Пересадка орхідей
Пересаджувати орхідеї найкраще кожні 2-3 роки, тому що ці рослини цього дуже не люблять. Коли з горщика стирчить дуже багато коренів, а субстрат ущільнився і більше не пропускає повітря, то настав час замінити горщик на більший. Коли це робити? Бажано у перші тижні після цвітіння. Орхідеї, що знаходяться лише на стадії цвітіння, пересаджувати не можна! Друга важлива причина вирішитись на пересадку – помітити пошкодження або шкідників. У такій ситуації пересадку та заміну субстрату слід проводити якнайшвидше.
Якщо ви пересаджуєте фаленопсис, найкраще помістити його у прозорий горщик. Цей вид любить більше сонячного світла, що досягає коріння. Це запобігає розвитку грибкових захворювань та сприяє фотосинтезу. Інші види можна садити у звичайні горщики, але треба пам'ятати, що вони мають отвори на дні. Застій води не рекомендується для орхідей. Всередину горщика насипаємо товстий шар субстрату, призначеного для орхідей, бажано з домішкою кори та кокосового волокна.
На дно горщика можна насипати додатковий дренаж, наприклад з керамзиту, щоб залишки води швидше витікали з горщика, що захищає коріння від загнивання. Спробуємо зробити новий горщик трохи більше, ніж перший. Однак не слід перестаратися з розміром. Ви повинні вибрати той, який максимально підходить для всієї кореневої системи. У орхідей, які давно не пересаджували, коріння могло міцно присмоктатися до горщика. Щоб витягти з нього рослину, акуратно підріжте ножем субстрат по краю горщика, щоб не пошкодити коріння. Пам'ятайте, що всі інструменти, які ми використовуємо для догляду, повинні бути продезінфіковані в спиртовому розчині.
Після вилучення орхідеї з горщика акуратно видаліть старий субстрат, виріжте всі старі та пошкоджені частини рослини, такі як гнилий або в'яле коріння або листя, а потім перенесіть очищену квітку в новий горщик. Накрийте його новим субстратом і трохи притисніть.
Не забувайте про внесення добрив, краще використовувати добриво в паличках для орхідей.
Останні публікації
Як виростити малину
Надлишок соковитої малини влітку та восени — це сезонне частування, яке не можна пропускати. Але навіщо витрачати гроші на купівлю в супермаркеті, коли можна легко виростити смачну малину самостійно вдома або на своїй ділянці?
Детальніше...Як виростити фруктові дерева
Вирощувати фруктові дерева – це весело та корисно. І є величезний вибір, з якого можна вибрати, включаючи гібридні карликові плодові дерева, які добре ростуть у контейнерах, до повнорозмірних традиційних фруктових дерев, які будуть годувати всю родину протягом багатьох років.
Детальніше...Як виростити нарциси
Першою ознакою весни для багатьох часто є поява нарцисів. Зазвичай вони прилітають наприкінці лютого і часто вважаються вісниками весни. Цибулини досить витривалі, що допомагає їм пережити холодні зимові місяці.
Детальніше...