П'ять порад і підказок щодо догляду за рослинами влітку
Нарешті Літо
Хто не любить літо? Довгі дні, теплі ночі, час відпочити. І наші кімнатні рослини теж люблять літо. Для них літо — сезон вегетації. Це пора року, коли створюються умови для рясного росту. І протягом цього часу регулювання води, світла та, можливо, зміна пейзажу рослин може допомогти їм провести найкраще літо, як і ви.
Прочитайте наші 5 найкращих літніх порад і рекомендацій щодо догляду за рослинами:
1. Зволожуйте рослини
Слушна порада для всього живого. Влітку ви, швидше за все, будете поливати кімнатні рослини частіше, ніж восени та взимку. Такі очевидні ознаки, як в’янення, скручування листя або зморшки, у поєднанні з сухою сумішшю для горщиків, означають, що вашій рослині потрібно більше води. Якщо ваш графік дозволяє, поливайте рослини рано вранці або ввечері, коли сонце найменш яскраве, щоб уникнути опіків рослин і випаровування води. Якщо ваша суміш для горщиків дуже швидко висихає між поливами, ви можете допомогти їй зберегти вологу, додавши каміння або мульчу поверх ґрунту.
Порада професіонала: якщо ви збираєтеся у літню відпустку (вам пощастило!) або вас не буде надовго, не засмучуйтеся! Існують довгострокові рішення для зволоження, щоб зберегти життя ваших кімнатних рослин, поки вас немає, щоб перевірити.
2. Перевірте перебування на сонці
Літо сонячне і спекотне. Якщо ваша листяна рослина знаходиться в місці, куди потрапляє яскраве пряме світло, ви можете розглянути можливість затягнути прозору штору на вікно, особливо вдень. Ви також можете перенести свої рослини трохи далі від вікна, ніж вони були взимку, до центру кімнати.
Обертайте рослини раз на тиждень або два, щоб кожна сторона отримувала однакове освітлення сонцем. Це допоможе їм не нахилятися. Не впевнені, що ваша рослина отримує надто різке світло влітку? Прикладіть руку до світлого полудня: якщо вам занадто жарко, швидше за все, занадто жарко для вашої рослини. Мешканці пустелі, такі як кактуси, а також деякі інші різновиди сукулентів є винятком із цього правила. Вони пристосувалися до жорсткого прямого світла завдяки своїм рідним місцям існування.
3. Охолодіть кондиціонер
Більшість кімнатних рослин віддають перевагу відносно стабільному середовищу і температурі. Найкраще тримати рослини подалі від усього, що може спричинити різку зміну температури або протяг холодного чи гарячого повітря. Це включає в себе кондиціонери!
Спокусливо захотіти відчути порив прохолодного повітря, коли ми входимо ззовні, але не залишайте кондиціонер увімкненим або встановіть мінімальну температуру трохи вище, коли вас немає вдома. Ваші рослини будуть щасливішими, а ви заощадите гроші на рахунку за електроенергію.
Більшість поширених кімнатних рослин походять із тропічних регіонів, тому чим тепліше й вологіше повітря навколо них, тим краще. Кондиціонери та обігрівачі мають тенденцію висушувати повітря в приміщенні та знижувати рівень вологості. Ви можете підвищити вологість, згрупувавши рослини разом, використовуючи зволожувач повітря (так, навіть влітку) або додавши піддони з галькою під кашпо.
4. Розсипте добриво
Вегетаційний період, рання весна до кінця літа, є найкращим часом для удобрення кімнатних рослин. Внесення добрив може бути важливим для довгострокового здоров’я ваших рослин. Виберіть добриво зі співвідношенням NPK: N для азоту, P для фосфору та K для калію. Ці три елементи є найбільш споживаними макроелементами, які потрібні рослинам.
5. Перенесіть рослини на вулицю
Влітку важко залишатися вдома. Деяким кімнатним рослинам також може бути корисний час на вулиці. Якщо ви плануєте перенести свої рослини на вулицю на літо, переконайтеся, що переміщення відбувається поступово, а температура вночі стабільно вище 18 градусів за Цельсієм. Почніть з розміщення рослин у найтетінішому місці, яке тільки зможете знайти, а потім поступово переміщуйте. у місце з більшою кількістю світла, але уникайте прямих сонячних променів. Сонячні промені в тіні надворі сильніші, ніж у самому сонячному місці всередині, особливо влітку. Разом із сонячним світлом пам’ятайте про інші елементи відпочинку на природі: вітер, дощ і, на жаль, настирливих шкідників рослин.
Останні публікації
Як виростити малину
Надлишок соковитої малини влітку та восени — це сезонне частування, яке не можна пропускати. Але навіщо витрачати гроші на купівлю в супермаркеті, коли можна легко виростити смачну малину самостійно вдома або на своїй ділянці?
Детальніше...Як виростити фруктові дерева
Вирощувати фруктові дерева – це весело та корисно. І є величезний вибір, з якого можна вибрати, включаючи гібридні карликові плодові дерева, які добре ростуть у контейнерах, до повнорозмірних традиційних фруктових дерев, які будуть годувати всю родину протягом багатьох років.
Детальніше...Як виростити нарциси
Першою ознакою весни для багатьох часто є поява нарцисів. Зазвичай вони прилітають наприкінці лютого і часто вважаються вісниками весни. Цибулини досить витривалі, що допомагає їм пережити холодні зимові місяці.
Детальніше...