Придбати продукцію

На сайті ви маєте можливість придбати товари не тільки в роздріб, але й гуртом. Якщо ви бажаєте обрати товар на суму від 500 грн до 1000 грн, або в кількості від трьох до семи виробничих ящиків, обирайте «роздрібна торгівля». Якщо ж ви бажаєте придбати товар великою партією та співпрацювати з нами на постійній основі, обирайте «гуртова торгівля»!

Гуртова
торгівля
Роздрібна
торгівля
Публікації  /  Посібник кімнатного садівника щодо типів орхідей і догляду за ними

Посібник кімнатного садівника щодо типів орхідей і догляду за ними

Хто не любить елегантну орхідею? Підніміть руку, якщо ви отримали її в подарунок, дивувалися її величним квітам і, як тільки пелюстки опустили, подумали, що настав час відпустити її. Ти не один! Орхідеї сприймаються як тендітні та одноразові, але коли пелюстки опадають, це ще не кінець вашій рослині. З невеликою кількістю TLC орхідея в горщику може зацвісти знову і знову, даруючи вам роки радості.

Якщо ви хочете дізнатися, як зберегти свою орхідею живою та які орхідеї найпростіше виростити вдома, ми створили цей посібник спеціально для вас.

Що таке орхідея?

Орхідея — це вид квіткової рослини, яка належить до родини орхідних — однієї з найбільших родин квіткових рослин на Землі. У дикій природі існує понад 27 000 видів орхідей, а також незліченна кількість культивованих сортів. Ці величні квіти символізують любов, красу, єдність і родючість. Вони ростуть у природі на всіх континентах світу (крім Антарктиди) і здебільшого їх можна знайти в тропічних лісах, хоча деякі з них поширені в регіонах з помірним кліматом.

Хоча різні види орхідей мають відмінні форми та пропорції, усі квіти орхідей симетричні. Деякі види орхідей цвітуть лише кілька годин, тоді як квіти інших видів тривають місяцями. За характером росту орхідеї діляться на дві категорії:

Як часто цвітуть орхідеї?

Більшість орхідей є багаторічними у рідних місцях проживання, тобто вони живуть постійно, включно з тими, які ми виділимо нижче. Більшість орхідей цвітуть раз на рік, але деякі види можуть постійно цвісти повторно, якщо ваш догляд бездоганний.

Коли ви купуєте орхідею, ви можете очікувати, що нове цвітіння розвинеться приблизно через рік після початкової дати покупки. Зазвичай доступні орхідеї фаленопсис цвітуть від шести до десяти тижнів, перш ніж зів’януть.

Не кожну орхідею легко виростити та зберегти вдома, але ось кілька найпоширеніших рослин орхідей, які підходять для вашого внутрішнього саду.

Орхідеї легко вирощувати вдома

Орхідея молі ( фаленопсис )

Орхідея молі на сьогоднішній день є найпопулярнішою кімнатною орхідеєю, яку можна знайти в садових центрах і супермаркетах цілий рік. Це дуже витривалі рослини, вони довго цвітуть, а квіти бувають різних кольорів і візерунків.

Після того, як пелюстки опадуть, ви можете очікувати, що рослина виросте один або два нових листки, перш ніж з’явиться колос цвітіння, який передує новій квітці. Орхідея фаленопсис буде процвітати біля світлого вікна і цвістиме знову протягом року, коли їй буде достатньо світла та постійного поливу.

Корсажна орхідея ( Каттлея )

Орхідеї каттлеї називають королевою серед орхідей, вони доступні практично в усіх кольорах, крім справжнього синього. Вони також, як правило, більш терпимі до коливань температури та пропущеного поливу, ніж орхідея молі. Їх часто використовують для зрізання квітів, звідси їхня загальна назва «корсажна орхідея». Ці рослини потребують багато світла, щоб процвітати, і ідеальним є розміщення біля вікна, що виходить на схід, де вони можуть поглинати ранкове сонце.

Орхідеї для досвідченого кімнатного садівника

Орхідея Венерина туфелька ( Пафіопеділум )

Орхідеї Paphiopedilum , один із багатьох видів орхідей- черевичків , справді унікальні з мішечком у формі туфельок і різко розширеними бічними пелюстками. Їх важко розмножити, а тому їх важче знайти, але їх гарне цвітіння робить їх дуже корисним завданням. Вони дуже чутливі до сухого повітря, тому важливо підтримувати вологість.

