Придбати продукцію

На сайті ви маєте можливість придбати товари не тільки в роздріб, але й гуртом. Якщо ви бажаєте обрати товар на суму від 500 грн до 1000 грн, або в кількості від трьох до семи виробничих ящиків, обирайте «роздрібна торгівля». Якщо ж ви бажаєте придбати товар великою партією та співпрацювати з нами на постійній основі, обирайте «гуртова торгівля»!

Гуртова
торгівля
Роздрібна
торгівля
Публікації  /  Посів насіння в лотки

Посів насіння в лотки

 

Крок 1. Зберіть те, що вам потрібно

Контейнер з лотком для насіння, ґрунтом, пакетом насіння, рукавичками та лійкою поруч

Зберіть усі предмети зі списку «те, що вам потрібно» вище. Знайдіть відповідне місце у своєму домі чи саду. Це може бути в приміщенні, у вашій оранжереї, теплиці або надворі за столом.

 

Зробіть це легше

Переконайтеся, що площа для посіву насіння знаходиться на зручній висоті, особливо якщо вам важко нахилятися. Переконайтеся, що все, що вам потрібно, легко дістатися.

Якщо ви сидите, тримайте лікті і плечі під прямим кутом. Це дозволяє уникнути тиску на сухожилля та суглоби.

Якщо ви користуєтеся охайним підносом і маєте будь-які порушення зору, поклейте яскраво-жовту стрічку по краях. Це полегшує огляд робочої зони.

Крок 2: Приготуйте свій компост

 

Рука в рукавичці тримає компост

Відкрийте мішок для компосту. Перемішайте руками та розбийте великі грудки (за бажанням одягніть садові рукавички). Це сприяє потраплянню повітря та води в компост, що сприятиме росту рослини.

Ви можете змішати перліт або гострий садовий пісок у свій компост, щоб покращити дренаж.

 

Зробіть це легше

Вам не обов’язково купувати величезні мішки компосту. Доступні менші 10-літрові сумки з ручками для перенесення.

На цьому етапі, щоб відкрити мішок для компосту, можуть знадобитися ножиці.

Якщо вам важко змішувати компост у мішку, помістіть прийнятну кількість компосту в миску для миття посуду чи змішування. Таким чином ви можете працювати з кращої висоти.

Крок 3: Наповніть лоток для насіння компостом

 

Компост додається в піддон за допомогою маленького квіткового горщика

Додайте компост у лоток для насіння, доки він не буде трохи переповнений. Потім руками або лінійкою обережно підмітайте компост, щоб він був плоским і рівним.

Ви хочете, щоб компост опинився на кілька міліметрів нижче верхнього краю лотка для насіння. Злегка постукайте по борту лотка для компосту, щоб допомогти компосту осісти.

Якщо компост заповнений доверху, коли ви поливаєте насіння, вода може втекти з краю, захопивши з собою ваше бідне насіння! Якщо рівень компосту занадто низький, насіння не отримує достатньо світла. Це може змусити розсаду вирости високою та «довгонога» (трохи тонкою та нерівною).

 

Зробіть це легше

Знайдіть совок, який допоможе наповнити лоток для насіння, як маленький вазон. Пам’ятайте, що вам не обов’язково наповнювати лоток за один раз.

Крок 4: Покладіть насіння на компост

Рука кладе дрібне насіння в секції лотка для насіння

Якщо ви використовуєте модульний лоток для насіння, помістіть два-три насіння в кожну секцію. Ця кількість може змінюватись залежно від розміру рослини та того, наскільки надійно вона росте.

Якщо ви використовуєте немодульний лоток для насіння, перевірте на упаковці насіння інформацію щодо відстані між насінням.

 

Зробіть це легше

Посів насіння може бути складним, особливо якщо у вас артрит або слабка хватка. Робіть потроху і робіть перерви.

На цьому етапі, щоб відкрити пакет насіння, можуть знадобитися ножиці.

Коли ви сієте насіння, тримайте вільну руку на лотку для насіння, щоб ви могли методично пройти через кожну секцію. Паличка або етикетка з рослиною може бути корисною для позначення вашого місця на випадок несподіваного відволікаючого телефонного дзвінка!

 

Крок 5: Засипте насіння компостом

Сито використовується для посипання компосту на лоток для насіння

Більшість насіння потребує тонкого шару компосту, посипаного зверху, щоб покрити їх. Перевірте пакет насіння, щоб отримати пораду. Обережно постукайте по боці лотка, щоб видалити надлишки компосту після додавання.

