Придбати продукцію

На сайті ви маєте можливість придбати товари не тільки в роздріб, але й гуртом. Якщо ви бажаєте обрати товар на суму від 500 грн до 1000 грн, або в кількості від трьох до семи виробничих ящиків, обирайте «роздрібна торгівля». Якщо ж ви бажаєте придбати товар великою партією та співпрацювати з нами на постійній основі, обирайте «гуртова торгівля»!

Гуртова
торгівля
Роздрібна
торгівля
Публікації  /  Різні види мульчі і мульчування: що краще для вас?

Різні види мульчі і мульчування: що краще для вас?

Який тип мульчі вам підходить?

Мульча захищає ґрунт від ерозії і запобігає випаровуванню вологи. Вона також затримує ріст бур'янів і дозволяє створити доглянутий ландшафт.

Хоча існує безліч різних типів мульчі, про які йтиме мова далі в цій статті, є тільки дві категорії: органічна і неорганічна, кожна з яких має свої переваги.

Органічна мульча

Органічна мульча підтримує помірну температуру ґрунту і допомагає зберегти вологу. Вона зберігає грунт прохолодним влітку, утримує тепло взимку і зменшує перепади температури між денними і нічними годинами.

Коли органічна мульча руйнується, в ваш грунт додаються цінні поживні речовини, які потім переносяться до коренів ваших рослин дощовими черв'яками та іншими істотами, що знаходяться в грунті.

Неорганічна мульча

Неорганічна мульча часто складається з штучних матеріалів, вона міцніша, розкладається повільно або зовсім не розкладається (наприклад, камінь або гравій). Вона зберігає грунт теплим влітку і прохолодним взимку. На відміну від органічної мульчі, грунт, вкритий неорганічної мульчею, матиме великі зміни температури від денного до нічного часу.

Зазвичай, цей вид мульчі використовується в естетичних цілях; вона робить привабливим зовнішній вигляд клумб, але, при цьому, не покращує грунт. Одныэю з основних переваг неорганічної мульчі є те, що замінювати її необхідно вкрай рідко.

Органічна мульча

 1. 1. Подрібнене листя

  "Коли життя дає тобі лимони, роби лимонад." Те ж саме вірно, коли мати-природа восени покриває ваш двір листям. Подрібніть їх косаркою, і ви зможете створити відмінну мульчу, яка підходить для всіх рослин.

  Оскільки листя швидко розкладаэться, вам необхідно буде укласти шар близько 8 сантиметрів. Ви можете використовувати цей тип мульчі на клумбах і городах, навколо дерев і чагарників, а також в контейнерах. Слідкуйте, щоб подрібнене листя не торкалося стебел і стовбурів рослин.

   

 2. 2. Соснові голки (також відомі як соснова солома)

  Хвоя вічнозеленої сосни є відмінною мульчею, вона легка і легко розкидається. Її збирають на півдні, тюкують і продають як мульчу.

  Якщо на вашій ділянці є сосни, згребіть голки з-під дерев і нанесіть товстий шар навколо садових рослин (оскільки хвоя дуже легка, вам знадобиться більш товстий шар, щоб бур'яни не проростали).

  Якщо у вас невеликі рослини, глибока мульча (8-10 сантиметрів) може бути для вас не найкращим вибором, а якщо ви живете в вітряній або бурхливій місцевості, вам, можливо, доведеться час від часу згрібати її в саду. Доречі, не слід забувати й про добрива для саду, щоб рослини були ще здоровішими.

   

 3. 3. Подрібнена кора

  Якщо у вас є ділянка з ухилом, ви можете розглянути подрібнену кору, яка повільно руйнується і є одним з найдешевших видів мульчі, крім того, вона є найбільш поширеною.

  Для мульчі підходить будь-який тип кори, хоча більш м'які породи дерев, такі як сосна і кипарис, приваблюють комах. По можливості використовуйте кору кедра, яка відлякує більшість комах.

  Зазвичай, найкраще використовувати мульчу середньої текстури, тому що дрібна фракція, як правило, утрамбовується і не пропускає вологу до коренів ваших рослин. Матеріали великої фракції можуть, навпаки, бути занадто пористими, щоб утримувати достатню кількість води.

