Пересадка овочевої розсади у відкритий ґрунт: покрокові рекомендації
Зміст
Вирощування овочевих культур на аматорському або професійному рівні — важка праця, що переростає в захопливий заняття. Розсаду можна виростити самостійно або купити її, але ґрунт доведеться готувати до висадки самостійно. Щоб уникнути хвороби рослин, потрібно вивчити, як підготувати розсаду до висадки в ґрунт, і які використовувати універсальні добрива для городу.
Підготовка до висадки у відкритому ґрунті
Перед висадкою підготовленої розсади в відритий ґрунт, останній потрібно правильно підготувати. Для створення сприятливих умов для вирощування овочів потрібно послідовно пройти три важливих етапи:
- провести зменшення поливу за 10-14 днів до початку висадки;
- підгодувати землю живильним розчином— його можна купити або приготувати з суперфосфату, сульфату калію і води, розчином потрібно поливати розсаду за 10-12 днів до висадки;
- провести загартування розсади — важливий етап в підготовці до висадки, за 10 днів до якої рослини потрібно винести на балкон або в сад, важливо стежити, щоб температура на вулиці стояла вище 10 градусів, залишати розсаду на вулиці потрібно по кілька годин на день, поступово збільшуючи часовий проміжок.
Якщо на розсаді є квітки, то перед висадкою їх краще окропити розведеною борною кислотою (1 г на 1 л води) - попередить в'янення і опадання.
Правила посадки
Перед посадкою обраної розсади овочів важливо переконатися, що земля була правильно оброблена і удобрена, а також, що дотримані терміни висадки розсади в ґрунт. Щоб вибрані паростки і бульби добре прижилися на земельній ділянці, варто дотримуватися рекомендацій.
- Полити рослини за 6 годин до висадки в ґрунт.
- Провести швидку висадку — з моменту, коли рослини були вийняті з ящиків, і до посадки їх у землю має пройти не більше 1 години.
- Висадку потрібно організувати в похмуру, хмарну погоду — рослини можуть загинути при спеці.
- У лунки потрібно покласти перегній або компост.
- Після висадки біля кожної рослини потрібно утрамбувати землю, щоб вона щільно обліпила коріння.
- Потрібно рясно полити розсаду — не шкодуйте води.
- Провести мульчування землі перегноєм, компостом, травою або сіном.
Важливо добре удобрити землю перед висадкою — з таким завданням відмінно справляється кристалічний укорінювач розсади.
Особливості висадки різних овочів
Відповідь на питання, коли висаджувати розсаду в ґрунт, з'являється після того, як садівник визначиться з тим, які саме він збирається вирощувати культури. Для кожного овоча є інструкції, розглянемо особливості найпопулярніших культур для вирощування.
Посадка помідорів
Помідори — це витривалі рослини, які нормально реагують на зниження температури до +5 ... + 6 градусів. Інструкції, що стосуються того, коли висаджувати розсаду помідор в ґрунт, такі:
- вік розсади не повинен перевищувати 2 місяців;
- потрібно провести загартовування розсади протягом 2 тижнів на свіжому повітрі;
- починати висадку можна в період, коли температура ґрунту досягає + 10 ... + 12, а повітря + 14 ... + 15 градусів;
- для захисту від холодів можна використовувати білий матеріал або плівку.
Зазвичай висадка помідорів починається в кінці травня або на першому тижні червня.
Умови висадки огірків
Висаджувати розсаду огірків в ґрунт повинна починатися тільки після того, як температура вночі не опускатиметься нижче +18 градусів — цей овоч дуже чутливий. У відкритий ґрунт потрібно висаджувати паростки, яким не більше 35 днів. Перший тиждень після посадки на ніч потрібно щільно вкривати рослини.
Посадка перцю і капусти
Висаджувати розсаду перцю у відкритий ґрунт — трудомісткий, делікатний процес. Перець дуже чутливий до температурних перепадів, середня температура повинна бути +20 ... + 25 градусів. Важливо рясно поливати розсаду, вона не терпить посухи і відразу псується. Також перцю повинно вистачати сонячного світла — його краще садити на добре освітленій ділянці землі. Капусту важливо висаджувати рядами, з чіткою відстанню між качанами. Ця культура невибаглива — вона легко переносить різкі зниження температур і може вирощуватися в холодному кліматі. Важливо заздалегідь подбати про те, чим підгодувати капусту після висадки в ґрунт — землю можна удобрити сечовиною і деревною золою.
Останні публікації
Як виростити малину
Надлишок соковитої малини влітку та восени — це сезонне частування, яке не можна пропускати. Але навіщо витрачати гроші на купівлю в супермаркеті, коли можна легко виростити смачну малину самостійно вдома або на своїй ділянці?
Детальніше...Як виростити фруктові дерева
Вирощувати фруктові дерева – це весело та корисно. І є величезний вибір, з якого можна вибрати, включаючи гібридні карликові плодові дерева, які добре ростуть у контейнерах, до повнорозмірних традиційних фруктових дерев, які будуть годувати всю родину протягом багатьох років.
Детальніше...Як виростити нарциси
Першою ознакою весни для багатьох часто є поява нарцисів. Зазвичай вони прилітають наприкінці лютого і часто вважаються вісниками весни. Цибулини досить витривалі, що допомагає їм пережити холодні зимові місяці.
Детальніше...