 

Зробіть це легше

Якщо ви турбуєтеся про важкі руки, використовуйте сито/друшляк, щоб посипати компостом лоток для насіння.

Великі насіння можна обережно заштовхнути під поверхню компосту.

Крок 6: Позначте свої рослини

Жовта рослинна етикетка з написом на ній, розміщена на краю лотка для насіння

Етикетки з рослинами чудово нагадують вам, що ви посадили! Додайте дату посіву, щоб знати, скільки часу потрібно для проростання насіння.

Розмістіть етикетки на краю лотка назовні, щоб ви могли легко визначити, що містить кожен лоток.

 

Зробіть це легше

Простий спосіб зробити етикетку для рослини – наклеїти пакет рослини на паличку в лоток для насіння.

Якщо у вас втрата зору, існує безліч доступних варіантів, які допоможуть вам створити більші або легші для читання етикетки. Деякі садівничі компанії виробляють дуже великі етикетки. 

Крок 7: Дайте їм води

Пляшковий поливач розбризкує воду над лотком для насіння

Ваше нове насіння буде спраглим! Настав час напоїти їх ніжною водою. Ви можете зробити це, поливаючи зверху або знизу.

Якщо поливають зверху, стандартним методом є лійка з трояндою на кінці. Роза — це велика кругла насадка з крихітними отворами, що дозволяє воді виходити м’якою бризкою. Під час поливу потрібно, щоб ґрунт був вологим, а не мокрим.

Якщо поливаєте знизу, поставте лоток для насіння в інший лоток з водою. Залиште його намочувати, доки лоток для насіння не стане важко підняти. Завдяки такому підходу ваше насіння не вимивається або не потрапляє занадто глибоко в компост.

 

Зробіть це легше

Невеликі лійки доступні в садових центрах, щоб звести до мінімуму важке.

Поїлки для пластикових пляшок з верхньою кришкою корисні та підходять для повторного використання старих пляшок.

Злегка полийте свій компост, перш ніж покласти його в лоток. Це означатиме, що воно вже вологе, коли ви висієте насіння.

Крок 8: Розташуйте насіння

Крок 8 Розмістіть насіння
 

Поставте лоток для насіння в світле місце. Добре підійде тепле підвіконня, бажано на південну сторону. Ви також можете поставити свій лоток у теплицю або міні-пропагатор, якщо він у вас є. Переконайтеся, що вони знаходяться в місці, до якого ви можете легко дістатися та контролювати.

Розмістіть піддон подалі від протягів, які можуть висушити компост і зашкодити ніжній розсаді.

Тепер ваше насіння успішно посіяно та на місці. Це чудовий час, щоб винагородити себе чашкою чаю!

Догляд за вашим насінням

Щоб отримати найкращі шанси на успіх із вашим насінням, тримайте компост вологим, але не насиченим. Використовуйте лійку з тонким розпилювачем троянд або кімнатної води.

 

Зробіть це легше

Деяка тканина, нарізана за розміром і розміщена під лотком для насіння, утримуватиме вологу, тобто вам доведеться поливати менше.

Наступні кроки

Сподіваємось, незабаром ви побачите дивовижні перші зелені сходи, які пробиваються крізь ґрунт, коли ваше насіння проростає. Коли вони виростуть досить великими, наступним етапом є «виколювання». Це означає, що обережно перемістіть їх у більші горщики.

Якщо ви використовували модульний лоток для насіння, можливо, вам не доведеться виколювати насіння. Ви можете залишити їх на довше і відразу перейти до посадки. Це чудовий спосіб спростити посів насіння!

Останні публікації

Як виростити малину
31.05.2023

Як виростити малину

Надлишок соковитої малини влітку та восени — це сезонне частування, яке не можна пропускати. Але навіщо витрачати гроші на купівлю в супермаркеті, коли можна легко виростити смачну малину самостійно вдома або на своїй ділянці?

Детальніше...
Як виростити фруктові дерева
31.05.2023

Як виростити фруктові дерева

Вирощувати фруктові дерева – це весело та корисно. І є величезний вибір, з якого можна вибрати, включаючи гібридні карликові плодові дерева, які добре ростуть у контейнерах, до повнорозмірних традиційних фруктових дерев, які будуть годувати всю родину протягом багатьох років.

Детальніше...
Як виростити нарциси
30.05.2023

Як виростити нарциси

Першою ознакою весни для багатьох часто є поява нарцисів. Зазвичай вони прилітають наприкінці лютого і часто вважаються вісниками весни. Цибулини досить витривалі, що допомагає їм пережити холодні зимові місяці.

Детальніше...