   

 4. 4. Газета

  Якщо у вас є газети, і ви ненавидите викидати їх на смітник, пропоную вам чудовий спосіб переробки. Газети - відмінна мульча для вашого саду.

  Щоб використовувати їх в якості мульчі, необхідно укласти шар товщиною приблизно 5-6 сторінок і полити їх такою кількістю води, щоб вони не зносились вітром. Потім покрийте їх верхнім шаром грунту і посадіть квіти або овочі.

   Згодом папір почне розкладатися в грунті, дозволяючи кореням проникати всередину, і в той же час він буде пропускати вологу і грунтові мікроби.

   

Неорганічна мульча

Неорганічна мульча буває штучна та видобута. Цей вид мульчі практично вічний, хоча деякі варіанти з часом можуть зіпсуватися, це все ж, займе дуже і дуже багато часу. Ось три різновиди мульчі, серед яких ви можете обрати свій.

 1. 1. Камені

  Камені варіюються від крихітних до розмірів тенісного м'яча, часто видобуваються в руслах річок. Ви можете купити декоративне каміння або гравій (або знайти їх самі) різних кольорів, форм, розмірів і текстур.

  Породи варіюються від пористих чорних лавових до легких червоних порід. Гладкий кварцовий гравій буває рожевого або пурпурного кольору.

  Але чи є у каменів переваги в порівнянні з органічними матеріалами, які будуть розкладатися, і додавати поживні речовини в ваш грунт?

  Хороший дренаж: камені дозволяють воді швидко стікати.

  Низькі експлуатаційні витрати: камені взагалі не вимагають догляду.

  Доріжки для сусідів: якщо ваші сусіди люблять скорочувати шлях від свого будинку до вашого, камені - хороший вибір, який дозволить їм скорочувати шлях, при цьому ви не будете бурчати.

  Відмінний фон: якщо ви завжди мріяли про фонтан на задньому дворі, камені створять прекрасний фон.

   

 2. 2. Чорний пластик

  Якщо у вас висока грядка, подумайте про використання чорної пластикової мульчі. Вам сподобається простота установки і низькі експлуатаційні витрати. Цей вид мульчі пригнічує ріст бур'янів, прогріває грунт і зберігає вологу. Оскільки листя і плоди не контактують з грунтом, проблеми з грунтовими хворобами зводяться до мінімуму.

  Різні веб-сайти в Інтернеті пропонують чорні пластикові листи для мульчі з ідеально розміченими отворами. Вам потрібно лише вирізати отвори, що підійдуть саме вам. Витрачайте менше часу на висмикування бур'янів і більше на вирощування овочів і квітів.

   

 3. 3. Гумова мульча.

  З усіх видів мульчі мені найменше подобається гумова мульча, хоча вона має свої переваги в певних ситуаціях (вона виготовляється з перероблених відходів (а саме шин), що зводить до мінімуму вплив на утилізацію).

  Вона сприяє хорошому зволоженню грунту, оскільки має непористу структуру і не вбирає воду. Вона зменшує ріст грибка і стає бар'єром для бур'янів (насіння бур'янів обезводнюються в мульчі, перш ніж досягають грунту).

   

Слід враховувати наступні недоліки:

Органічна мульча проти неорганічної мульчі

Свіжий шар темно-коричневої органічної мульчі прекрасний, і він миттєво перетворить ваш двір з похмурого в динамічний! На жаль, органічна мульча з часом тьмяніє і руйнується, тому кожну весну вам доведеться замінювати її.

З іншого боку, неорганічна мульча - відмінний вибір, якщо ви хочете встановити її і забути про неї. Вибір залишається за вами.

Останні публікації

Пікіровка розсади
27.05.2023

Пікіровка розсади

Пікірування розсади дає рослинам простір, необхідний для росту. Дізнайтеся, коли і як це зробити, за допомогою нашого покрокового посібника.

Детальніше...
Вирощування моркви
26.05.2023

Вирощування моркви

Морква — це улюблена страва на кухні, яка приносить користь не тільки вашому зору. Маючи на вибір багато сортів, ви можете вирощувати та збирати моркву майже цілий рік.

Детальніше...
Висадка
26.05.2023

Висадка

Висадка — це переміщення рослин із маленьких горщиків у сад. Наш посібник пропонує поради щодо того, чому і як це робити.
Детальніше...