Посадка туї: поширені помилки
Зміст
Нюанси при посадці туй
Хвойні вічнозелені дерева і чагарники приваблюють більшість своїм яскравим зовнішнім виглядом і невибагливістю в догляді. Але далеко не кожен знає, як посадити тую, через що допускає грубі помилки. Унаслідок цього, деревце або кущ може навіть загинути. Ця рослина відноситься до сімейства Кіпарисових. Вона ідеально впишеться в будь-який ландшафт приватного або заміського будинку, дачі, міських посадок. Такий райський куточок хоче створити кожен, щоб насолоджуватися вічнозеленою красою і чистим повітрям. Рекомендується заздалегідь дізнатися, як садити туї, щоб потім із розвитком і доглядом не було ніяких проблем.
Садівнича практика показує, що при вирощуванні цього деревця можуть виникнути неочевидні камені. Простіше навчитися на чужих помилках, ніж виправляти свої власні, тому рекомендується ознайомитися з найбільш поширеними промахами щодо вирощування туї.
У якому грунті необхідно розміщувати рослину?
Найчастіше здійснюється посадка туї восени, оскільки саме в цей час року фахівці відзначають найбільш сприятливі умови. При цьому, рослина максимально вимоглива до грунту, в якому вона буде жити. Якщо садівник не врахує цей момент, то, швидше за все, недавно посаджений кущик почне жовтіти і потихеньку буде відмирати. Звичайно, є варіант, що людина купить саджанець вже з хворобою, і тоді тільки добрива для хвойників зможуть врятувати ситуацію. Але якщо спочатку з рослиною все було добре, і після посадки вона почала подавати ознаки якогось захворювання, то, швидше за все, проблема саме в грунті і помилці, якої припустився садівник. Посадка туї смарагд ні в якому разі не повинна здійснюватися в пісок і глину.
Ідеально підходить торф'яний тип ґрунту, але тільки в разі, якщо посадка туї смарагд планується не в низині і не в яру. Якщо посадити її десь на низині, то грунт незабаром буквально перетвориться в болото, і вічнозелене деревце швидко загине. Скупчення зайвої кількості вологи — справжня смерть для чагарника. Можна поєднати пісок, торф і дерновий грунт, вирішивши, коли садити туї. Такий комплекс посприяє якнайшвидшому зростанню.
Трохи про полив
Найпоширеніші помилки, які часто допускають новачки — посадка туї навесні і надмірний полив. Через це коріння в буквальному сенсі підтоплюються. В результаті деревце починає швидко жовтіти і в'янути. Деякі власники саду, навпаки, мало поливають рослину, оскільки бояться його залити, і це теж мінус. Через брак вологи можна швидко прийти до точно такого ж результата, і з вічнозеленого деревця отримати суху палицю, яка ось-ось перетвориться на купу трісок. Найкраще рясно поливати чагарник раз в тиждень. На одну рослину вистачає відра води, але в жарку пору року краще подвоїти цю порцію.
Також важливо зрозуміти, на якій відстані садити туї. Необхідно, щоб коріння не перепліталися, і проростання відбувалося успішно, безболісно. Не потрібно думати, що чим ближче один до одного будуть рости ці дерева, тим краще. Між ними повинен бути як мінімум метр. Це важливо і для поливу, так як іноді деякі рослини вимагають набагато більше води, ніж інші. Звичайно, важливо знати міру, краще робити ставку ще й на дощування. Згодом вийде розрахувати ідеальну кількість вологи для кожного деревця.
Яку ще помилку допускають новачки?
Дуже часто рослина відмирає через поглиблення кореневої системи. Такий промах можна допустити, якщо робити первинну посадку або пересаджувати деревце з одного місця на інше. Якщо після цього процесу кора чагарнику стала темніше або нижні гілки перейшли в процес відмирання, то це означає, що коренева система занадто сильно заглиблена. Можливо, положення виправить осіннє добриво для хвойних, але краще додатково відкопати шийку і створити повітряний дренаж. Для цього можна використовувати будь-яку кору дерева, сухий гній або тирсу. Якщо ж шийку не можна відкопати, то краще прокласти невелику трубу, яка буде насичувати дерево киснем. Будь-яка помилка може бути виправлена. Краще заздалегідь вивчити всю теорію, тоді на практиці процес буде здаватися простим.
Останні публікації
Як виростити малину
Надлишок соковитої малини влітку та восени — це сезонне частування, яке не можна пропускати. Але навіщо витрачати гроші на купівлю в супермаркеті, коли можна легко виростити смачну малину самостійно вдома або на своїй ділянці?
Детальніше...Як виростити фруктові дерева
Вирощувати фруктові дерева – це весело та корисно. І є величезний вибір, з якого можна вибрати, включаючи гібридні карликові плодові дерева, які добре ростуть у контейнерах, до повнорозмірних традиційних фруктових дерев, які будуть годувати всю родину протягом багатьох років.
Детальніше...Як виростити нарциси
Першою ознакою весни для багатьох часто є поява нарцисів. Зазвичай вони прилітають наприкінці лютого і часто вважаються вісниками весни. Цибулини досить витривалі, що допомагає їм пережити холодні зимові місяці.
Детальніше...