Придбати продукцію

На сайті ви маєте можливість придбати товари не тільки в роздріб, але й гуртом. Якщо ви бажаєте обрати товар на суму від 500 грн до 1000 грн, або в кількості від трьох до семи виробничих ящиків, обирайте «роздрібна торгівля». Якщо ж ви бажаєте придбати товар великою партією та співпрацювати з нами на постійній основі, обирайте «гуртова торгівля»!

Гуртова
торгівля
Роздрібна
торгівля
Публікації  /  Поради з вирощування гарного самшиту

Поради з вирощування гарного самшиту

 

Самшит має довгу історію використання в садовому дизайні, що починається ще від стародавнього Риму і триває досі в сучасних ландшафтних проектах. Охайний живопліт з самшиту є основним продуктом традиційних садівників, але ландшафтні дизайнери також використовують вічнозелені рослини по-новому. У поєднанні з декоративними травами і квітучими багатолітниками ці елегантні чагарники можуть виглядати неформально і абсолютно по-новому. Ще один недавній зсув в світі самшиту, полягає в абсолютно новому підході до догляду. Замість того, щоб стригти будь-який кущ в будь-яку форму, садівники тепер рекомендують починати з сорту, який природним чином виростає до бажаної форми і розміру, а потім вибірково обрізати в міру зростання. Цей метод зберігає вашу рослину здоровішою, в кінцевому підсумку роблячи її менш сприйнятливою до фітофторозу та грибку, які можуть знищити чагарник. Якщо ви виберете стійкі до хвороб сорти і будете правильно з ними поводитися, то зможете розраховувати на довге і щасливе життя самшиту в вашому саду.

Як виростити самшит

  1. Умови

Самшит прекрасно себе почуває на яскравому сонці і в півтіні. Якщо посадити його в повну тінь він не буде рости так швидко. Рослини на яскравому сонці, особливо в жарких районах, можуть отримувати опіки. Витривалість залежить від сорту, але більшість добре росте в зонах 5-9.

 

  1. Дренаж

Садіть в пухкий, швидковисихаючий грунт. Самшит не любить вологий грунт. Перед посадкою додайте в важкі глинисті грунти пісок.

 

  1. Інтервал

Необхідні інтервали варіюються в залежності від зрілого розміру сорти. Уникайте занадто тісної посадки, так як в даному випадку поверхневі корені будуть нагромаджуватися, і повітря буде погано циркулювати.

 

  1. Вода

Після посадки і протягом перших двох місяців, поки ваша рослина вкорениться, поливайте один-два рази на тиждень. Після цього стежте за рослиною і ґрунтом. Загалом, намагайтеся добре поливати кореневий ком, а потім дайте грунту просохнути між поливами. По можливості тримайте горшковий самшит на крапельному зрошенні, тому що грунт може швидко висохнути.

 

  1. Добриво

Самшит необхідно удобрювати, вносячи і органічні, і мінеральні добрива. Для створення здорових рослин рекомендуємо вносити Кристалічне добриво «Чистий лист» для декоративних кущів відповідно до інструкцій.

Як обрізати самшит

Обмежтеся обрізанням два рази в рік: один раз влітку до серпня і знову в грудні (або дочекайтеся весни в холодно-зимовому кліматі).

Самшит нарощує нові пагони на місці зрізання, тому стрижка (обрізка тільки самого зовнішнього шару листя) призводить до утворення щільного зовнішнього шару, який блокує потрапляння світла і повітря в центр. Таке темне середовище заохочує розвиток шкідників і хвороб. Тому, краще акуратно і вибірково обрізати кілька сантиметрів приросту вручну за допомогою секатора, щоб контролювати розмір і форму. Потім зробіть вибіркові надрізи секатором на 15 см в глибину, щоб більше світла і повітря сягало центру: нахиліть секатори під кутом до куща, зробивши надрізи там, де самшит починає гілкуватися. Видаліть обрізані гілки, а також всі мертві гілки.

Як врятувати самшит

Якщо самшит захворіє, він може загинути. Зазвичай все починається з темних плям на листках, які потім стають коричневими і обпадають з гілок. Захворювання може швидко поширитися на сусідній самшит. Щоб запобігти цьому, уникайте створення вологих умов, в яких процвітає фітофтороз, що не поливайте на листя. Садіть тільки ті сорти, які відомі своєю меншою сприйнятливістю до хвороб, і уникайте особливо проблемного англійської самшиту 'Suffruticosa'. Щоб запобігти можливому розповсюдженню між рослинами, занурте секатор в 10-процентний розчин відбілювача після використання на кожній рослині (додайте одну частину відбілювача на дев'ять частин води). Утилізуйте заражені рослини і грунт навколо них в мішках для сміття; НЕ компостуйте.

Останні публікації

Пікіровка розсади
27.05.2023

Пікіровка розсади

Пікірування розсади дає рослинам простір, необхідний для росту. Дізнайтеся, коли і як це зробити, за допомогою нашого покрокового посібника.

Детальніше...
Вирощування моркви
26.05.2023

Вирощування моркви

Морква — це улюблена страва на кухні, яка приносить користь не тільки вашому зору. Маючи на вибір багато сортів, ви можете вирощувати та збирати моркву майже цілий рік.

Детальніше...
Висадка
26.05.2023

Висадка

Висадка — це переміщення рослин із маленьких горщиків у сад. Наш посібник пропонує поради щодо того, чому і як це робити.
Детальніше...