Підготовка до вигонки цибулинних рослин
Зміст
Практично кожному подобаються нарциси, тюльпани, гіацинти, крокуси. Такі рослини хочеться бачити на своїй грядці, щоб насолоджуватися митями, коли природа пробуджується. Зазвичай їх висаджують навесні. Але не варто поспішати і відразу ж відправляти щойно куплені паростки на відкрите повітря. Попередньо повинна бути проведена вигонка цибулинних рослин. Насправді, це не особливо складний процес. З вигонки з першого разу успішно справляється навіть новачок, її можна здійснювати і в холодну пору року. Головне, знати всі нюанси, використовувати універсальне добриво для кімнатних рослин і правильно про них піклуватися.
Що з себе являє вигонка?
Мова йде про невеликий комплекс заходів, які дають можливість деякий час рослинам цвісти й рости прямо в приміщенні, а не на грядці. Насправді, процес досить простий, для нього не потрібно прикладати масу зусиль або використовувати якісь дорогі спеціалізовані матеріали. Найбільшою популярністю користується вигонка тюльпанів, гіацинтів. Багато господинь намагаються вирощувати їх у себе прямо на підвіконні перед тим, як висадити на клумбу біля будинку.
Ключові етапи вигонки
Складається класична вигонка гіацинтів або будь-яких інших кольорів з таких етапів:
- вибір рослини, яку хочеться бачити в себе в палісаднику або квартирі;
- підготовка грунту;
- посадка;
- процес охолодження і подальшого вкорінення;
- установка горщика з квіткою в світле місце для подальшого проростання.
Відносно освітлення, воно може бути як штучним, так і денним. Вигонка нарцисів не вимагає якихось особливих умов. Фахівці виділяють кілька видів цього процесу. Все залежить від часу, коли садівник вирішив зайнятися тюльпанами або гіацинтами. Отже, буває рання, середня і пізня вигонка. За фактом, здійснювати ці заходи можна як улітку або на початку осені, так і в кінці січня або в березні. Круглий рік цибулинні рослини готові до того, щоб хтось намагався їх вирощувати, дотримуючись для цього певних умов.
Особливості вигонки
Якщо хтось вирішив вирощувати тюльпани восени, то необхідно знати, що для них важлива темрява на етапі вигонки. Найкраще зберігати рослини в якомусь темному приміщенні або навіть в холодильнику, оскільки якщо денне яскраве світло потрапить на цибулини, то паростки почнуть викривлятися, і в підсумку захід не досягне очікуваної кульмінації. Коли проходить вигонка крокусів, необхідно навмисно створити штучну зиму, щоб підготувати рослину до життя в грунті або цвітіння в приміщенні. Як довго необхідно тримати в холоді залежить від виду квітів. Додатково рекомендується використовувати добрива для цибулинних рослин. Це дасть їм можливість швидше і якісніше розвиватися, завдяки чому з'явиться більше шансів на довге існування.
Кожна господиня зможе у себя вдома бачити свіжі тюльпани, і не доведеться чекати 8 березня, щоб купувати їх за скаженими цінами. При правильних умовах ці рослини зможуть вижити навіть взимку або холодної восени.
Кілька основних вимог
Найбільшою популярністю користується вигонка цибулинних в воді. Але навіть в такому випадку необхідно дотримуватися режиму охолодження, який у середньому триває від 8 до 15 тижнів, плюс потім цибулинці знадобиться як мінімум 2 тижні абсолютного світла і тепла, щоб адаптуватися під майбутні умови експлуатації. Що стосується грунту, то її підготовкою рекомендується зайнятися заздалегідь. Дуже важливо, щоб це була високоякісна садова земля, додатково можна використовувати крупнофракційний річковий пісок, мох або торф. Це дозволить створити дуже корисне й живильне середовище, яке зміцнить цибулину і сприятливо вплине на здоров'я рослини.
Не можна забувати і про те, як важлива підгодівля тюльпанів при вигонці. Без добрив і додаткових коштів не обійтися, оскільки на цьому етапі рослини вимагають максимального догляду, в іншому випадку цвітіння не буде, і тоді всі ці тижні виявляться витраченими даремно. Для поліпшення якості грунту фахівці рекомендують додатково використовувати деревну золу, листову землю і компост. Це прискорить розвиток і ріст рослини.
Останні публікації
Як виростити малину
Надлишок соковитої малини влітку та восени — це сезонне частування, яке не можна пропускати. Але навіщо витрачати гроші на купівлю в супермаркеті, коли можна легко виростити смачну малину самостійно вдома або на своїй ділянці?
Детальніше...Як виростити фруктові дерева
Вирощувати фруктові дерева – це весело та корисно. І є величезний вибір, з якого можна вибрати, включаючи гібридні карликові плодові дерева, які добре ростуть у контейнерах, до повнорозмірних традиційних фруктових дерев, які будуть годувати всю родину протягом багатьох років.
Детальніше...Як виростити нарциси
Першою ознакою весни для багатьох часто є поява нарцисів. Зазвичай вони прилітають наприкінці лютого і часто вважаються вісниками весни. Цибулини досить витривалі, що допомагає їм пережити холодні зимові місяці.
Детальніше...