Посібник для початківців із кімнатних рослин
Порада 1: пізнайте свою рослину
Кожен вид рослини відрізняється. З часом і досвідом ви почнете розпізнавати потреби окремих рослин.
Деякі сорти рослин вимагають дуже мало уваги та не потребують клопоту. Просто відпустіть їх і насолоджуйтеся позитивним впливом, який вони справляють на ваш дім.
Певним рослинам, наприклад тропічним кімнатним рослинам, потрібна постійна температура, деякі рослини чутливі до очищеної міської водопровідної води, а іншим потрібна вологість у ґрунті.
Порада 2: не поливайте рослину занадто часто
Що стосується поливу, важливо знати, як часто ви поливаєте рослину. Читаючи інформацію в картці догляду за конкретною рослиною, зверніть увагу на інструкції з поливу.
Однією з найпоширеніших помилок, яку ми бачимо, є те, що молоді батьки занадто часто поливають свої рослини. Більшість кімнатних рослин у горщиках віддають перевагу висиханню ґрунту на 50–75% між поливами (перевірте ґрунт пальцем або дерев’яною паличкою). Рослини не люблять сидіти в мокрому ґрунті, тому переконайтеся, що у вашому горщику є дренажний отвір, а надлишки води видаляються з блюдця після поливу.
Порада 3: виберіть правильне місце
Вибираючи правильне місце для вашої кімнатної рослини, головне – світло.
Деякі з найкращих кімнатних рослин, як-от бамбукова пальма, монстера або філодендрон серцелистий, не потребують особливого догляду, вони можуть адаптуватися та процвітати в безлічі освітлених середовищ від слабкого до яскравого непрямого освітлення. Інші рослини, як-от алое-їжак, потребують яскравого світла протягом більшої частини дня, щоб процвітати. Деякі рослини можуть навіть адаптуватися до темних, слабко освітлених місць.
Порада 4: запасіться терпінням!
Більшості рослин потрібно кілька тижнів, щоб звикнути до нового середовища. Якщо в перші пару тижнів опаде кілька листочків, не панікуйте! Швидше за все, це абсолютно нормально і є лише ознакою того, що ваша рослина звикає до свого нового будинку. Головне – підтримувати належну вологість ґрунту, освітлення та постійну температуру, доки не з’являться ознаки нового росту.
Порада 5: Правильно підживлюйте
Перед покупкою рослини ознайомтесь з нюансами по догляду за нею. Особливу увагу приділіть схемі підживлення рослини. Бо це один з найважливіших пунктів в догляду за нею.
Останні публікації
Як виростити малину
Надлишок соковитої малини влітку та восени — це сезонне частування, яке не можна пропускати. Але навіщо витрачати гроші на купівлю в супермаркеті, коли можна легко виростити смачну малину самостійно вдома або на своїй ділянці?
Детальніше...Як виростити фруктові дерева
Вирощувати фруктові дерева – це весело та корисно. І є величезний вибір, з якого можна вибрати, включаючи гібридні карликові плодові дерева, які добре ростуть у контейнерах, до повнорозмірних традиційних фруктових дерев, які будуть годувати всю родину протягом багатьох років.
Детальніше...Як виростити нарциси
Першою ознакою весни для багатьох часто є поява нарцисів. Зазвичай вони прилітають наприкінці лютого і часто вважаються вісниками весни. Цибулини досить витривалі, що допомагає їм пережити холодні зимові місяці.
Детальніше...