Поради по догляду за орхідеями в різні пори року
Зміст
Як доглядати за орхідеями в залежності від пори року? Правильне ставлення до догляду допоможе забезпечити примхливій рослині стабільне цвітіння і здоровий вигляд.
Загальні правила:
- Скоригований графік поливу. Субстрат, який є основним ґрунтом для орхідей, в холодну пору року повільно висихає. Важливо не залити рослину, тому що це призведе до гниття кореневої системи.
- Кількість світла. Рівномірне освітлення — важливий фактор нормального росту фаленопсис. При браці природного освітлення квітникарі рекомендують використовувати джерела штучного світла.
- Температура для орхідей. Важливо дотримуватися середніх показників, не допускаючи перегріву і сильного охолодження повітря.
- Підживлення. Використовувати добриво для орхідей потрібно незалежно від пори року. Рослина потребує постійного надходження мінеральних речовин.
Відповідаючи на питання, коли пересаджувати орхідею, важливо врахувати її стан у поточний період. Квітникарі радять будь-які маніпуляції з рослиною проводити до її пробудження. В іншому випадку є ризик пошкодити активно зростаюче коріння. Правило справедливо для планової пересадки. В аварійних ситуаціях можна пересаджувати орхідеї в будь-яку пору року.
Догляд за минулими сезонами: особливості
Із огляду на примхливість рослин, важливо забезпечити повноцінний догляд незалежно від пори року. Нижче пропонуються поради експертів, засновані на практичному досвіді.
Зима
Догляд за орхідеєю взимку полягає в підтримці оптимального температурного режиму. Якщо в приміщенні прохолодно, рекомендується встановити додатковий генератор теплого повітря. Регулярне коригування температури дозволить уникнути перегріву.У холодну пору варто дещо скоротити полив рослин, з огляду на особливості використовуваного ґрунту. Думка експертів: краще трохи підсушити ґрунт, ніж залити, створюючи тим самим сприятливе середовище для розвитку гнильних процесів кореневої системи. Використання фіто-ламп взимку є грамотним рішенням поповнення нестачі природного освітлення. Правило справедливо також і для іншої пори року. Удобрювати дозволено види, які не вимагають режиму спокою. З будь-якими іншими маніпуляціями, при відсутності гострої необхідності, варто почекати до весни.
Весна
Як тільки нічна температура підніметься до 14 градусів за Цельсієм, можна планувати винос орхідей. Гарантований перепад температур на балконі або лоджії — хороший стимулятор росту і цвітіння, який необхідний рослинам після зимового періоду спокою. Фаленопсіси, догляд за якими в весняний період включає збільшення інтенсивності поливу, рекомендують поливати в першій половині дня, з огляду на підвищення температури до обіду. Весна — оптимальний час року для орхідей за температурними показниками. Чи не холодно і до літньої спеки ще далеко. У цей період квітникарі рекомендують пересаджувати рослини, обробляти від шкідників, вносити добрива для квітучих рослин і стимуляції росту.
Літо
Головне правило, яке забезпечує повноцінний догляд за орхідеєю влітку, полягає в рясному поливі рослин. Особливо, якщо мова йде про квіти в невеликих горщиках, де субстрат швидко висихає. Вітається хороша вентиляція приміщень, що забезпечує підтримку нормального температурного режиму. Орхідеї не можна піддавати дії прямих сонячних променів. Щоб уникнути утворення опіків, квітникарі рекомендують притіняти приміщення.
Осінь
Зниження середньодобової температури відбивається на інтенсивності поливу. Експерти рекомендують поступово скорочувати кількість води, контролюючи вологість субстрату. Догляд за орхідеями восени не вимагає внесення добрив, оскільки рослина переходить в період спокою. На думку експертів, восени орхідеї не треба пересаджувати. Зниження температури повітря може негативно відбитися на стані рослини. Якщо пересадка необхідна, роботи краще проводити ранньою осінню, коли на вулиці ще тепло.Підсумок: при догляді за орхідеями в різні пори року потрібно підтримання оптимальної температури в приміщенні й коригування інтенсивності поливу.
Останні публікації
Як виростити малину
Надлишок соковитої малини влітку та восени — це сезонне частування, яке не можна пропускати. Але навіщо витрачати гроші на купівлю в супермаркеті, коли можна легко виростити смачну малину самостійно вдома або на своїй ділянці?
Детальніше...Як виростити фруктові дерева
Вирощувати фруктові дерева – це весело та корисно. І є величезний вибір, з якого можна вибрати, включаючи гібридні карликові плодові дерева, які добре ростуть у контейнерах, до повнорозмірних традиційних фруктових дерев, які будуть годувати всю родину протягом багатьох років.
Детальніше...Як виростити нарциси
Першою ознакою весни для багатьох часто є поява нарцисів. Зазвичай вони прилітають наприкінці лютого і часто вважаються вісниками весни. Цибулини досить витривалі, що допомагає їм пережити холодні зимові місяці.
Детальніше...