Танцююча леді орхідея ( онцидіум )

На відміну від інших орхідей, наведених вище, ця рослина орхідеї Oncidium любить поширюватися з великою кількістю дрібних квітів. Ця прекрасна орхідея розпускає квіти наприкінці літа або на початку осені, і десятки її цвітіння можуть тривати місяцями. Однак найкраще він почувається в тераріумі зі стабільною температурою та вологістю вище 40%, тому він може не підійти для кожного будинку.

Догляд за орхідеєю

Освітлення

Ваша орхідея віддає перевагу яскравому непрямому світлу, наприклад, світлу з вікна, що виходить на схід. Не залишайте рослину під прямими сонячними променями, оскільки це може призвести до опіків ніжного листя та квітів. Але з іншого боку, якщо ваша орхідея не отримує достатньо світла, вона не буде процвітати та цвісти повторно. Взимку корисно використовувати освітлювальні прилади, які забезпечують рослині 10-15 годин світла щодня.

Грунт і дренаж

Для орхідей потрібна спеціальна суміш для горщиків, яка швидко стікає, і більшість сумішей складається з кори та інших сипучих наповнювачів із сфагновим мохом. Важливо, щоб горщик для вашої орхідеї мав дренажний отвір, щоб зайва волога витікала з дна, інакше ваша рослина може піддатися кореневій гнилі. Орхідеї приємно тримати в горщиках, і їх потрібно пересаджувати лише кожні 3-5 років.

Полив

Між поливами дайте просохнути приблизно 50% об’єму ґрунту. Перед поливом не забудьте вийняти блюдце з-під горщика. Поливайте орхідею, поки вода не потече через дренажний отвір. Помістіть його назад на блюдце, переконавшись, що на ньому немає стоячої води. Ваша орхідея не любить сидіти у воді, але не дозволяйте суміші повністю висохнути.

Температура і вологість

Ваша орхідея насолоджується середньою кімнатною температурою від 60 до 80 градусів за Фаренгейтом, залежно від виду. Якщо можливо, найкраще, щоб температура вночі була на 10°F нижчою, ніж температура вдень. Це найкраще відповідає природному середовищу рослини та спонукає його до повторного цвітіння.

Деякі орхідеї можуть адаптуватися до нижчого рівня вологості, але всі орхідеї цінують додаткову вологість, використовуючи піддон з галькою або регулярне зрошення листя.

Внесення добрив

Підгодуйте свою орхідею добривом, створеним спеціально для орхідей. Підживлюйте щоразу, коли поливаєте рослину навесні та влітку, а восени та взимку підгодовуйте кожен третій полив. Перед внесенням добрив ретельно полийте, щоб вимити всі раніше накопичені мінерали та солі добрива.

Поради щодо повторного цвітіння фаленопсису

Квіти орхідеї молі можуть зберігатися від 6 до 10 тижнів, якщо рослина міститься в ідеальних умовах. Після закінчення цвітіння ви можете зрізати квітковий колос якомога ближче до листя. Нові квіти повинні з’явитися через 3-9 місяців.

Останні публікації

Як виростити малину
31.05.2023

Як виростити малину

Надлишок соковитої малини влітку та восени — це сезонне частування, яке не можна пропускати. Але навіщо витрачати гроші на купівлю в супермаркеті, коли можна легко виростити смачну малину самостійно вдома або на своїй ділянці?

Детальніше...
Як виростити фруктові дерева
31.05.2023

Як виростити фруктові дерева

Вирощувати фруктові дерева – це весело та корисно. І є величезний вибір, з якого можна вибрати, включаючи гібридні карликові плодові дерева, які добре ростуть у контейнерах, до повнорозмірних традиційних фруктових дерев, які будуть годувати всю родину протягом багатьох років.

Детальніше...
Як виростити нарциси
30.05.2023

Як виростити нарциси

Першою ознакою весни для багатьох часто є поява нарцисів. Зазвичай вони прилітають наприкінці лютого і часто вважаються вісниками весни. Цибулини досить витривалі, що допомагає їм пережити холодні зимові місяці.

Детальніше...