб бур'яни не проростали).

  Якщо у вас невеликі рослини, глибока мульча (8-10 сантиметрів) може бути для вас не найкращим вибором, а якщо ви живете в вітряній або бурхливій місцевості, вам, можливо, доведеться час від часу згрібати її в саду. Доречі, не слід забувати й про добрива для саду, щоб рослини були ще здоровішими.

   

 3. 3. Подрібнена кора

  Якщо у вас є ділянка з ухилом, ви можете розглянути подрібнену кору, яка повільно руйнується і є одним з найдешевших видів мульчі, крім того, вона є найбільш поширеною.

  Для мульчі підходить будь-який тип кори, хоча більш м'які породи дерев, такі як сосна і кипарис, приваблюють комах. По можливості використовуйте кору кедра, яка відлякує більшість комах.

  Зазвичай, найкраще використовувати мульчу середньої текстури, тому що дрібна фракція, як правило, утрамбовується і не пропускає вологу до коренів ваших рослин. Матеріали великої фракції можуть, навпаки, бути занадто пористими, щоб утримувати достатню кількість води.

   

 4. 4. Газета

  Якщо у вас є газети, і ви ненавидите викидати їх на смітник, пропоную вам чудовий спосіб переробки. Газети - відмінна мульча для вашого саду.

  Щоб використовувати їх в якості мульчі, необхідно укласти шар товщиною приблизно 5-6 сторінок і полити їх такою кількістю води, щоб вони не зносились вітром. Потім покрийте їх верхнім шаром грунту і посадіть квіти або овочі.

   Згодом папір почне розкладатися в грунті, дозволяючи кореням проникати всередину, і в той же час він буде пропускати вологу і грунтові мікроби.

   

Неорганічна мульча

Неорганічна мульча буває штучна та видобута. Цей вид мульчі практично вічний, хоча деякі варіанти з часом можуть зіпсуватися, це все ж, займе дуже і дуже багато часу. Ось три різновиди мульчі, серед яких ви можете обрати свій.

 1. 1. Камені

  Камені варіюються від крихітних до розмірів тенісного м'яча, часто видобуваються в руслах річок. Ви можете купити декоративне каміння або гравій (або знайти їх самі) різних кольорів, форм, розмірів і текстур.

  Породи варіюються від пористих чорних лавових до легких червоних порід. Гладкий кварцовий гравій буває рожевого або пурпурного кольору.

  Але чи є у каменів переваги в порівнянні з органічними матеріалами, які будуть розкладатися, і додавати поживні речовини в ваш грунт?

  Хороший дренаж: камені дозволяють воді швидко стікати.

  Низькі експлуатаційні витрати: камені взагалі не вимагають догляду.

  Доріжки для сусідів: якщо ваші сусіди люблять скорочувати шлях від свого будинку до вашого, камені - хороший вибір, який дозволить їм скорочувати шлях, при цьому ви не будете бурчати.

  Відмінний фон: якщо ви завжди мріяли про фонтан на задньому дворі, камені створять прекрасний фон.

   

 2. 2. Чорний пластик

  Якщо у вас висока грядка, подумайте про використання чорної пластикової мульчі. Вам сподобається простота установки і низькі експлуатаційні витрати. Цей вид мульчі пригнічує ріст бур'янів, прогріває грунт і зберігає вологу. Оскільки листя і плоди не контактують з грунтом, проблеми з грунтовими хворобами зводяться до мінімуму.

  Різні веб-сайти в Інтернеті пропонують чорні пластикові листи для мульчі з ідеально розміченими отворами. Вам потрібно лише вирізати отвори, що підійдуть саме вам. Витрачайте менше часу на висмикування бур'янів і більше на вирощування овочів і квітів.

   

 3. 3. Гумова мульча.

  З усіх видів мульчі мені найменше подобається гумова мульча, хоча вона має свої переваги в певних ситуаціях (вона виготовляється з перероблених відходів (а саме шин), що зводить до мінімуму вплив на утилізацію).

  Вона сприяє хорошому зволоженню грунту, оскільки має непористу структуру і не вбирає воду. Вона зменшує ріст грибка і стає бар'єром для бур'янів (насіння бур'янів обезводнюються в мульчі, перш ніж досягають грунту).

   

Слід враховувати наступні недоліки:

Органічна мульча проти неорганічної мульчі

Свіжий шар темно-коричневої органічної мульчі прекрасний, і він миттєво перетворить ваш двір з похмурого в динамічний! На жаль, органічна мульча з часом тьмяніє і руйнується, тому кожну весну вам доведеться замінювати її.

З іншого боку, неорганічна мульча - відмінний вибір, якщо ви хочете встановити її і забути про неї. Вибір залишається за вами.

Останні публікації

Відлякуйте мурах природним шляхом: так ви позбудетеся шкідників
17.01.2023

Відлякуйте мурах природним шляхом: так ви позбудетеся шкідників

Колонії мурах можуть вирости дуже великими. Тому мурахам потрібно багато їжі, щоб прогодувати всіх членів. Деякі мурахи подорожують на великі відстані, щоб знайти нові джерела їжі. Іноді вони заходять у квартиру або на балкон — майже жодна перешкода не здається занадто великою для маленьких комах.

Детальніше...
Обрізка: строки і порядок обрізки дерев і кущів
16.01.2023

Обрізка: строки і порядок обрізки дерев і кущів

Дерева та кущі створюють тінь, додають структуру саду чи ландшафту, перетворюють CO 2 на кисень і є цінним середовищем існування для тварин. Час від часу слід обрізати дерева і підстригати кущі. Обрізка може служити для догляду та збільшення врожайності, але також матиме естетичні, просторові чи безпечні міркування.

Детальніше...
Рослини для різних типів ґрунтів
15.01.2023

Рослини для різних типів ґрунтів

Здається, ваші улюблені рослини не ростуть у вашому саду? Перевірте свій ґрунт – його структура, кислотність і родючість мають великий вплив на те, що ростиме чи ні.

Детальніше...