Посадка троянд восени і навесні: поради досвідчених садівників
Зміст
Планування красивої клумби з троянд
Красива клумба біля будинку — мрія багатьох господинь, при цьому кожна хоче, але не завжди знає, як посадити троянду. Це досить чарівна, яскрава та розкішна квітка, яка радує не тільки в букеті, а й на кущах. Зазвичай росте з весни до осені, тому зрізати свіжі бутони садівник зможе як у травні, так і в жовтні. На півдні квітучі трояндочки зустрічаються навіть у листопаді, головне, правильно за ними доглядати. Є безліч порад про те, як доглядати за королевою квітів. Зупинимося на основних рекомендаціях, які допоможуть як новачкам, так і професіоналам.
Під час планування садового розарію багато хто думає про те, коли садити троянди. Є різні терміни посадки в грунт відкритого типу. Хтось вважає за краще займатися цим процесом навесні, а хтось - восени. Варто познайомитися з нюансами кожного з варіантів.
Чому варто посадити троянди навесні?
Багато садівників обирають саме весняний період, оскільки в цей час коренева система квіток буде мінімально страждати від заморозків, а це значить, що у майбутніх бутонів є шанс на виживання. Варто нагадати, як висаджують ці рослини у відкритий грунт: будь-яке різке похолодання може стати смертельним. Узимку вони часто вимерзають через те, що погано вкорінені. Оптимальний час — посадка троянд навесні, оскільки вони встигнуть наростити хорошу кореневу систему, впораються з першим осіннім холодом і листочки не опадуть, завдяки чому клумба довгий час буде красивою і квітучою. Також весняна посадка дає деревині і паросткам визріти, зміцніти. Якщо садівник додатково буде використовувати ще і чистий лист для троянд, то це дасть можливість домогтися ідеального стану квітів.
Варто розглянути кілька рекомендацій від досвідчених флористів щодо весняної посадки. Для початку необхідно правильно підібрати територію, для цього не завадить виміряти відстань між кущами, важливо, щоби коренева система не перепліталася. Якщо на клумбі раніше вже росли троянди, то нові можна розмістити неподалік.
Корисні поради при посадці троянд
- Корисні поради:
- для посадки підбирається найбільш висока ділянка, наприклад, схил;
- яскраве освітлення зробить кущі троянд великими і здоровими;
- варто подумати про захист від вітру, оскільки він може нашкодити;
- не можна садити кущі в мокрий грунт, який містить велику кількість піску або солі.
Важливо не розміщувати рослини близько одна до одної, через це може виникнути грибкове захворювання. Найкраще дотримуватися відстані від півметра і заздалегідь продумати, куди в майбутньому і коли пересаджувати троянди.
Особливості осінньої посадки
Найдешевше саджанці квітів коштують саме восени, знайти їх можна на виставках, ярмарках або самому звичайному ринку. Як правило, вирощування троянд у вересні або жовтні не особливо відрізняється від травня, але парочка нюансів все ж є. Дуже важливо, щоб коренева система встигла зміцніти до того, як грунт почне підмерзати. В іншому випадку саджанці просто вимруть. Щоб цього не допустити, рекомендується використовувати добриво для троянд, плюс необхідно дотримуватися термінів посадки, попередньо підготувати відведену ділянка грунту. Тоді точно не виникне ніяких проблем.
Найчастіше посадка троянд восени закінчується у вересні, але деякі садівники продовжують її аж до листопада. Це можливо, але тоді про початок вегетації і розвитку маленьких пагонів не може бути й мови. Кращий варіант — відрахувати 20 діб до перших потенційних заморозків і вкорінювати в цей період. Про те, як садити троянду знає кожен, але при цьому багато припускаються серйозної помилки, коли обирають дату.
В ідеалі восени трояндочки повинні рости при температурі не менше 5 градусів вночі і до 15 градусів тепла вдень. Це сприятливі умови. Найбезпечніше висаджувати нові кущі в кінці вересня — початку жовтня, тоді більше шансів, що вони приживуться. Якщо садівник взяв собі троянди з закритим типом кореневої системи, то їх можна садити в грунт навіть при перших невеликих заморозках. Нічого смертельного точно не відбудеться, головне, вчасно обрізати нові пагони і дати кущику встигнути визріти. Як варіант, тимчасово розмістити саджанці можна в контейнері.
Останні публікації
Як виростити малину
Надлишок соковитої малини влітку та восени — це сезонне частування, яке не можна пропускати. Але навіщо витрачати гроші на купівлю в супермаркеті, коли можна легко виростити смачну малину самостійно вдома або на своїй ділянці?
Детальніше...Як виростити фруктові дерева
Вирощувати фруктові дерева – це весело та корисно. І є величезний вибір, з якого можна вибрати, включаючи гібридні карликові плодові дерева, які добре ростуть у контейнерах, до повнорозмірних традиційних фруктових дерев, які будуть годувати всю родину протягом багатьох років.
Детальніше...Як виростити нарциси
Першою ознакою весни для багатьох часто є поява нарцисів. Зазвичай вони прилітають наприкінці лютого і часто вважаються вісниками весни. Цибулини досить витривалі, що допомагає їм пережити холодні зимові місяці.
Детальніше...