На сайті ви маєте можливість придбати товари не тільки в роздріб, але й гуртом. Якщо ви бажаєте обрати товар на суму від 500 грн до 1000 грн, або в кількості від трьох до семи виробничих ящиків, обирайте «роздрібна торгівля». Якщо ж ви бажаєте придбати товар великою партією та співпрацювати з нами на постійній основі, обирайте «гуртова торгівля»!
Поза межами поля зору, під землею, ґрунт кишить життям. Значна частина живої маси ґрунту складається з грибів, які утворюють розгалужені підземні мережі, працюючи в партнерстві з рослинами та «перезаряджаючи» їх кореневу систему.
Що таке мікоризні гриби?
Слово мікориза пов’язане з «міко» (гриби) і «риза» (корінь). Це відноситься до симбіотичних відносин, які гриби мають з корінням рослин, сприяючи поглинанню поживних речовин і допомагаючи їм рости. Мікоризні гриби передають воду та поживні речовини рослині, а рослина, своєю чергою, постачає грибам частину їжі, яку вона генерує за допомогою фотосинтезу – процесу, за якого рослини використовують сонячне світло для перетворення води та вуглекислого газу на кисень та енергію.
Мікоризні гриби існують сотні мільйонів років, і дослідження показують, що вони є корінням усього життя на суші. Під землею мікоризні гриби утворюють розгалужену мережу, відому як міцелій, із мікроскопічних ниткоподібних ниток або гіф, яка стає набагато більшою, ніж справжні корені рослини. Неймовірно, але мережа грибів може покривати в 700 разів більше ґрунту, ніж коріння рослини. Грибні мережі також з’єднують окремі рослини разом для спільного використання ресурсів у природній екосистемі, яку часто називають «деревною павутиною» через її схожість з Інтернетом або «всесвітньою павутиною».
Користь для рослин мікоризних грибів
Садівники можуть підвищити природний рівень мікоризних грибів шляхом компостування, мульчування ґрунту органічними речовинами, такими як добре перепрілий кінський гній, залишаючи на ґрунті листовий опад і підживлюючи пліснявою. Ви також можете придбати мікоризні гриби та додати їх у посадкову яму при посадці нових рослин. Це може допомогти рослинам швидше прижитися та сприяти здоровому росту, надаючи додаткову кількість води та поживних речовин. Таким чином, мікоризні гриби допомагають рослинам протистояти посусі, давати більші врожаї та квіти, протистояти хворобам і процвітати на бідних ґрунтах або в несприятливих умовах. Основною перевагою мікоризних грибів є деревні рослини, але інші види рослин також отримують користь. Мікоризні гриби також допомагають щойно посадженим трояндам подолати розлад пересадки троянд.
Рослини, яким не приносять користі мікоризні гриби
Рослини з родини Brassica не використовують мікоризу. До сімейства Капустові належать такі овочеві культури, як брокколі, брюссельська капуста, білокачанна капуста, цвітна капуста, листова капуста, рукола, бруква та ріпа. Декоративно-квітучі рослини з сімейства Brassica включають цукерку (Iberis), морську капусту (Crambe) і стеноцвіт (Erysimum).
Як використовувати мікоризні гриби
Купуйте мікоризні гриби у вигляді порошку, гранул або гелю
Найважливішим використанням мікоризних грибів є одноразова допомога при посадці, особливо дерев з голим корінням, кущів, троянд, живоплотів, плодів і багаторічних рослин. Мікоризні гриби також корисні при вирощуванні з насіння, включаючи газони, і цибулини
Мікоризні гриби також є ефективним засобом для вирощування рослин у контейнерах
Використовуйте порошок або гранули при посадці рослин, які вирощуються в контейнерах. Змішайте мікоризні гриби в посадкову яму та посипте на коріння рослин, щоб забезпечити негайний контакт
Висаджуючи цибулини або насіння, спочатку посипте трохи мікоризних грибів у ґрунт або посадкову яму.
Мікоризні гриби також корисні для рослин, що ростуть у контейнерах
Верехові (ненавидять вапно) рослини, такі як рододендрони, азалії та чорниці, потребують певного типу мікоризних грибів
Використовуйте гель, коли висаджуєте рослини з голим корінням (вони доступні лише взимку, коли вони знаходяться в стані спокою). У відрі змішайте гель з водою відповідно до інструкцій виробника та занурте туди коріння рослин перед посадкою.
Не застосовуйте хімічні добрива або багаті фосфором органічні добрива, такі як кісткове борошно, оскільки вони пригнічують активність мікоризних грибів
Уникайте використання хімічних засобів для знищення бур'янів, пестицидів або фунгіцидів Коли не застосовувати мікоризні гриби
Не використовуйте, якщо фунгіцидні хімікати застосовувалися нещодавно, оскільки фунгіцид знищить корисні гриби
Уникайте використання мікоризних грибів окремо на бідному або надмірно окультуреному ґрунті. Спочатку покращте загальний стан ґрунту, внісши велику кількість органічної речовини, такої як садовий компост, добре перепрілий гній, компостована подрібнена кора або садовий подрібнений шматок або листова цвіль
Не застосовувати на ґрунті, де вирощували капусту
Поділитися в соціальних мережах:
Останні публікації
31.05.2023
Як виростити малину
Надлишок соковитої малини влітку та восени — це сезонне частування, яке не можна пропускати. Але навіщо витрачати гроші на купівлю в супермаркеті, коли можна легко виростити смачну малину самостійно вдома або на своїй ділянці?
Вирощувати фруктові дерева – це весело та корисно. І є величезний вибір, з якого можна вибрати, включаючи гібридні карликові плодові дерева, які добре ростуть у контейнерах, до повнорозмірних традиційних фруктових дерев, які будуть годувати всю родину протягом багатьох років.
Першою ознакою весни для багатьох часто є поява нарцисів. Зазвичай вони прилітають наприкінці лютого і часто вважаються вісниками весни. Цибулини досить витривалі, що допомагає їм пережити холодні зимові місяці.